REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Sprzęt

HTC One M9 cudem uniknął bycia droższym od iPhone'a 6. Dzięki ci Apple za podwyżkę

Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że HTC potrafi zaprojektować i stworzyć świetne telefony, co potwierdza praktycznie każdy kolejny model z serii One. Mimo to sprzedaż, a co za tym idzie - również i pozycja firmy, od dłuższego czasu nie należy do najlepszych. Co może pomóc? Raczej nie ujawniona dziś polska cena HTC One M9, która należy do jednych z najwyższych na rynku w tej kategorii. 

HTC One M9 cudem uniknął bycia droższym od iPhone’a 6. Dzięki ci Apple za podwyżkę
REKLAMA

Podczas oficjalnej polskiej premiery zdradzono, ile przyjdzie nam zapłacić za najnowszego reprezentanta tej serii, jeśli zdecydujemy się na jego zakup w ciągu pierwszych miesięcy po wprowadzeniu do sprzedaży. I każdy kto uważał, że iPhone 6 jest zbyt drogi, może właściwie teraz to samo powiedzieć o One M9. Nawet pomimo niedawnej podwyżki cen sprzętów Apple, która dotknęła również telefony.

REKLAMA

Za nowego One przyjdzie nam bowiem zapłacić 3149 zł. Dla porównania, w dniu debiutu za HTC One poprzedniej generacji trzeba było zapłacić 2749 zł.

W rezultacie M9 jest tańszy od iPhone'a 6, który - przynajmniej dla niektórych - wyznacza górną granicę cenową, o zaledwie 50 zł. Różnica ta jest jednak prawdziwa tylko w sytuacjach, kiedy zamawiamy sprzęt bezpośrednio ze sklepu Apple. Wielu dystrybutorów ma jeszcze egzemplarze wycenione zgodnie ze starszym cennikiem, gdzie iP6 kosztuje około 2900 zł lub nawet 2800 zł. I nie chodzi o sprzedaż "spod lady" - chodzi o zwykłe, duże sklepy stacjonarne.

W takich przypadkach One M9 jest droższy i to nie o kilkadziesiąt, ale o kilkaset złotych.

htc-one-m9

Oczywiście można mówić, że wszystko wynika ze zmiany kursu walut, ale i tutaj różnica pomiędzy starym a nowym modelem jest spora. Nawet gdyby jednak za cenę bazową nowego One przyjmować cenę poprzedniej generacji plus podwyżkę analogiczną do tej, którą wprowadził Apple, to ta... i tak jest wyższa, niż powinna być.

REKLAMA

Wszystko ulegnie prawdopodobnie zmianie za kilka miesięcy. Podczas gdy bowiem sprzęty Apple niespecjalnie lubią tracić na wartości (nawet te używane), urządzenia z Androidem dość szybko można nabyć taniej o całkiem spore kwoty. Przykładowo HTC One M8 można kupić w dużych sklepach za około 2100 zł, podczas gdy iPhone 5s w tym samym sklepie kosztuje około 2300 zł. A obydwa te telefony dzieli prawie pół roku, jeśli chodzi o datę premiery!

To, czy HTC One M9 jest lepszy czy gorszy od nowych iPhone'ów jest oczywiście kwestią osobistą każdego z użytkowników. Jeden może uznać, że to co oferuje mu tajwańska firma wraz ze swoim nowym urządzeniem jest warte nie tylko tej, ale i nawet wyższej ceny. Z drugiej jednak strony, w obecnej sytuacji HTC pozycjonowanie swoich najlepszych modeli na tak wysokiej półce cenowej może być zagraniem niesamowicie ryzykownym. Niezależnie od tego, czy są warte takich pieniędzy, czy też nie.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA