REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Na PlayStation 5 te same gry trzeba pobrać kilkukrotnie. Przynajmniej do czasu pierwszej łatki

Taka sytuacja. Pobieramy nowe Call of Duty na słabym łączu. Po paru godzinach gra jest niemal gotowa. Wtem… wszystko od nowa. Drobny błąd w oprogramowaniu PlayStation 5 może być wyjątkowo frustrujący.

14.11.2020
11:18
Gra na PlayStation 5 się nie pobiera? Trzeba zresetować całą konsolę
REKLAMA

Jednym z największych problemów nowoczesnych konsol do gier jest rozmiar przeznaczonego dla nich oprogramowania. Gry wideo klasy AAA potrafią zajmować nawet grubo powyżej 100 GB w pamięci masowej urządzenia. To nie tylko oznacza, że ograniczoną pamięć Xboxa i PlayStation zapełnimy bardzo szybko. W przypadku PlayStation 5 możliwości rozszerzenia wbudowanej pamięci są na razie ograniczone.

REKLAMA

To również oznacza, że na pobranie każdej gry musimy czekać dość długo. Pal licho jeżeli mieszkamy w dużym mieście i wykupiliśmy wysoką przepustowość światłowodowego łącza. Korzystanie z wolniejszych łącz może nawet oznaczać kilka godzin oczekiwania na grę. O graczach z miesięcznym limitem danych u operatora nawet nie myślę.

PlayStation 5 ma problem z pobieraniem gier. Rozwiązaniem jest resetowanie konsoli do ustawień fabrycznych. Za każdym razem.

Jak donosi IGN, w oprogramowaniu nowych konsol Sony jest drobna – co oznacza, że zapewne łatwa do naprawy przez producenta – usterka w oprogramowaniu. Menedżer pobierania danych z PlayStation Store potrafi się nieprzyjemnie zawiesić na niektórych pobraniach. A więc, dla przykładu, PS5 może przerwać pobieranie gry na, dajmy na to, 75 proc. i już nigdy tego pobierania nie wznowić.

REKLAMA

Pobrane częściowo gry wiszą więc w rzeczonym menadżerze pobierania. Nie można w nie zagrać, zajmują miejsce i nie można wznowić downloadu. Jak informuje IGN, jedynym sposobem na naprawienie usterki jest przywrócenie konsoli do stanu fabrycznego. I wówczas rozpoczęcie pobierania od nowa. I tak, zgadliście: również gier, które z powodzeniem wcześniej zainstalowaliśmy.

Co prawda nie znamy jeszcze natury usterki – wydaje się jednak być ona technicznie błaha i łatwa do naprawy. Problem prawdopodobnie zniknie przy okazji najbliższej aktualizacji oprogramowania konsoli. Pierwszym nabywcom – konsola jest już w sprzedaży w wybranych regionach – jednak współczuję irytacji.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA