REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Media

Dezinformacja.net okazała się udanym startupem. Więc zwija się po tygodniu

Bartłomiej Misiewicz zmienia nie tylko armię, ale i sposób w jaki funkcjonuje internet. Otóż ten wielki prekursor trendów w polskiej sieci postanowił wydawać strony internetowe w odcinkach. Czy taki pomysł się przyjmie? Czy tak wygląda przyszłość mediów?

17.02.2017
15:14
Dezinformacja.net odniosła sukces. Więc zwija się po tygodniu
REKLAMA
REKLAMA

Przed tygodniem żartowałem, a nawet trochę kpiłem sobie z tego, że serwis dezinformacja.net Bartłomieja Misiewicza to taki typowy polski startup.

Jest głównodowodzący, który kilka tygodni temu odkrył, że będzie zajmował się dezinformacją i teraz jest już ekspertem w tym zakresie, czyniąc z niej zarazem swoją życiową misję. Jest też zamożny inwestor, który w sumie nie do końca wie, co się dookoła niego dzieje i nie do końca go to obchodzi, bo i tak większość pieniędzy, które rozdaje, to pieniądze publiczne.

Swoją ocenę nie tylko podtrzymuję, ale też z satysfakcją odkrywam, że wypełniają się kolejne przesłanki typowego polskiego startupu (tak, ja wiem, że jest i jakoś tam sobie radzi np. Brand24, ale sam fakt istnienia Lewandowskiego nie znaczy, że wszyscy umiecie i powinniście grać w piłkę).

Dezinformacja.net - klasycznie - rozłożyła się.

Ale i tutaj mamy kolejny wart podkreślenia sukces - rozłożyła się w rekordowym tempie. Zajęło jej to tydzień, ale - kolejny punkt definicji zaliczony - oczywiście jest to wielki sukces autorów.

Szanowni Państwo!

Bardzo dziękujemy za zainteresowanie tematyką dezinformacji w Polsce. Pierwsza odsłona portalu dotarła do ponad 140 tysięcy internautów w tydzień. Próba powołania tego serwisu okazała się sukcesem. O następnych krokach będziemy informować.

Redakcja dezinformacja.net

Do pełni szczęścia zabrakło mi w tym projekcie chyba tylko drugiej rundy inwestycyjnej, wyciągnięcia z miliona od jakiegoś łosia, wywiadów dla InnPoland oraz obowiązkowego wysłania mi firmowego kubeczka wraz z obowiązkowym codziennym molestowaniem na Messengerze, po tym jak zdecydowałem się opisać projekt na łamach renomowanego Spider's Web.

Dezinformacja.net, jak na udany startup przystało, kończy pracę po tygodniu. class="wp-image-545368"

Panie Misiewicz...

Ja już Panu pisałem, że to Pan i Pana środowisko polityczne szerzy dezinformację. Teraz twierdzi Pan, że 140 000 wejść to jest wielki sukces, ale to nieprawda.

Jestem gotów się założyć, że tak mniej więcej 139 000 weszło tam wyłącznie dla "beki", bo nawet w komentarzach na Spider's Web z Pana projektu kpili sobie ludzie, którzy w poglądach i zachowaniach są często o wiele bardziej pisowscy od Prezesa Kaczyńskiego.

Niech Pan sobie daruje drugi odcinek swojego slapstickowego sitcomu pod tytułem "dezinformacja.net", bo już Pan udowodnił, że na robieniu stron w internecie nie zna się kompletnie, a i wartość merytoryczna strony była raczej mizerna, gdzie zamiast walczyć z dezinformacją (np. Sputnik), publikował Pan zwędzone z internetu obrazki i przygotowywał się do zaszczuwania wolnych mediów, które wytykałyby Panu i Pana kolegom niekompetencję.

REKLAMA

Ja nie znam się na armii. Znam się trochę na internecie i na mediach, więc jeśli z Pana taki żołnierz, jak webmaster, redaktor, internauta i propagandzista, to... Boże chroń Polskę.

*Grafika główna pochodzi z serialu "Ucho Prezesa"

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA