REKLAMA

Mobilna wyprawka szkolna, czyli co musisz zainstalować w swoim smartfonie przed pierwszym dzwonkiem

03.09.2012 16.26
Co uczeń powinien mieć na swoim smartfonie?
REKLAMA
REKLAMA

Pierwszy szkolny dzwonek dla całkiem sporej grupy naszych czytelników już jutro. Coraz więcej z uczniów nawet podstawówek korzysta ze smarfonów. Nie nam oceniać czy to dobrze, czy źle, ale skoro nowoczesne telefony są już w rękach uczniów podpowiadamy jak produktywnie wykorzystać je w szkole.

Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego przygodowaliśmy zestawienie kilku przydatnych aplikacji oraz narzędzi. Nie chcemy siłować się i wynajdywać czegoś zupełnie nowego, więc dla wielu z was mogą być to oczywiste oczywistości. Atutem przedstawionych rozwiązań ma być także ich darmowość – wszak po zakupie całej wyprawki kupowanie dodatkowych narzędzi nie wydaje się być rozsądne. I tak w niezbędniku ucznia znalazły się:

Dropbox – czyli serwis oferujący miejsce w chmurze, idealne miejsce do przechowywania dokumentów, prezentacji oraz innych niezbędnych rzeczy. Największą zaletą narzędzia jest prostota obsługi oraz łatwy dostęp zarówno z naszego telefonu jak i dowolnego komputera z przeglądarką internetową. Wrzucając plik do folderu Dropboxa z pewnością nie znajdziecie się w tarapatach, gdy z domu zapomnicie zabrać ważnego pendrive’a. Alternatywą jest chmura Microsoftu Skydrive, Google Drive czy polski GG Drive umożliwiający komunikację ze znajomymi. Atutem tych rozwiązań jest także możliwość dzielenia się plikami pomiędzy użytkownikami, czyli np. możecie stworzyć wspólny klasowy folder.

Wunderlist – to aplikacja również dostępna na wiele platform. Służy do odpowiedniego zarządzania zadaniami. Idealna dla uczniów, którzy mają problemy z właściwą organizacją swojej pracy. Aktywnie korzystając z tej lub alternatywnej aplikacji z pewnością nie zapomnicie o żadnym ważnym projekcie. Dla uczniów o największej skłonności do prokrastynacji polecamy EpicWin, czyli aplikację polegającą na tym samym, ale zamieniającą wykonywanie naszych obowiązków w grę. Niestety ta aplikacja dostępna jest tylko dla iPhone’a i kosztuje 2,39 euro. Jest jednak prawdziwą alternatywą dla klasycznych rozwiązań organizacyjnych, więc warto w nią zainwestować.

Evernote– o tym serwisie wspominaliśmy niedawno przy okazji wydania specjalnego notatnika. Jednak także bez niego jest to aplikacja dość przydatna w szkole. Ułatwia notowanie, a także późniejszą naukę. Interfejs nie należy do najczytelniejszych, jednak mnogość funkcji to rekompensuje.

Bardzo ciekawe rozszerzenie evernote dla iPada

Translator Google – narzędzie, które zapewne większości z uczniów jest doskonale znane. Oczywiście nie radzimy powoływać się tylko na niego oraz tłumaczyć całych stron w translatorze. Warto mieć jednak aplikację zainstalowaną na smartfonie, szczególnie teraz gdy rozpoznaje ona pismo.

Grupa na Facebooku – to jedyne rozwiązanie w naszym zestawieniu, które nie jest osobną aplikacją czy usługą. Zamknięte grupy na Facebooku tworzy się w sposób prosty. Ich podstawową zaletą jest fakt, że większość z nas posiada dziś konto w tym serwisie społecznościowym i spędza w nim znaczną ilość czasu. Stworzenie klasowej grupy ułatwi komunikację po zajęciach. Nie zapomnijcie jednak spotykać się ze swoimi kolegami i koleżankami z klasy w tzw. świecie… realnym.

To tylko garstka rozwiązań, które ułatwiają naukę i organizację swoich zajęć. Nasz rynek mobilny jest jeszcze ubogi w rozbudowane narzędzia edukacyjne, jednak i to zapewne wkrótce się zmieni. Tymczasem do przedstawionych przez nas rozwiązań wystarczy zwykły komputer, a także nawet najprostszy smartfon z Androidem na pokładzie.

Owocnej nauki.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA