REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Storytel, czyli audiobooki i ebooki w abonamencie, wchodzi do Polski! Już są na Facebooku

To może być jedno z najważniejszych wydarzeń na polskim rynku cyfrowej rozrywki - Storytel, popularny szwedzki serwis z audiobookami i ebookami, wkrótce zadebiutuje w Polsce z abonamentową ofertą. Ciekawe co na to polska konkurencja.

01.12.2015
20:09
Storytel, czyli ebooki i audiobooki w abonamencie, w Polsce!
REKLAMA
REKLAMA

Skąd o tym wiemy? Właśnie pojawił się polski fanpage serwisu na Facebooku, który nie pozostawia wątpliwości:

Słuchamy muzyki i oglądamy telewizję w modelu subskrypcyjnym. Za chwilę Cinema City Poland wprowadza abonament kinowy. Chyba najwyższa już pora na prawdziwą subskrypcję w świecie audiobooków. Jedna, niska, stała opłata i nieograniczony dostęp do tysięcy audiobooków. Brzmi dobrze? A to tylko początek. Więcej szczegółów już wkrótce, bądźcie z nami!

Sprawdziliśmy u źródła, czyli na stronie storytel.com, która jest bramą do wyboru lokalnej wersji. Jest tam już wyszczególniona Polska, ale klik przenosi jeszcze do zaślepki zbierającej adresy e-mail i informującej, że jeszcze u nas usługi nie ma.

Storytel_-_audiobooks_in_your_iPhone_or_Android_mobile

Nie ma, ale wkrótce będzie

Wykonaliśmy kilka telefonów i już wiemy, że Storytel ma się u nas pojawić „w ciągu kilku tygodni”. Ponoć usługa ma wystartować samodzielnie, ale także prowadzone są rozmowy z jednym z polskich operatorów, by zaoferować Storytel klientom sieci mobilnej w jakimś atrakcyjnej pakietowej ofercie.

Ofertą ma być kilkadziesiąt tysięcy ebooków i kilka tysięcy audiobooków na start, włącznie z nowościami, zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

Najważniejsze jest to, ile dostęp do audiobooków i ebooków w streamingu ma kosztować. Ponoć ma być to więcej, niż dostęp do popularnych usług streamingu muzyki, co ma odzwierciedlać fakt, iż generalnie audiobooki są droższe od plików muzycznych. O ile więcej, nie wiemy, ale możemy spekulować - cena abonamentu będzie zapewne gdzieś w granicach 29 - 49 zł, czyli tyle, ile na rynku kosztuje jeden audiobook kupiony na własność.

Kilka słów o historii Storytel

Serwis został założony w 2005 r. przez Jonasa Tellendera i Jona Haukssona i został obwieszczony jako „pierwszy mobilny serwis streamingu audiobooków”. Przychody firmy w 2013 r. przekroczyły 7,5 mln euro, a w 2014 - 15 mln euro. Niewiele, ale i tak pozwala to Storytel być jednym z liderów światowego rynku sprzedaży audiobooków. Storytel jest też wydawcą audiobooków (2. największym w Szwecji) via swoja spółka zależna StorySide. Firma zatrudnia ponad 70 osób w Szwecji, Danii, Norwegii oraz Holandii.

Ciekawe, co na to polska konkurencja

Rynek audiobooków i ebooków w Polsce jest… dość obfity w graczy. Z jednej strony mamy Audiotekę - start-up sprzedający audiobooki, z którego jesteśmy dumni, który coraz śmielej rozpycha się na rynkach zewnętrznych, z drugiej cały zastęp mniejszych lub większych graczy sprzedających e-booki.

REKLAMA

Mamy też Legimi, które jako pierwsze na świecie zaoferowało abonamentowy dostęp do dużego katalogu z e-bookami. Sukcesu wielkiego (chyba) nie było.

Zobaczymy jak będzie w przypadku Storytel.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA