REKLAMA

ASUS ROG Ally X. Zrobili z przenośnej konsolki prawdziwego potwora

Ostatnio mieliśmy prawdziwy wysyp przenośnych konsol (a kolejne czekają w kolejce), a jedną z najlepszych bez wątpienia był ASUS ROG Ally. Producent stwierdził, że można ją zrobić jeszcze lepiej i oto wersja ASUS ROG Ally X - tym razem oficjalnie i bez domysłów.

02.06.2024 09.00
Jak przesadzić w dobrą stronę? Zrobili z przenośnej konsolki prawdziwego potwora
REKLAMA

Firma Valve chyba nie przypuszczała, że wypuszczając na rynek swoją przenośną konsolę Steam Deck uruchomi taką lawinę handheldów. Błyskawicznie pojawiło się kilka podobnych konstrukcji, a część z nich jest naprawdę dobra - niezależnie od tego, czy oparta jest na rozwiązaniach AMD (Z1), czy Intela (Core Ultra). W obu przypadkach mamy do czynienia z bardzo dobrymi zintegrowanymi grafikami (Radeon i Arc), które wzniosły możliwości przenośnego sprzętu do naprawdę przyzwoitego poziomu.

REKLAMA

Niewątpliwie jedną z ciekawszych przenośnych konsol, które w ostatnim czasie pojawiły się na rynku, był ASUS ROG Ally. Dziś właśnie debiutuje poprawiona wersja tej konsolki oznaczona ROG Ally X.

Ale co można poprawić w tak doskonałej przenośnej konsoli? Na przykład baterię, kontrolery, dodać większy dysk i pamięć oraz... ale po kolei. Tym razem nie mamy do czynienia z przeciekami, ale oficjalnym ogłoszeniem zmian i specyfikacji przez firmę ASUS.

ASUS ROG Ally X - nowa, potężniejsza wersja przenośnej konsolki

Jeśli do tej pory nie mieliście okazji poznać ASUS ROG Ally, to zapoznajcie się z naszą recenzją na Spider's Web.

Już pierwsza wersja handhelda ASUS ROG Ally była naprawdę warta grzechu, a model ROG Ally X przynosi usprawnienia w praktycznie każdym aspekcie:

Zmiany w ASUS ROG Ally X:

  • Większy dysk, szybsza i pojemniejsza pamięć RAM oraz dłuższy czas pracy na baterii
  • Ulepszone kontrolery i dodatkowe porty USB C
  • Ulepszone chłodzenie

W nowej wersji producent zainstalował SSD w standardzie 2280 (2230 w wersji bez X) o pojemności 1 TB (w poprzedniej wersji 512 GB) oraz pamięć RAM 7500 MT/s (6400 MT/s w poprzedniej wersji) o pojemności 24 GB (poprzednio 16 GB).

Czy to nie lekka przesada? Otóż nie - pamiętajcie, że układ graficzny korzysta z tej samej pamięci, więc jeśli przypiszemy mu 8 GB RAM, to z pozostałej pamięci pozostanie jedynie 16 GB. Ponadto szybsza pamięć RAM, da układowi graficznemu dodatkowego kopa.

A co z tą baterią? W nowej wersji znajdziemy baterię 80 Wh, co jest dwukrotnie lepszym wynikiem od poprzedniego modelu. ROG Ally X będzie tylko 70 gramów cięższy od swojego poprzednika.

Obudowa została lekko przeprojektowana, by stać się jeszcze wygodniejszą, a joysticki zamieniono na bardziej wytrzymałe wersje. Pierwsza wersja ROG Ally była wyposażona w port XG Mobile, a w wersji X znajdziemy dwa porty USB C, z czego jeden jest zgodny z Thunderbolt, co umożliwi proste podłączanie do zewnętrznych odbiorników.

Przy tych wszystkich ulepszeniach zadbano również o lepszy system chłodzenia, który sprawi, że temperatury konsolki będą aż o 6 stopni niższe.

Zobacz inne artykuły o sprzęcie firmy ASUS:

REKLAMA

ASUS faktycznie przyłożył się do roboty i sprawił, że przecież naprawdę dobra przenośna konsola ROG Ally stała się jeszcze lepsza - i to pod każdym względem.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA