REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

5 najważniejszych funkcji biznesowych Samsunga Galaxy Note 9

Nowy Samsung Galaxy Note 9 to smartfon stworzony z myślą o wymagających użytkownikach, a także o klientach biznesowych. Oto pięć unikalnych funkcji, które przydadzą się na konferencjach, spotkaniach i w podróży.

09.08.2018
20:03
Samsung Galaxy Note 9 dla biznesu
REKLAMA
REKLAMA

1. Wbudowany DeX

Samsung Galaxy Note 9 dla biznesu class="wp-image-782032" title="Samsung Galaxy Note 9: oto 5 najważniejszych funkcji biznesowych"

Samsung Galaxy Note 9 ma wbudowany tryb Dex, który umożliwia pracę na monitorze, na oknach, z desktopowym interfejsem. Wcześniej do włączenia tego trybu było potrzebne osobne urządzenie, a teraz wystarczy sam przewód, którym łączymy monitor bezpośrednio ze smartfonem. Musi to być kabel HDMI - USB-C wykorzystujący MHL.

Ekran smartfona może pełnić rolę touchpada, więc do pracy - poza ekranem - potrzebna jest tylko klawiatura Bluetooth. Jeżeli podróżujemy np. do hotelu wyposażonego w monitory (albo nawet telewizory), można będzie na niektórych wyjazdach zrezygnować z komputera.

Samsung Galaxy Note 9 dla biznesu class="wp-image-782047" title="Samsung Galaxy Note 9: oto 5 najważniejszych funkcji biznesowych"

Jest jednak jedno ograniczenie. Jeśli korzystamy z przewodu MHL, w trybie Dex można uruchomić tylko pięć aplikacji w oknach. Samsung Galaxy Note 9 jest kompatybilny z wcześniejszymi stacjami Dex, gdzie nie ma takich ograniczeń.

2. Rysik S-Pen na Bluetooth potrafiący działać jako pilot.

Samsung Galaxy Note 9 dla biznesu class="wp-image-781972" title="Samsung Galaxy Note 9: oto 5 najważniejszych funkcji biznesowych"

Jedną z głównych nowości Samsunga Galaxy Note 9 jest nowy rysik działający przez Bluetooth. To rozwiązanie daje kilka istotnych przewag nad poprzednim S-Penem. Rysik ma teraz programowalny przycisk, w którym można skonfigurować akcje dla pojedynczego i podwójnego kliknięcia, a także dla dłuższego przytrzymania. Każda obsługiwana aplikacja może mieć przypisany inny zestaw akcji.

Do tego S-Pen działa na znacznie większą odległość, do 15 metrów, dzięki czemu można z niego korzystać jak z pilota. Przycisk rysika działa obecnie w aplikacjach Samsunga i Power Pointcie, co w biznesie będzie szczególnie przydatne.

W połączeniu z wbudowanym Deksem to rozwiązanie może przydać się do prezentacji. Smartfon wystarczy podłączyć do telewizora lub projektora i włączyć prezentację w Power Pointcie. Rysik staje się pilotem do zmiany slajdów, a dodatkowo dzięki funkcji DeX Dual Mode na ekranie smartfona możemy wyświetlać inną treść niż na zewnętrznym ekranie.

Samsung Galaxy Note 9 dla biznesu class="wp-image-782008" title="Samsung Galaxy Note 9: oto 5 najważniejszych funkcji biznesowych"

Nowy S-Pen ma wbudowany akumulator wystarczający na 30 min pracy lub 200 kliknięć. Rysik jest ładowany indukcyjne kiedy jest wewnątrz obudowy Note’a 9. Do pełnego naładowania wystarczy kilka minut. Rysik rozpoznaje 4096 poziomów nacisku i - podobnie jak smartfon - spełnia certyfikat IP68.

3. Aż do 1 TB pamięci na dane.

Samsung Galaxy Note 9 może być wyposażony aż w 1 TB pamięci na dane, co pozwoli przechowywać ogrom zdjęć, filmów i dokumentów.

Samsung Galaxy Note 9 dla biznesu class="wp-image-781999" title="Samsung Galaxy Note 9: oto 5 najważniejszych funkcji biznesowych"

1 TB nie jest jednak dostępny po wyjęciu smartfona z pudełka. Topowy wariant Samsunga Galaxy Note 9 ma 512 GB pamięci wbudowanej i slot na karty microSD obsługujący nośniki do 512 GB, co razem daje 1 TB.

Karty micro SD o takiej pojemności trafią na rynek lada moment, lecz nie będą tanie. Większa karta w standardzie SD o pojemności 512 GB kosztuje 1000–1500 zł w zależności od szybkości, a cena nośników microSD powinna być podobna. Sam Note 9 w wariancie 512 GB też nie należy do tanich, bo kosztuje 5399 zł.

4. Nareszcie duży akumulator.

Samsung Galaxy Note 9 dla biznesu class="wp-image-781948" title="Samsung Galaxy Note 9: oto 5 najważniejszych funkcji biznesowych"

Wszystkie zaawansowane funkcje Samsunga Galaxy Note 9 nie zdadzą się na nic, jeśli zabranie energii. Tym razem stanie się to zdecydowanie później niż w poprzednikach, bo Galaxy Note 9 korzysta z dużego ogniwa o pojemności 4000 mAh.

To dużo większa pojemność niż w Note 8, co jest bardzo dobrą wiadomością. Poprzednik miał dość przeciętny akumulator, który często nie wystarczał do końca dnia, a w najnowszej odsłonie Note’a ta sytuacja powinna ulec znacznej poprawie.

5. Funkcje bezpieczeństwa.

Samsung Galaxy Note 9 dla biznesu class="wp-image-782014" title="Samsung Galaxy Note 9: oto 5 najważniejszych funkcji biznesowych"

1 TB danych firmowych w smartfonie wymaga rozsądnego podejścia do bezpieczeństwa. Samsung Galaxy Note 9 ma system blokady ekranu działający w oparciu o odcisk palca (nowy, szybszy skaner), skan tęczówki oka i skan całej twarzy w 3D.

REKLAMA

Do tego mamy funkcję bezpieczny katalog, w którym można przechowywać wrażliwe aplikacje i dane, a także oddzielić dane firmowe od prywatnych. Dostęp do takiego folderu wymaga potwierdzenia tożsamości.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA