REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Mistrzostwa Świata w Siatkówce w PPV - Polsat robi to dobrze!

Mistrzostwa Świata w Siatkówce Mężczyzn budzą wiele emocji zarówno za sprawą poczynań naszej reprezentacji, jak i zamieszania związanego z transmisją. Po krótki zastanowieniu można dojść jednak do wniosku, że właśnie tak powinny być sprzedawane wszystkie sportowe imprezy. A my po prostu nie jesteśmy nauczeni płacić.

15.09.2014
9:23
Mistrzostwa Świata w Siatkówce w PPV – Polsat robi to dobrze!
REKLAMA
122 interakcji
dołącz do dyskusji

Kto jest winny całego zamieszania z transmisjami? FIVB, Polsat, TVP, ustawodawca? Zapewne wszyscy po trochu. Było 6 lat na zapięcie tego na ostatni guzik, wszystko rozegrało się jednak dopiero w ostatnich tygodniach i po świetnej siatkarskiej imprezie organizowanej w naszym kraju pozostanie spory niesmak.

REKLAMA

Kolejne takie zamieszanie czeka nas już za dwa lata, kiedy Polsat będzie transmitował Piłkarskie Mistrzostwa Europy. Po drodze zapewne okaże się, że KRRiT nie przewidział, że Polska może osiągać sukcesy w hokeju, rugby, czy lacrosse, a i te spotkania będą zakodowane na którejś stacji i znów będzie się zmieniać zapisy w ustawie.

Zdecydowanie uważam, że mecze Polaków powinny być w kanale otwartym

Polsat przy okazji mistrzostw pokazał swój zapęd ku wciąganiu użytkowników w długoletnie umowy i chęć wyciągania pieniędzy od wszystkich za wszystko. Jest jednak pewne ale! Polsat stworzył dobry produkt i sprzedaje go tak, jak powinny być sprzedawane wszelkie inne rozgrywki sportowe.

siatkowka

Paczka kanałów Volleyball kosztująca od 79 do 99 zł nie jest wcale taka droga, jeśli spojrzymy na cenę pojedynczego biletu na mecz i fakt, że spotkania oglądamy z rodziną, czy znajomymi i że zyskujemy dostęp do wszystkich spotkań. W dodatku dostęp do tych kanałów jest możliwy przez internet, smart tv i u większości operatorów kablowych, a także konkurencyjnej dla Cyfrowego Polsatu platformie nc+. Każdy kto tylko chce zyskał dostęp do dużej imprezy. To zdecydowanie lepszy pomysł niż umieszczanie spotkań w standardowych kanałach linearnych Polsatu dostępnych tylko u wybranych operatorów.

Do sposobu realizacji spotkań nie można się przyczepić, studia przedmeczowe są na dobrym poziomie

Ramówka kanałów dobrze zrobiona. Boli jedynie fakt, że tylko główna antena nadaje w HD. Jakość tego HD jest jednak na bardzo przyzwoitym poziomie, biorąc pod uwagę warunki telewizyjne.

Dlatego patrzę na to rozwiązanie z przyjemnością. Właśnie w ten sposób chciałbym kupować dostęp do Ligi Mistrzów, Polskiej Ekstraklasy, Ligi Angielskiej, czy innych dużych imprez sportowych, które nie byłyby na kanałach otwartych. Model Pay-Per-View pozwala na dostęp do wyłącznie tych treści, które rzeczywiście nas interesują i został praktycznie uniezależniony od operatora. Tym samym odpada problem wyłączności. Jeszcze lepiej gdyby po wykupieniu dostępu była możliwość oglądania rozgrywek zarówno na telewizorze, jak i w dedykowanym serwisie internetowym.

mistrzostwa swiata w siatkowce polsat

Tak zwane Passy do całych sezonów spotkań nie są niczym nowym w przypadku amerykańskich rozgrywek sportowych. Tam w ten sposób sprzedawany jest dostęp do meczów: NBA, NHL, czy NFL. I właśnie w ten sposób chętnie wykupiłbym dostęp do innych rozgrywek. Do tego wystarczy jeszcze dodać dobry serwis VOD i pakiet linearnych kanałów telewizyjnych można ograniczyć do minimum.

Oczywiście to wszystko nie zmienia faktu, że naszych reprezentantów powinniśmy móc jednak zobaczyć w otwartych kanałach, reszta dla chętnych za uczciwe pieniądze!

REKLAMA

---

Zdjęcia pochodzą z Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA