REKLAMA

Znamy ceny Office 365, czyli pakietu biurowego w chmurze od Microsoftu

18.09.2012 08.03
Office w chmurze - znane są ceny abonamentów Office 365
REKLAMA
REKLAMA

Microsoft odsłonił rąbek tajemnicy dotyczący cen jego pakietu biurowego dostępnego on-line Office 365. Naprawdę ciekawie prezentuje się oferta abonamentowa pakietu Office zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm. Posiadając jeden abonament można używać oprogramowania na szerokiej gamie urządzeń – od komputerów z Widnows, przez tablety, aż po komputery Mac. Dodatkowo Microsoft udostępni swoim klientom usługę SkyDrive ułatwiającą pracę z dokumentami.

Office 365 Home Premium – przeznaczony do użytku domowego, ale będzie można korzystać z pakietu biurowego na maksymalnie 5 komputerów PC lub Mac jednocześnie. Co ważne, urządzenia, na których będzie można korzystać z Office’a, nie są na stałe przypisane do wykupionego abonamentu. Abonenci otrzymają również 20GB miejsca w chmurze Microsoftu – SkyDrive. Dodatkowo Microsoft dodaje 60 minut miesięcznie na rozmowy za pomocą Skype’a. Licencja Premium zapewnia też aktualizacje oraz dostęp do nowych funkcji, które mają być dodawane kilka razy w roku.

Office 365 Home Premium będzie kosztował 8,33 dolarów miesięcznie, czyli około 27 złotych. Roczny abonament to koszt 99,99 dolarów, czyli około 315 złotych. Do tego dostępna będzie 30-dniowa wersja próbna pakietu – oczywiście bezpłatnie. Office 365 będzie dostępny zarówno w wersji namacalnej w tradycyjnej dystrybucji sklepowej oraz elektronicznej.

Offcie 365 Small Business Premium – jest przeznaczony dla małych firm zatrudniających maksymalnie 10-ciu pracowników. W ramach jednego abonamentu kupujący otrzyma dostęp do pakietu Office, z którego, tak jak w wersji „cywilnej”, będzie można korzystać maksymalnie do pięciu komputerów. Tak jak w wersji przeznaczonej do użytku domowego, będzie możliwość zmiany swoich 5 urządzeń w dowolnym czasie.

Dodatkowo do pakietu biurowego Microsoft dorzuca usługę pocztową opartą o usługę Outlook z 25GB przestrzeni na korespondencję. Dodatkowo otrzymamy wspólny kalendarz, listę kontaktów, listę zadań oraz 10GB przestrzeni na pliki w chmurze dla firmy, plus do tego 500MB dla każdego użytkownika. Całkiem sporo, a każdy z tych dodatków wydaje się być pozycjami obowiązkowymi w każdej firmie.

Kolejnym ciekawym dodatkiem biznesowej odmiany abonamentu dotyczącego pakietu Office 365 jest możliwość stworzenia swojej strony/wizytówki WWW firmy, bez dodatkowych opłat – niby nic rewolucyjnego, ale warte również odnotowania. Tak jak w przypadku wersji dla użytku domowego użytkownicy otrzymają dostęp do najnowszych funkcji oraz usług, które mają być dodawane do pakietu biurowego kilka razy w roku.

Wersja przeznaczona dla małych firm będzie również dostępna w tradycyjnej dystrybucji oraz online. Microsoft oferuje 30 dniowy okres testowy, po którym, jeśli przedsiębiorca zdecyduje się na zakup abonamentu, zapłaci 12,50 dolarów miesięcznie, czyli około 40 złotych. Abonament roczny wyniesie 149,99 dolarów, czyli około 470 zł.

Jeśli ktoś zakupi po 19 października pakiet Office 2010 lub Office 2011 dla komputerów Mac, będzie się kwalifikował do pobrania Office 365 Home Premium lub równoważnego pakietu Office 2013 z roczną licencją. Małe firmy obejmie analogiczna oferta, jednakże darmowy abonament będzie dostępny tylko na okres trzech miesięcy.

Tanio? Drogo? To zależy od oczekiwań oraz potrzeb użytkowników. Obecnie tradycyjna wersja Office’a 2010 przeznaczona do użytku domowego kosztuje około 250 zł. Licencja ta dotyczy tylko jednego użytkownika, ale nie jest objęta ograniczeniem czasowym. Upraszczając sprawę maksymalnie, rodziny, w których rodzice oraz dzieci często korzystają z pakietu biurowego na własnych komputerach, powinni być usatysfakcjonowani nową ofertą od Microsoftu. Single lub po prostu rodziny, w których Office 365 nie będzie używany na więcej niż 2 komputerach powinny, w mojej ocenie, zastanowić się nad opłacalnością takiego zakupu. Na pewno taka inwestycja mniej “boli”, gdy decydujemy się na abonament miesięczny. Może być również i tak, że z pakietu biurowego nie korzystamy przez pełne 12 miesięcy w roku, wtedy taka oferta wydaje się bardzo interesująca.

Tylko czy mając alternatywę w postaci Google Docs oraz LibreOffice ta oferta skusiłaby mnie do jej zakupu? Raczej nie…

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA