ROZDAJEMY SPRZĘTY!
Rotated image 1Image 2Rotated image 3Image 4Image 4
Close small
REKLAMA

Polskie smartfony i tablety z aktualizacją Androida do najnowszej wersji? Goclever pokazuje, że to możliwe

Jedną z największych wad tanich smartfonów i tabletów jest praktycznie brak jakichkolwiek aktualizacji oprogramowania. Jednak już niebawem problem ten może odejść w zapomnienie. Pokazuje to przykład firmy Goclever, która zamierza zaktualizować oprogramowanie swoich urządzeń do wersji Android 4.4 KitKat.

19.05.2014 15.38
Android 4.4.2
REKLAMA

Pierwszym zaktualizowanym modelem ma być Orion 785, czyli tani i bardzo dobry tablet o rozmiarze iPada Mini. Jednak w przeciągu następnych tygodni mają zostać zaktualizowane też tablety z serii Aries. O skomentowanie tych doniesień poprosiłem Sebastiana Jóźwiaka, PR Managera zajmującego się marką Goclever:

REKLAMA

Jednak to nie wszystko.

MyPhone S-Line Recenzja (9)

Udało mi się nieoficjalnie dowiedzieć, że w ciągu najbliższych tygodni aktualizację otrzymają również smartfony Quantum 400 oraz 450, czyli nowe smartfony Goclevera, których cena zaczyna się od 299 zł. Stworzona z myślą o nich aktualizacja oprogramowania jest praktycznie gotowa.

Przechodzi już ostatnie wewnętrzne testy i lada dzień powinna zostać udostępniona użytkownikom. Przypominam, że również Kruger&Matz zapowiedział aktualizację nowego smartfona Soul do KitKata. W ten sposób polscy producenci smartfonów i tabletów uczynią kolejny krok, by pod względem jakości oferowanych produktów zbliżyć się do znanych marek takich jak Samsung, HTC oraz Sony.

GOCLEVER_INSIGNIA_5_front

Kto pamięta pierwsze modele azjatyckich telefonów, ten wie, jak niedoskonałymi urządzeniami one były.

Źle spasowane elementy obudowy, nieczytelne ekrany, bardzo niska wydajność i aparaty, których mogłoby nie być. Były karykaturami smartfonów, sprzętem, którego po prostu nie dało się i było wstyd używać.

W zeszłym roku zaczęło się to zmieniać, a pod polskimi markami pojawiło się wiele ciekawych urządzeń, takich jak Goclever Insignia 5, myPhone Next czy kosztujący zaledwie 299 zł model Quantum 4. Sprzęty te były dobrze wykonane i wyposażone w wydajne jak na swoją cenę podzespoły, przez co zdobyły sympatię konsumentów. Przede wszystkich tych mniej świadomych, nie zdających sobie sprawy z tego, jak istotne jest używanie aktualnego oprogramowania.

kitkat android

Teraz polsko-chińskie telefony staną się jeszcze lepsze.

REKLAMA

Będą nie tylko dobrze wykonane i szybkie, ale też bezpieczniejsze. W ten sposób staną się równie dobre, jak ich odpowiedniki bardziej renomowanych firm. Równie dobre i tańsze, bo ich cena będzie zależna od kosztów ich wytworzenia i przetransportowania, a nie ogromnych kosztów marketingu i promocji.

Poprawa jakości tanich smartfonów sprawi też, że wielkie firmy będą musiały dostosować się do rynku i obniżyć ceny swoich produktów. A na tym zdecydowanie skorzystamy my wszyscy, nawet jeśli elektronika mało znanych firm niespecjalnie nas interesuje.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA