REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

HTC Vive, czyli tajwańska wizja wirtualnej rzeczywistości

Podczas swojej konferencji HTC zaprezentowało nie tylko nowy, flagowy smartfon i opaskę fitnesową. Tajwański producent widzi przyszłość w jeszcze jednym miejscu - wirtualnej rzeczywistości. 

01.03.2015
17:53
HTC Vive, czyli tajwańska wizja wirtualnej rzeczywistości
REKLAMA
REKLAMA

Widzieliśmy już Oculus Rift, widzieliśmy Samsung Gear VR. Również Sony i Microsoft nie próżnują w kwestii okularów VR, pokazując Project Morpheus i Hololens. Nawet Google dorzuciło coś od siebie, pokazując okulary wirtualnej rzeczywistości Google Cardboard. Jak zatem HTC zamierza wyróżnić się na tle konkurencji?

htc-valve

Mocny partner

Tajwańczycy wiedzieli z kim rozpocząć współpracę, aby produkt zyskał natychmiastowy rozgłos. Ich partnerem jest nie kto inny, jak... Valve, czyli producent kultowego Half-Life oraz twórca najpopularniejszej platformy dla graczy na świecie - Steam.

Właśnie na tej współpracy HTC zamierza oprzeć swoją strategię marketingową dla VIVE. Jak mówił CEO firmy, Peter Chou, HTC chce wprowadzić wirtualną rozrywkę na wyższy poziom. Słyszeliśmy to już wszędzie, lecz Chou twierdzi, że w przypadku ich nowego produktu, gracze i miłośnicy multimediów otrzymają naprawdę unikalne rozwiązanie.

htc-vr

Głównym atutem VIVE ma być zastosowanie dwóch ekranów, każdy o rozdzielczości 1200 x 1080 i częstotliwości odświeżania 90 Hz, co ma zapewnić "fotorealistyczny" i płynny obraz. Technologia wykorzystana w VIVE ma umożliwić widok w zakresie pełnych 360-ciu stopni, a z pomocą łączności ze stacją bazową o nazwie kodowej "Steam VR", okulary będą także rozpoznawać położenie gracza na przestrzeni kwadratu o boku długości 4,5 m. Zamiast używać tradycyjnych kontrolerów, gracz będzie mógł fizycznie przemieszczać się po swoim pokoju, co zostanie zarejestrowane w grze.

Oczywiście VIVE korzystał będzie z łączności bezprzewodowej.

htc-vibe

Okulary mają jednak służyć nie tylko graczom, lecz także osobom żądnym "prawdziwej immersji" w świat ulubionych filmów i seriali. Wizja HTC zakłada też wykorzystanie okularów VR do uczestnictwa w wydarzeniach na żywo (np. koncertach). Nie przedstawiono jednak żadnych konkretnych przykładów.

Wiadomo natomiast, że choć w deweloperskiej wersji VIVE posiada standardowe gniazdo słuchawkowe, wersja konsumencka będzie wyposażona we wbudowane rozwiązanie audio.

REKLAMA

Czy HTC VIVE podbije rynek?

HTC ma zamiar po raz pierwszy zaprezentować VIVE szerszej publiczności podczas w przyszłym tygodniu, podczas odbywających się w San Francisco targów Game Developers Conference. Dopiero wtedy będziemy mogli bliżej przyjrzeć się prawdziwym możliwościom nowego produktu HTC i ocenić, czy wejście na rynek okularów VR było ze strony tajwańskiego producenta rozsądnym posunięciem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA