REKLAMA

Biedronka uruchomiła właśnie całodobową infolinię w sprawie pracy. Sieć stawia na Ukraińców

Od lutego 2019 r. Biedronka wprowadziła nową infolinię dla kandydatów do pracy, która działa w dwóch językach. Od teraz dla przyszłych pracowników również działa strona rekrutacyjna w ukraińskiej wersji językowej. Sieć ma zamiar otwierać rocznie 100-150 nowych sklepów w Polsce.

07.02.2019 15.22
Praca dla Ukraińców w Biedronce - specjalna infolinia i zgłoszenia online
REKLAMA
REKLAMA

Biedronka to największy detalista w Polsce. Pod koniec 2018 r. firma dysponowała 2900 sklepami. Pedro Soares Dos Santos, prezes i dyrektor generalny Jeronimo Martins, powiedział, że sieć Biedronka planuje rozrastać się rocznie o 100-150 nowych sklepów. Zapewnił, że firma będzie nadal rozwijać się na polskim rynku, jednak nie wykluczył, że w ciągu najbliższych dwóch lat sieć rozwinie również sklepy za granicą.

W poszukiwaniu pracowników Biedronka uruchomiła nową infolinię

Firma zainwestowała pieniądze w otwarcie nowej dwujęzycznej infolinii dla kandydatów do pracy. Infolinia jest dostępna w języku polskim i ukraińskim.

Serwis telefoniczny dla osób poszukujących pracy w sieci Biedronka działa pod numerem telefonu +48 22 205 33 10. Polskojęzyczni konsultanci są dostępni 24/7, a osoby rozmawiające w języku ukraińskim również codziennie, ale w godzinach od 8:00 do 22:00.

Dzwoniąc na specjalny numer, można uzyskać informacje na temat zatrudnienia, warunków pracy, procesu rekrutacyjnego lub poprosić o pomoc w złożeniu aplikacji na wybrane stanowisko albo po prostu zostawić swoje dane.

Magdalena Poradzka, dyrektor ds. rekrutacji Jeronimo Martins, powiedziała, że ​​obecnie pracodawcy muszą być bardziej elastyczni i lepiej reagować na potrzeby kandydatów. Dzięki infolinii firma staje się bliższa potencjalnym pracownikom sieci, ponieważ mają oni stały kontakt z konsultantami i mogą zadawać dowolne pytania.

Składanie aplikacji na stanowisko w Biedronce online

Oprócz infolinii, firma również uruchomiła nową wersję strony do wyszukiwania aktualnych ofert pracy - pracawbiedronce.pl. Co ciekawe, strona też jest dostępna w dwóch wersjach językowych - polskim i ukraińskim.

Przyszłym pracownikom Biedronka obiecuje elastyczne godziny pracy, stabilne zatrudnienie, gwarantowany płatny urlop, umowę o pracę, dofinansowanie karty sportowej i politykę wsparcia rodziny.

Na początku swojej pracy kasjer na pełen etat w Biedronce może zarobić 2650 zł brutto. Po trzech latach wynagrodzenie wzrasta do 2950 zł brutto. Należy zauważyć, że w niektórych miastach wynagrodzenie jest wyższe, na przykład w Warszawie, miesięczne wynagrodzenie wynosi 3550 zł brutto po trzech latach pracy.

Nic dziwnego, że Biedronka stawia na pracowników z Ukrainy

REKLAMA

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w 2017 r. cudzoziemcom wydano 235,6 tys. zezwoleń na pracę w Polsce. 80 proc. tej grupy stanowią Ukraińcy.

Wyniki „Barometru Imigracji Zarobkowej” pokazują, że 3 na 4 Ukraińców w Polsce pracuje na stanowiskach niewymagających wysokich kwalifikacji. Niemniej, taka praca i tak jest korzystna dla wielu pracowników ze Wschodu. W 2018 r. przeciętne zarobki w sektorze handlu w Polsce wyniosły 4600,15 zł. Oznacza to, że Ukraińcy w Polsce, którzy pracują w handlu - na przykład kasjerzy lub sprzedawcy - mogą zarobić ukraińskie średnie miesięczne wynagrodzenie (około 1248 zł) w ciągu zaledwie jednego tygodnia.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA