REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Nauka

Płonie największy polski park narodowy, a strażakom brakuje sprzętu. Na koncie internetowej zbiórki 600 tys. zł

Płonie największy polski park narodowy. Z pożarem dzielnie walczy Ochotnicza Straż Pożarna, ale jej zasoby są skończone. Strażacy potrzebują pomocy – na szczęście wsparcie ich jest względnie łatwe.

23.04.2020
10:10
jak pomóc strażakom biebrza
REKLAMA
REKLAMA

To już piąty dzień pożaru Biebrzańskiego Parku Narodowego. Jego władze skierowały do gaszenia wszystkie dostępne środki – wystarczyło ich do poniedziałku. Pożar nadal się rozprzestrzenia, niszcząc całe połacie parku wraz z zamieszkującą je zwierzyną. Na szczęście nadal walczy dzielna Ochotnicza Straż Pożarna. Choć nie jest to walka łatwa, a strażakom kończą się zasoby.

Bezustannie kilkudziesięciu strażaków naraża własne życie, aby ratować zwierzęta zamieszkujące najcenniejszą i unikatową część Polski.

Biebrzański Park Narodowy prosi o przelewy

Park narodowy na swoim Facebooku informuje, że można pomagać przelewając pieniądze na konto.

Na koncie zbiórki na Siepomaga.pl jest już ponad 600 tys. zł

Biebrzański Park Narodowy informuje, że nie patronuje zbiórkom internetowym, ale rozmawialiśmy z przedstawicielem Siepomaga.pl i wiemy, że za tę zbiórkę online odpowiada Fundacja Siepomaga i zbiórka będzie rozliczona.

W momencie oddawania tego tekstu do publikacji udało się już zebrać ponad 627 tys. zł. Wpłat można dokonywać w bezpieczny sposób na dedykowanej pomocy strażakom podstronie Siepomaga.pl. Każda przekazana złotówka się liczy!

REKLAMA

Zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup tłumic do ręcznego gaszenia, małych motopomp, które można przenosić w niedostępny teren, służących do pobierania i gaszenia wodą z bagien, cieków wodnych oraz na paliwa na dojazdy i inne niezbędne koszty gaszenia pożarów.

W lasach w całym kraju obowiązuje aktualnie najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Od początku roku jednostki straży pożarnej już ponad 2,5 tys. razy wyjeżdżały do pożarów w lasach w całym kraju. Część pożarów jest efektem celowych podpaleń czy nieostrożności, jednak rozpoczynająca się susza nie napawa optymizmem na najbliższe miesiące.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA