REKLAMA

Premier Kopacz opowiada o polowaniach ludzi na dinozaury. Spider’s Web wyjaśnia kilka nieścisłości

Szanowna Pani premier, obecnie poseł. Z podziwem słuchałem pełnego emocji wystąpienia w programie Fakt Opinie. Pozwolę sobie jednak wytłumaczyć, dlaczego goszcząca Panią Agnieszka Burzyńska tak dzielnie, choć nie do końca skutecznie walczyła z wybuchem niekontrolowanego śmiechu.

31.01.2019 13.31
Premier Ewa Kopacz opowiada o polowaniach ludzi na dinozaury. Na serio
REKLAMA
REKLAMA

Szanowna Pani premier. Po pierwsze, chylę czoła przed Pani bogatym wykształceniem. Ukończyła Pani studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Lublinie, gdzie uzyskała Pani specjalizację drugiego stopnia w zakresie medycyny rodzinnej i pierwszego stopnia w zakresie pediatrii. To bardzo trudne studia, przygotowujące do niełatwego i odpowiedzialnego zawodu.

Równie imponujące są Pani dokonania polityczne. Mało osób może się pochwalić piastowaniem tak ważnej funkcji, jaką jest premier rządu. Na dodatek zapisała się Pani na kartach historii jako pierwsza w historii Polski kobieta pełniąca funkcję marszałka Sejmu.

Tym bardziej Pani wykład o polowaniu starożytnych ludzi na dinozaury wydał mi się nieco frapujący.

Jako osoba o wspaniałym wykształceniu oraz pełniąca nie tak dawno temu jedną z najważniejszych funkcji w państwie – a przecież i teraz jako poseł pełni Pani bardzo istotną rolę – z założenia powinna być Pani osobą światłą i oczytaną. Przecież by móc podejmować decyzje o życiu człowieka jako lekarz, czy o losach milionów rodaków jako Prezes Rady Ministrów, trzeba mieć w miarę bogate pojęcie o prawidłach rządzących światem. Wie Pani, chociaż tabliczka mnożenia czy podstawy biologii.

Dlatego też kilkukrotnie sprawdziłem, w bardzo wielu źródłach, kiedy właściwie wyginęły dinozaury i kiedy na świecie pojawił się człowiek. Myślałem, że może mi się coś pomyliło. Wszak zagadka wyginięcia dinozaurów nie została do końca wyjaśniona, a wiemy też, że w czasach ich panowania istniały już pierwsze ssaki. Może też i naczelne?

Niestety, do któregokolwiek źródła bym nie zajrzał, rozbieżności czasowe są zauważalne. Wielkie gadoptaki zniknęły z naszej planety 65 mln lat temu. Tymczasem pierwszy homo habilis pojawił się około miliona lat temu, a pierwszy homo sapiens (to my, Pani premier!) około 0,2 mln lat temu.

Podobno te drugie media kłamią.

Pani premier. Nie jestem pewien, czy słyszałem to akurat z Pani ust, ale niemal wszyscy politycy skarżą się na jakość mediów sympatyzujących z przeciwnym obozem politycznym. Że niby jedne media sprzyjają rządowi i przekręcają fakty o opozycji, lub odwrotnie. Zakładam więc, że czerpie Pani wiedzę przede wszystkim z tych mediów, które nie są podejrzewane przez Pani środowisko polityczne o kłamstwa.

REKLAMA

Jeżeli moje założenie jest prawdziwe, uczulam Panią na ostrożne podchodzenie do podawanych tam rewelacji. Program z serialami animowanymi może niezupełnie poprawnie odzwierciedlać rzeczywistość. I tak, również uwielbiałem za młodu kreskówkę „Denver – Ostatni Dinozaur”. Obawiam się jednak, że jest ona luźno inspirowana rzeczywistością. Proszę też pamiętać, że Steven Spielberg nie zajmuje się tylko kinem faktu. „Jurassic Park” nie jest tym rodzajem kina, jakimi są „Lista Schindlera”, „Most szpiegów” czy „Lincoln” tego reżysera.

Rozróżnianie faktów od fikcji jest bardzo istotne. Odpowiada Pani za zdrowie, życie i dobrobyt swoich wyborców. Gorąco zachęcam do powtórzenia wiedzy z podręczników szkolnych. Wiem, że jest Pani bardzo zajęta obowiązkami wysokiej wagi, dlatego też proszę wyłącznie o zakres szkoły podstawowej. Pozwoli to mi i wielu innym wyborcom spać nieco spokojniej – świadomość, że nie rządzą nami ignoranci byłaby krzepiąca. Zwłaszcza, że i tak musimy sobie radzić z posiadającym niesamowitą blond-fryzurę liderem jednego z największych mocarstw tego świata. Zaklinam: proszę się nie inspirować jego sukcesem. Dla dobra nas wszystkich.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA