REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Żappka Pay już działa. Jak skonfigurować płatności aplikacją bez NFC

Żappka Pay już działa. Podpowiadamy, jak skonfigurować płatności w sklepach Żabka za pomocą aplikacji, która nie wymaga do działania modułu NFC w smartfonie.

09.06.2020
18:55
żappka pay żabka
REKLAMA
REKLAMA

Żabka stale rozwija swoją aplikację mobilną, a najnowsza funkcja nosi nazwę Żappka Pay. To nowy system płatności mobilnych, który pozwala opłacać zakupy bez wyciągania z kieszeni portfela. Jest on pewnego rodzaju konkurencją dla Google Pay i Apple Pay, ale działa na nieco innej zasadzie.

Jak działa Żappka Pay?

Firma przekonuje, że nowy system płatności powstał po to, by „usprawnić i przyspieszyć proces zakupowy przy kasie”. Do tej pory trzeba było najpierw zeskanować kod z aplikacji, by dodać do konta Żappsy, a dopiero potem albo wyłożyć na ladę gotówkę, albo przyłożyć do terminala kartę lub telefon.

Dzięki wsparciu Żappka Pay nie będą już potrzebne ani gotówka, ani plastikowa karta płatnicza, ani aktywacja systemu płatności zbliżeniowych typu Apple Pay lub Google Pay. Aby zapłacić za zakupy, wystarczy pokazać sprzedawcy kod wyświetlany na ekranie telefonu — tak, jak się robi to przy dodawaniu do konta Żappsów.

żappka pay żabka class="wp-image-1163590"

Żappka nie wykorzystuje w dodatku modułu NFC, co ucieszy posiadaczy tych starszych i tańszych smartfonów.

Po zeskanowaniu kodu przez kasjera i autoryzacji płatności na telefonie — poprzez wpisanie kodu PIN lub odczyt odcisku palca bądź twarzy — punkty zostaną przypisane do konta użytkownika, a firma pobierze sobie pieniądze bezpośrednio z przypisanej do tegoż konta karty płatniczej. NFC nie jest wymagane.

Przedstawiciele zielonej sieci sklepów obiecują, że w połowie czerwca Żappka Pay będzie działać we wszystkich 6100 należącej do niej sklepach na terenie Polski. Niestety w mojej okolicznej Żabce nie ma jeszcze możliwości, by płacić za pomocą aplikacji, ale kartę do Żappki można już dodać i jest to bardzo proste.

Jak skonfigurować płatności Żappka Pay?

Po pobraniu aplikacji ze sklepu App Store (na iPhone’a) lub Google Play (na telefon z Androidem) należy zalogować się na swoje konto lub założyć nowe. W tym celu można użyć danych logowania od Facebooka, co znacznie upraszcza cały proces.

 class="wp-image-1163599"

Po zalogowaniu należy wejść do menu poprzez kliknięcie ikonki z trzema kropkami w prawym górnym rogu.

żappka pay żabka class="wp-image-1163578"

Po lewej stronie ekranu wyświetla się panel, który pozwala przejść do menu Żappka Pay.

żappka pay żabka class="wp-image-1163581"

Po wejściu do menu Żappka Pay można przyjrzeć się dodanym kartom płatniczym.

żappka pay żabka class="wp-image-1163584"

Z poziomu tego menu można dodać więcej niż jedną kartę poprzez skan wykonany aparatem lub ręcznie przy kolejnych zakupach.

REKLAMA
żappka pay żabka class="wp-image-1163587"

Żabka w menu Żappa Pay wyświetla też krótki poradnik, który wyjaśnia, jak płacić z użyciem aplikacji.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA