REKLAMA

Jak wspierać WOŚP przez Internet? Oto kilka sprawdzonych sposobów

Już w najbliższą niedzielę, 14 stycznia, odbędzie się 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. By wziąć udział w akcji nie musimy wrzucać pieniędzy do puszki WOŚP. Można wesprzeć ją bez wychodzenia z domu.

11.01.2018 19.14
Jak wspierać WOŚP Online? Oto lista sprawdzonych sposobów
REKLAMA
REKLAMA

Przed wpłaceniem pieniędzy warto dowiedzieć się na co w ogóle są one zbierane. W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pomaga najmłodszym. Zebrane środki przeznaczy na sprzęt dla oddziałów neonatologicznych. Zostaną za na kupione inkubatory, kardiomonitory, a także stanowiska do resuscytacji noworodków. Cel jest szczytny. W jaki sposób można pomóc?

1. Wpłać pieniądze przez Internet

Pierwszym i najbardziej oczywistym sposobem na pomoc WOŚP jest wykonanie przelewu przez Internet. Najłatwiej można to zrobić za pośrednictwem PayU, wchodząc pod ten adres. Jeżeli nie macie środków, ale wiecie, że za miesiąc bylibyście w stanie wesprzeć WOŚP, możecie dokonać wpłaty za pomocą karty kredytowej. Można to łatwo zrobić pod tym linkiem.

Jeżeli jesteście klientami mBanku, najlepiej prześlijcie kwotę 10, 20, 50 lub 100 zł przez aplikację lub wchodząc pod ten adres. Wówczas mBank podwoi przelew. Łącznie przekaże WOŚP nawet milion złotych. Jeżeli chcieliście wpłacić mniejszą kwotę, ale wasz znajomy ma konto w mBanku, lepiej się zrzucić i zorganizować jedną wpłatę.

 class="wp-image-661051"

WOŚP można wesprzeć także wpłacając pieniądze na akcję Wirtualne Serce lub na odpowiednią zbiórkę w serwisach Siepomaga.pl i zrzutka.pl. Możliwe jest też przekazanie datku na Facebooku lub za pomocą wirtualnej puszki.

Swoją zbiórkę zorganizowała też giełda kryptowalut BitBay. W tym roku po raz pierwszy można wpłacać na orkiestrę nie tylko Bitcoiny, ale również inne waluty cyfrowe: Lisk, Litecoin, Ethereum, Game, Dash, Bitcoin Cash. Sama giełda przekaże od siebie czek na sporą kwotę, która jeszcze nie jest znana.

2. Zrób zakupy w siemashop.pl

Siemashop.pl to sklep wspierający działalność WOŚP. Można w nim kupić przedmioty związane z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, głównie okolicznościowe ciuchy oraz różnego rodzaju gadżety. Kupując i używając je, można nie tylko wspomóc inicjatywę, ale promować ją wśród znajomych.

3. Kupuj/sprzedawaj na aukcje.wosp.org.pl

Jak co roku, Allegro ma specjalną podstronę z aukcjami WOŚP. Serwis pozwala użytkownikom na wystawienie przedmiotów, z których zysk trafia na konto organizacji. Jeżeli masz w domu niepotrzebne rzeczy, warto się ich pozbyć właśnie teraz. Kupno przedmiotów na tego typu aukcji również jest formą pomocy.

 class="wp-image-661087"

4. Korzystaj z Twittera

Współpraca Master Card i WOŚP stała się swego rodzaju tradycją. Za wpis każdego unikalnego użytkownika opublikowany 14 stycznia 2018 r. na Twitterze i oznaczony hashtagiem #MastercardGrazWOSP, firma przekaże 5 zł na konto Fundacji. W ubiegłych latach w efekcie tej akcji, Mastercard wpłacił Fundacji łącznie ponad 650 tysięcy złotych.

5. Załóż wirtualną skarbonkę

Jesteś influencerem, masz wpływ na swoich odbiorców? Zatem załóż wirtualną skarbonkę na Siepomaga, zrzutka.pl lub Facebooku i rozpocznij zbiórkę razem ze swoją społecznością. Można dogadać się z kolegami po fachu i założyć się, kto zbierze większą kwotę. Taka nutka rywalizacji powinna pomóc w mobilizacji fanów do pomocy WOŚP.

6. Bądź prawicowym publicystą

WOŚP można promować w mediach społecznościowych, ale… tak naprawdę nie jest to konieczne. Inicjatywa towarzyszy nam od 26 lat i zna ją praktycznie każdy Polak. Dlatego warto próbować niestandardowych form promocji, które mają na celu nie tyle szukanie nowych użytkowników, co większą mobilizację osób, które i tak wspierają akcję.

Mastercard gra z WOŚP class="wp-image-539527"
REKLAMA

Szczególnie skuteczny wydaje się tu sposób “na prawicowego publicystę”, w którym pomocne (ale nie niezbędne!) jest znane nazwisko. Wystarczy na swojej stronie lub w mediach społecznościowych napisać kilka bzdur na temat WOŚP, takich jak to, że 60 proc. zebranych pieniędzy trafia na konto Jurka Owsiaka, pozostałe 20 proc. jest przeznaczanych na organizację Przystanku Woodstock, zaś pieniądze na pierwszy finał akcji uzyskano sprzedając uran Czeczenom.

W celu zwiększenia wiarygodności warto linkować do innych tekstów o podobnej tematyce. Lektura kilku z nich sprawi, że nawet najbardziej skąpi użytkownicy wpłacą na konto organizacji więcej, niż pierwotnie zamierzali. Wiem to z autopsji, na mnie ta metoda niezmiennie działa od dobrych kilku lat.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA