REKLAMA

Światowe wydatki na cyfrową transformację sięgną 1,3 biliarda dolarów. Lenovo DGC chce zagarnąć dla siebie jak najwięcej

Według zleconych przez Lenovo badań, do 2020 r. 27 proc. film będzie korzystało z Blockchaina, rynek IoT ma urosnąć o 30 proc., 72 proc, firm przejdzie cyfrową transformację w przeciągu najbliższych dwóch lat, a rynek nauczania maszynowego i sztucznej inteligencji ma urosnąć o 50 proc. Co to wszystko oznacza?

29.11.2018 18.20
lenovo data center group
REKLAMA
REKLAMA

Oznacz to, że rynek przetwarzania danych na wielką skalę dopiero zaczyna swój rozwój. Jest w nim mnóstwo miejsca na innowacje i na kolejne wdrożenia.

A to – z punktu widzenia Lenovo Data Center Group i jego konkurencji – oznacza możliwość pozyskania wielu nowych klientów.

Tam gdzie jest popyt, musi zostać zapewniona i podaż.

Dlatego też Lenovo DCG sukcesywnie rozbudowuje swoją ofertę i sieć partnerską celem pozyskania nowych klientów. Firma też planuje wprowadzić na nasz rynek sprzęt jako usługę (HaaS), a szczegóły tego rozwiązania ma przedstawić w przyszłym roku.

Nie musi jednak budować od zera - na polskim rynku z infrastruktury Lenovo korzysta już kilkadziesiąt podmiotów, m.in. Ministerstwo Cyfryzacji i Obrony Narodowej, Banki Millenium, Pekao i NBP, towarzystwa ubezpieczeniowe takie jak PZU czy Axa, oraz giganci medialni, jak grupa Onet, WP czy TVN i TVP.

We wrześniu firma podpisała też umowę partnerską z NetAppem, będzie więc poszerzać swoją europejską ofertę o rozwiązania wykorzystujące sprzęt tego dostawcy.

Firma spodziewa się, że efektem jej działań będzie dwukrotny wzrost jej obrotów w przeciągu dwóch najbliższych lat. Ale na czym właściwie ma polegać ta inteligentna transformacja?

Sztuczna inteligencja, przetwarzanie w chmurze i analityka biznesowa.

Lenovo zamierza przeznaczyć globalnie jeden mld dol. na badania i rozwój tych segmentów informatyki. Wie z doświadczenia, że te inwestycje przynoszą efekty. Oprócz wspomnianych wyżej polskich firm, z rozwiązań Lenovo DGC korzystają podmioty na całym świecie, w tym aż 17 z 25 największych uniwersytetów zajmujących się działalnością badawczą.

Rozwiązania dla firm od Lenovo DCG jakie będą proponowane klientom to infrastruktura centrów danych, usługi związane z wysokowydajnym przetwarzaniem danych i sztuczną inteligencją, oraz usługi związane z wdrożeniem, nadzorem i utrzymaniem danego rozwiązania.

lenovo data center group class="wp-image-846278"

Szczególnie istotnym elementem oferty mają być wielozadaniowe serwery o elastycznej, dającej się skroić na miarę pod klienta konfiguracji oraz bogata – między innymi za sprawą wspomnianej współpracy z NetAppem – oferta macierzy.

Lenovo Data Center Group ma dodatkowego asa w rękawie.

Jak wynika z badań Information Technology Intelligence Consulting, od pięciu lat Lenovo jest liderem w kategorii niezawodności serwerów opartych o architekturę x86. To oznacza, że firma czy organizacja decydująca się na wybór jej informatycznych rozwiązań może liczyć na niemal absolutny brak przestojów w funkcjonowaniu.

Za tymi twierdzeniami stoją solidne dane - na przestrzeni ostatnich pięciu lat sprawdzono działanie serwerów Lenovo w ponad 20 krajach. Współczynnik niezawodności w tym teście wyniósł aż 99,999 proc., z nieplanowanym czasem przestoju poniżej czterech godzin (sumarycznie między wszystkimi serwerami!). Takie liczby robią wrażenie, a - co najważniejsze - gwarantują święty spokój.

REKLAMA

Jest o co walczyć.

Jak zauważył Roman Sioda na spotkaniu z prasą, powołując się na dane IDC, światowe wydatki na cyfrową transformację przedsiębiorstw i organizacji będą wyrażone w najbliższym czasie w kwocie 1,3 bln dol. To ogromny tort, z którego każdy dostawca usług typu Data Center będzie chciał dla siebie wykroić jak największy kawałek.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA