REKLAMA

Polska premiera smartfonu, który przeżył tysiąc upadków na beton - relacja Spider's Web

Mieliśmy okazję uczestniczyć dziś w spotkaniu prasowym, na którym HTC prezentowało swój nowy smartfon. Z HTC One M9 zapoznaliśmy się co prawda na targach MWC w Barcelonie, ale polska premiera była dobrą okazją, by przyjrzeć się urządzeniu bliżej i posłuchać w rodzimym języku, co firma ma do powiedzenia na jego temat.

12.03.2015 11.46
Polska premiera smartfonu, który przeżył tysiąc upadków na beton – relacja Spider’s Web
REKLAMA
REKLAMA

Główną część prezentacji poprowadził Bartek Żuk z HTC Polska. Na wstępie podziękował za zainteresowanie mediów firmą, która - jak stwierdził - jest mała, ale traktowana na równi z gigantami tego rynku.

Później opowiedział co nieco o nowym telefonie swojej firmy.

Na początku skupił się na designie i tym, jakie decyzje podjęła firma aby dojść do finalnego produktu. Bartek Żuk przedstawił też jak wygląda proces produkcyjny i podał ciekawe liczby, takie jak np. testowanie każdego modelu telefonu przez symulację tysiąca upadków na beton.

Później przyszła kolej na prezentację nowego interfejsu i funkcji, które odróżniają HTC One M9 od poprzednika. Z takich ciekawostek wymieniono między innymi możliwość dopasowania kolorystyki interfejsu do kolorystyki wykonanego zdjęcia.

Interfejs i obsługa audio.

Po oficjalnej prezentacji pracownicy HTC prezentowali część z nowości. Ciekawie prezentuje się inteligentny widżet na ekranie blokady, który pozwala na automatycznie wyciagnięcie na pulpit główny ikon najwcześniej wykorzystywanych aplikacji w domu, w pracy lub gdziekolwiek indziej.

HTC wprowadziło też w sensowny sposób moduł zarządzania bezprzewodowymi głośnikami. Może obsłużyć 8 rożnych “stref” w domu. Można w całym mieszkaniu puścić ten sam utwór lub do trzech różnych jednocześnie. Teraz muzyka jest odtwarzania lokalnie z urządzenia, ale w przyszłości ma pojawić się wsparcie serwisów w chmurze, gdzie smartfon HTC (One M9) będzie robił wyłącznie za pilota.

Nowy aparat.

Aplikacja aparatu też dostała nowe efekty jak np. przenikanie się dwóch zdjęć itp. Zrobiłem kilka poglądowych zdjęć i porównałem je do tych wykonanych iPhone’em.

Wszystkie nowości z chęcią przetestuję, jak tylko będzie to możliwe - mam nadzieję, że jak najszybciej. HTC One M9 ma kosztować 3149 zł i trafi do sprzedaży na początku kwietnia. Drogo, ale zapewniono nas, że M9 w ofertach operatorów będzie bardziej przystępny.

HTC Re, czyli druga noga HTC.

Technologie się przenikają, a tajwańska firma oprócz smartfonów wykorzystuje swój know how także w innych obszarach niż telefony. Przykładem takiego nowego produktu już w zeszłym roku była kamerka Re w kształcie peryskopu. Na targach MWC ogłoszono zaś wejście w rynek technologii ubieralnej.

Niestety, ani opaski ani hełmu rozszerzonej rzeczywistości nie miałem okazji jeszcze przetestować, ale dowiedziałem się co nieco na ich temat. HTC Re Grip trafi do Europy jak tylko Under Armour wejdzie na Stary Kontynent ze swoimi produktami.

Wirtualna rzeczywistość coraz bardziej realna.

HTC Re Vive ma być z kolei wyjątkowym hełmem o “znacznie lepszej jakości niż podobne urządzenia dostępne do tej pory”. Wbudowane w gogle sensory komunikują się z laserami, które umieszczone są w pokoju. Dzięki temu można nie tylko ruszać głową, ale też chodzić po wirtualnym świecie. Dwa kontrolery w dłoni pozwalają z kolei na wykonywanie ruchów rękami w grze.

Jednym z gości był jeden z członków 11 bit studios, któremu Bartek Żuk pogratulował zdobycia nagrody publiczności na targach. Polscy deweloperzy wyrazili chęć stworzenia gry na platformy VR, ale są zdania, że powinno się produkować takie gry od podstaw na gogle i nie wierzą w portowanie istniejących tytułów.

REKLAMA

Sprawdź również:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA