REKLAMA

Tak będą działały znikające wiadomości w WhatsAppie

WhatsApp już od długiego czasu pracuje nad systemem znikających wiadomości – tak cenionym przez ceniących prywatność użytkowników Signala i Telegrama. W końcu dowiadujemy się o nim z oficjalnych źródeł.

02.11.2020 10.35
WhatsApp walczy ze spamem
REKLAMA

Znikające wiadomości to piękny w swojej prostocie pomysł na upewnienie się, że nikt nie odczyta naszej konwersacji. W komunikatorach stawiających na prywatność swoich użytkowników można skonfigurować każdą rozmowę tak, by wypowiedzi były usuwane z urządzeń użytkowników i serwera usługi po zadanym czasie – na przykład po godzinie.

REKLAMA

Co szczególnie zdumiewające, niezwykle popularny WhatsApp nadal nie doczekał się tej funkcji – mimo że plotkuje się o niej od dawna. Facebook wyraźnie chce ją dopracować do granic możliwości, zanim ją wprowadzi do swojego komunikatora. Do tej pory firma milczała na ten temat. Teraz, nieco mimochodem, zaczyna o niej opowiadać.

Znikające wiadomości w komunikatorze WhatsApp. Jak to ma działać?

Znikające wiadomości trafią do WhatsAppa już w przeciągu najbliższych dni. A przynajmniej tak zakładamy, bowiem pojawiła się o nich wzmianka w oficjalnym dokumencie FAQ na stronie komunikatora. Jako pierwszy dostrzegł to serwis WABetaInfo.

Z dokumentu wynika, że będziemy mogli ustawić WhatsAppa tak, by automatycznie usuwał wiadomości z danej korespondencji po siedmiu dniach. Te mają być usuwane z urządzeń wszystkich uczestników rozmowy a także z serwera usługi. W przypadku dwuosobowej rozmowy regułę usuwania wiadomości może ustawić każdy uczestnik.

REKLAMA

W przypadku rozmowy grupowej – tylko założyciel pokoju rozmów. Wiadomości będą też automatycznie usuwane z kopii zapasowych. Choć powiadomienie o nowej wiadomości nie będzie usunięte po siedmiu dniach – jeżeli ktoś aż tak długi czas nie czyści powiadomień. Aplikacja nie będzie też blokowała możliwości wykonywania zrzutów ekranowych rozmowy.

Funkcja znikających wiadomości ma trafić do WhatsAppa w wersji na system Android, iOS, KaiOS, macOS, Windows oraz do wersji webowej usługi. Ostatnią istotną nowością dodaną do usługi jest możliwość logowania się na kilku urządzeniach równocześnie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA