Oprogramowanie  /  Artykuł

Gdzie jest burza? Oto najlepsza aplikacja, która pokazuje burze

Gdzie jest burza? Oto najlepsza aplikacja, która pokazuje burze
114 interakcji
dołącz do dyskusji

Dzisiaj nad Polską przejdą burze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) oraz Łowcy burz ostrzegają, że w centrum i na wschodzie kraju mogą wystąpić bardzo silne burze z gradem. Ja burze śledzę zawsze w aplikacji Thunderly.

Burza ma w sobie coś magicznego. Jest to taki pokaz siły natury, który w kilka minut potrafi zmienić otaczającą nas rzeczywistość.

Nagle robi się ciemniej, wiatr na chwilę ustaje, aby za moment zaatakować ze zdwojoną siłą. Drzewa się kołyszą, liście szumią, a ludzie w popłochu wsiadają do aut i szukają schronienia. Tak, to nadchodzi burza.

Dzisiaj niemal nad całą Polską przejdą silne burze. Najgorzej będzie w centralnej części kraju, na północy i na wschodzie. Meterologowie ostrzegają przed ulewnym deszczem, który może powodować tzw. powodzie błyskawiczne. Spodziewany jest również porywisty wiatr (ok. 100 km/h), a lokalnie wysapią opady gradu.

Gdzie jest burza? Ja obserwuję w Thunderly

Thunderly nie jest moją główną aplikacją pogodową. Pogodę śledzę zawsze w WehatherPro oraz w aplikacji pogodowej od Apple, którą dobrze znają posiadacze iPhone’ów. Jednak Thunderly to wyjątkowa aplikacja, która wyśmienicie spisuje się przy obserwowaniu przemieszczającej się burzy.

Gdzie jest burza? Thunderly to moja ulubiona aplikacja, która pokazuje burze class="wp-image-783148"

Apka pokazuje na pięknej mapie, gdzie aktualnie uderzył piorun. Interfejs jest wyjątkowy i sprawia, że przeglądanie mapy oraz widoku globu jest bardzo przyjemne.

Gdzie jest burza? Thunderly to moja ulubiona aplikacja, która pokazuje burze class="wp-image-783169"

Thunderly ma też szereg oryginalnych funkcji. Aplikacja potrafi wydawać dźwięk grzmotu, gdy dochodzi do wyładowania atmosferycznego. Efektom dźwiękowym może towarzyszyć też wibracja urządzenia oraz… błyskawica - efekt migającej lampy błyskowej w iPhonie.

Gdzie jest burza? Thunderly to moja ulubiona aplikacja, która pokazuje burze class="wp-image-783151"

Tak, tak, Thunderly to bardzo gadżeciarska i efekciarska aplikacja. Za to ją właśnie lubię.

Thunderly pobierzesz za darmo ze sklepu App Store.