REKLAMA

Laptop to najważniejsze urządzenie studenta. Potwierdza to AMD i sami zainteresowani

Mimo że wakacje dopiero się zaczęły, rodzice już rozglądają się za pomocami szkolnymi dla swoich pociech. Do tych nie należą już wyłącznie podręczniki oraz zeszyty, ale również szeroko pojęta elektronika, której najważniejszym przedstawicielem jest laptop.

12.07.2014 05.53
Laptop to najważniejsze urządzenie studenta. Potwierdza to AMD i sami zainteresowani
REKLAMA
REKLAMA

Wiemy to z wydanego przez AMD raportu „Back-to-School Technology Usage” poświęconego tematowi preferencji i zwyczajów zakupowych w dziedzinie nowych technologii. Sondaż wykazał, że ponad połowa z badanych ma przy sobie każdego dnia co najmniej dwa urządzenia, a wśród nich laptop pozostaje najcenniejszym w czasie ich studenckiego życia.

ultrathin amd brazos 2.0 notebooki

Badanie przeprowadzone zostało przez Harrisa Polla w imieniu AMD w maju i wzięli w nim udział studenci ze Stanów Zjednoczonych w wieku 18-25 lat. Wyniki pokazały, że 85% badanych posiada laptopy, ponad połowa tablety, najliczniejsza grupa zaopatrzona jest w smartfony. Mimo to w pytaniu o najważniejsze z urządzeń aż 41% ankietowanych wybrało laptop.

Przenośny komputer wyprzedził w zestawieniu takie urządzenia jak samochód, tablet, rower i telewizor.

W dodatku ponad połowa z nich przyznała, że z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego lub akademickiego zamierza kupić nowe urządzenie, a 1/3 z tych osób przyznała, że sprzętem tym będzie laptop. Tym samym okazało się, że więcej osób jest chętnych na kupno laptopa niż tabletu lub urządzenia 2w1, co może być zaskakujące ze względu na panującą właśnie modę na tablety. Najważniejsze cechy brane pod uwagę przy wyborze laptopa to: wydajność (40% badanych), cena (26%), żywotność baterii (25%), pozostałe to mobilność, bezpieczeństwo, możliwość zabawy i gry.

Najstarsi ankietowani urodzeni są w późnych latach 80-tych i w większości nie pamiętają czasów bez komputera i Internetu. Aż 81% studentów nie może sobie wyobrazić szkoły bez sprzętu elektronicznego, a 70% nie mogłoby w ogóle żyć bez technologii. Oprócz tego 67% studentów najbardziej boi się, ze ich sprzęt przestanie działać, zaś co czwarty z nich na bezludną wyspę zabrałby komputer, a nie członka rodziny czy piwo. Zaś jeśli studenci wygraliby 1000 dol., 27% z nich zdecydowałoby się na przeznaczenie tych środków na kupno nowego komputera.

Oznacza to, że choć zachwycamy się smartfonami i tabletami, to doskonale sobie zdajemy sprawę, iż nie są to dobre narzędzia do pracy.

Dotykowe ekrany mają wiele wad i pod względem wygody daleko im do komputera wyposażonego w klawiaturę i gładzik lub mysz. Dominują one nad urządzeniami mobilnymi nie tylko pod względem wygody pracy, ale też dostępności oprogramowania służącego do czegoś więcej niż konsumpcja treści. Dysponują też wydajnością niedostępną nawet dla najszybszych smartfonów i tabletów.

REKLAMA
AMD KAveri główna

Wiele osób mogą przerażać wyniki tej ankiety. Pokazują one bowiem, że nawet nie tyle pokochaliśmy technikę, co po prostu się od niej uzależniliśmy. Jednak daleki jestem od mówienia, że to coś złego, bo równie dobrze mógłbym zarzucać komuś, że uzależnił się od ogrzewania, toalety czy bieżącej wody. Oczywiście można próbować za wszelką cenę płynąć pod prąd, ale obawiam się, że ostatecznie oznacza to próżny wysiłek i kilkukrotne otrzymanie od fal solidnego i dosyć bolesnego ciosu prosto w twarz.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA