REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Odbyt Samanty Rae Anne Jespersen zniknął z Facebooka. Samanta walczyła o to 4 lata

Przez lata prosiła Facebooka o zdjęcie strony biznesowej zatytułowanej Samantha Rae Anne Jespersen’s Butthole (Odbyt Samanty Rae Anne Jespersen), firma miał ją jednak w... w głębokim poważaniu, przynajmniej tak długo, jak długo sprawą nie zainteresowały się media. 

30.01.2020
13:39
Odbyt Samanty Rae Anne Jespersen
REKLAMA
REKLAMA

Według Facebook nie ma nic zdrożnego w zakładaniu strony biznesowej cudzego tyłka. W końcu kto by takiej nie chciał?

Ta strona nie narusza standardów społeczności – Facebook wypiął się na Jespersen.

Gdy 18-letnia Samantha Rae Anne Jespersen w 2015 r. wpisywała w Google swoje imię i nazwisko, nie mogła być na to przygotowana. Pierwszą stroną, która ukazała się jej w wynikach wyszukiwania, była nieoficjalna facebookowa strona lokalnego biznesu. Jego nazwa – Samantha Rae Anne Jespersen's Butthole, jego przybliżony adres – dom, w którym za młodu mieszkała.

Jespersen zgłosiła stronę moderacji. Zgłoszenie zostało odrzucone. Zgłosiła ją po raz kolejny. Znów odrzucono jej prośbę. W ciągu kilku lat zgłaszała ją wielokrotnie, ale zawsze z tym samym skutkiem. Facebook stał na stanowisku, że strona nie narusza jego standardów społeczności i nie jest przykładem nękania. To stanowisko tak absurdalne, że trudno je nawet racjonalnie jakoś skomentować. Spuśćmy więc na nie zasłonę milczenia.

Jespersen w swoich staraniach o usunięcie strony, próbowała nawet przejąć ją jako właściciel tego „biznesu”, ale to także się nie powiodło.

Drogi Facebooku, taką moderację to można o kant tyłka robić.

Abstrahują od całej dziwaczności i obrzydliwości sprawy, Jespersen po prostu bała się, że strona może namieszać w jej życiu. W głowie miała porady rekruterów, którzy głoszą, że jeśli staracie się o dobrą pracę, to lepiej, żeby po wpisaniu waszego imienia w Google'u i w mediach społecznościowych nie pokazywało się nic kompromitującego. Głupie wypowiedzi publiczne czy mało zabawne Tweety mogą was ugryźć w zadnią cześć ciała, nie tylko jeśli zamierzacie prowadzić Oskary lub chcecie wyreżyserować kolejny blockbuster. I choć Jespersen ze stworzeniem strony nie miała nic wspólnego, potencjalny pracodawca nie musi tego nie wiedzieć.

REKLAMA

Strona została założona w 2012 r., gdy dziewczyna miała 15 lat. Jespersen do tej pory nie wie, kto zdecydował się zrobić jej taki głupi żart.

Facebook zdjął stronę dopiero po tym, jak artykuł o niej ukazał się na BuzzFeedzie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA