REKLAMA

Urban Photo Awards 2020: Polacy wyróżnieni za świetne zdjęcia uliczne

Polacy są widoczni na wielu znanych konkursach fotograficznych na świecie. W prestiżowym Urban Photo Awards 2020 wyróżniono aż dziewięciu rodaków.

29.07.2020 19.00
Urban Photo Awards 2020: Polacy wyróżnieni za świetne zdjęcia uliczne
REKLAMA
 class="wp-image-1309156"
Fot. Piotr Trybalski, kat. Spaces, finalista
REKLAMA

Urban Photo Awards 2020 to znany i prestiżowy konkurs fotograficzny. Jak piszą organizatorzy, „celem konkursu jest poszukiwanie talentu i jakości zarówno wśród profesjonalnych fotografów, jak i amatorów, oferując im międzynarodową platformę, dzięki której będą mogli zostać zauważeni".

 class="wp-image-1309144"
Fot. Małgorzata Szura Piwnik, kat. Spaces, finalistka
 class="wp-image-1309141"
Fot. Szymon Lewiński, kat. Streets, finalista

Do 11.edycji konkursu zgłoszono ponad 10 tys. zdjęć. To pokazuje, jak popularny jest to konkurs. Co roku galerie finałowe prezentują zdjęcia na bardzo wysokim poziomie i nie inaczej jest i teraz. Tym bardziej cieszy fakt, że w gronie finalistów znalazło się aż 9 Polaków.

 class="wp-image-1309147"
Fot. Marzena Hans, kat. People, finalistka
 class="wp-image-1309150"
Fot. Paweł Jędrusik, kat. Streets, finalista

Konkurs podzielono na dwie części. Pierwsza (Streets, People, Spaces i Creative) jest poświęcona szeroko rozumianej fotografii ulicznej. Organizatorzy poszukują zdjęć prawdziwych, inspirujących, opowiadających historie wplecione w tkankę miejską. Druga część to Projects & Portfolio, w której każdy uczestnik może zgłosić serię zdjęć ukierunkowanych na pokazanie swojego pomysłu lub projektu za pomocą fotografii. Do tego mamy Urban Book Awards.

 class="wp-image-1309153"
Fot. Marzena Hans, kat. Streets, finalistka

W każdej z nich znajdziemy polskie nazwiska: Marzena Hans (kat. Streets i People), Szymon Lewiński (kat. Streets i Creative), Paweł Jędrusik (kat. Streets), Marcin Giba (kat. Spaces), Małgorzata Szura Piwnik (kat. Spaces), Piotr Trybalski (kat. Spaces) oraz Łukasz Ziętara (kat. Spaces). W kategorii Projects & Portfolio wyróżniono Krzysztofa Bednarskiego, a w części poświęconej Photobookom znalazła się publikacja „Touch of Woodstock. PL” Grzegorza Wójcika.

 class="wp-image-1309168"
Fot. Łukasz Ziętara, kat. Spaces, finalista
 class="wp-image-1309162"
Fot. Marcin Giba, kat. Spaces, finalista

Zwycięzców poznamy 24 października, kiedy to rusza festiwal fotograficzny Trieste Photo Days. Jest o co walczyć. Główna nagroda w konkursie to voucher na sprzęt o wartości 1500 euro oraz 6-miesięczne stypendium w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Co więcej, laureaci kategorii otrzymają vouchery i akcesoria ufundowane przez marki Stroppa i Think Tank. Nagrodą będzie także garść prestiżu oraz możliwość prezentacji swoich zdjęć zarówno w czasie wystaw pokonkursowych, jak i w książce z najlepszymi fotografami tegorocznej edycji. Gratulujemy i zachwycamy się tymi inspirującymi kadrami. Po więcej zdjęć odsyłam na stronę konkursu.

REKLAMA
 class="wp-image-1309165"
Fot.  Szymon Lewiński, kat. Creative, finalista

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA