REKLAMA

Żabka gasi usługi. Już tak do kasjerów nie powiesz

Żabka rezygnuje z opcji dostępnych w aplikacji. W przypadku niektórych wyciągnięcie wtyczki nastąpi dosłownie lada chwila.  

14.05.2024 09.13
Podszywają się pod Żabkę i wysyłają fałszywe SMS-y. Przez kupon z nagrodą stracisz pieniądze
REKLAMA

Żabka o zmianach poinformowała klientów w mailu o aktualizacji regulaminu. To właśnie z niego dowiadujemy się, że w aplikacji wyłączona zostanie możliwość płacenia metodą Żappka Pay.

REKLAMA

Żappka Pay w czerwcu obchodzić będzie swoje czwarte urodziny – i jak się okazuje ostatnie. To płatności za pomocą aplikacji, które nie wymagały do działania modułu NFC w smartfonie. Gdy system wchodził w życie sieć ogłaszała, że powstał po to, by „usprawnić i przyspieszyć proces zakupowy przy kasie”. Do opłacenia zakupów wystarczyło pokazać kod wyświetlany na ekranie.

Od 17 czerwca 2024 r. możliwość płacenia za pomocą Żappka Pay zostanie wyłączona. Sieć nie tłumaczy decyzji, więc możemy podejrzewać, że najwidoczniej nie przyciągnęła zbyt wielu użytkowników. W 2020 r. był to ukłon w stronę posiadaczy tańszych smartfonów, ale dziś nawet te podstawowe raczej posiadają już moduł NFC, co pozwala na szybkie płacenie zbliżeniowo telefonem.

„Na koniec lipca” Żabka planuje wyłączenie historii Żapsów oraz takich usług jak Żappka Post, Żabu i przelewanie Żappsów

Żappka Post pozwalała śledzić paczki bezpośrednio w aplikacji. Żabu to zaś gra mobilna, która pojawiła się całkiem niedawno, bo na początku 2023 r. Co jeszcze ciekawsze pod koniec ubiegłego roku ogłoszono testy nowych scenariuszy, w których Żabu na wzór Pokemon Go zostało przeniesione do rozszerzonej rzeczywistości. Plany były ambitne, a teraz ogłoszono wyłączenie – prawda, że dziwne?

Być może w przypadku Żabu chodzi o rozdzielenie usług i niebawem wciągająca gra – jak oceniał Paweł – doczeka się niezależnej wersji? W przypadku pozostałych zgaszenie opcji ma więcej sensu, bo wygląda jak typowe odchudzenie aplikacji.

AKTUALIZACJA

Mamy stanowisko sieci:

Chcemy, aby nasi klienci mogli cieszyć się jak najbardziej pozytywnymi doświadczeniami związanymi z korzystaniem z Żappki, dlatego regularnie dokonujemy kompleksowych przeglądów i rozwijamy funkcjonalności dostępne dla jej użytkowników. Po dokładnej analizie zdecydowaliśmy o tymczasowym wyłączeniu lub gruntownej przebudowie niektórych modułów aplikacji - Żabka Pay, Żabka Post, subskrypcji, kuponów, przelewu żappsów, Żabu oraz Żabka Nano. Wprowadzone zmiany pozwolą zapewnić naszym klientom jeszcze wyższy poziom wygody oraz lepszą użyteczność aplikacji, w odpowiedzi na ich oczekiwania

– przekazało biuro prasowe sieci.
REKLAMA

Przeczytaj więcej o nowościach w Żabce:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA