REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Bancovo rośnie. Do agregatora kredytów dołączają kolejne firmy

Platforma Bancovo ruszyła w marcu. Właściciel marki, spółka NewCommerce Service, od początku zapowiadał ofensywę, która na koniec roku ma skutkować współpracą z, co najmniej, 12 podmiotami. Powstanie też aplikacja mobilna.

09.05.2018
13:37
Bancovo rośnie. Do agregatora kredytów dołączają kolejne firmy
REKLAMA
REKLAMA

Zasilona 30 mln zł przez Alior Bank SA spółka NewCommerce Service od początku miała konkretne plany co do Bancovo. Dostrzeżono potencjał, zwłaszcza w dobie nadchodzącej dyrektywy PSD2 i zapowiedziano, że zostanie wykorzystany.

Dwie integracje na start.

Właściciel marki Bancovo właśnie poinformował, że agregator kredytów zyskał nowych partnerów: Hapipożyczki, należące do grupy IPF Polska, której częścią jest m.in. Provident Polska, a także spółkę SMS Kredyt. Ci dołączyli do obecnych od początku: Inbanku, Alior Banku, TakTo Finanse oraz SuperGrosza. Ale to dopiero początek.

Do 3 mld zł kredytów rocznie.

Cel jest prosty. Na koniec roku Bancovo ma skupiać w sumie od 12 do 14 podmiotów, tak by wybór użytkownika mógł być jak największy. Za wygodę zaś ma w przyszłości odpowiadać aplikacja mobilna, która światło dziennie powinna ujrzeć do końca grudnia.

Przeglądaj, wybieraj, zaciągaj.

Zasada działania Bancovo jest prosta. Tego typu agregatory, skupiające w jednym miejscu oferty różnych podmiotów, działają w Polsce od lat. Czy to w sprawie najzwyklejszych zakupów, czy na przykład ubezpieczeń. Dokładnie tym samym tropem podąża Bancovo.

Dzięki platformie nie tylko wyszukamy najdogodniejszą dla nas ofertę kredytową, ale zaraz potem szybko i bezpiecznie podpiszemy stosowną umowę. Na razie będzie to dotyczyć kredytów i pożyczek, a w przyszłości także kontraktów mikrohipotecznych oraz produktów ubezpieczeniowych.

Rośnie konkurencja?

To, że Bancovo otwiera nowe drzwi w naszym kraju, wcale nie oznacza, że zaraz za tym serwisem nie pojawią się inni, opierający swoją działalność na regulacjach wprowadzanych przez dyrektywę PSD2. Ta żegna dotychczasowy bankowy ład i do stołu zaprasza inne instytucje. Ich współpraca ma determinować wygodę i zadowolenie użytkownika.

Nie ma się więc co dziwić, że już teraz na horyzoncie pojawiła się pierwsza konkurencja dla Banocovo. Mowa o polskiej spółce technologicznej FinAi, która już w pierwszych trzech miesiącach 2018 r. miała udostępnić klientom platformę kredytową. Terminu nie udało się dochować, ale start kredytowego agregatora FinAi zdecydowanie zbliża się wielkimi krokami. Według zapowiedzi w 2020 r. platforma FinAi powinna udzielić kredytów na łączną kwotę 1 mld zł.

REKLAMA

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA