Oto najlepsze hulajnogi elektryczne na wakacje

Lokowanie produktu: BAREL POLAND

Hulajnoga elektryczna kojarzy się przede wszystkim z wygodnym i oszczędnym sposobem na dojazdy chociażby do pracy. Bardzo łatwo może się jednak stać naszym ulubionym pojazdem na wakacje, o ile tylko wybierzemy odpowiedni sprzęt.

22.05.2024 16.00
Najlepsze hulajnogi elektryczne na wakacje

Dlaczego w ogóle warto rozważać hulajnogę elektryczną jako pojazd wakacyjny? Powodów jest sporo i w większości są one zbliżone do tych, które sprawiają, że tak wiele osób kupuje hulajnogi elektryczne do codziennego użytku. Wiecznie zakorkowane miejscowości turystyczne łatwiej będzie nam przemierzać właśnie na hulajnodze, zamiast samochodem. Nie będziemy mieć też żadnego problemu ze znalezieniem miejsca parkingowego u celu, nie wspominając już o tym, że za parkowanie hulajnogą nie musimy płacić kompletnie nic. Opłaty za „paliwo” - grosze w porównaniu do tego, czego wymaga od nas samochód. Wysiłek - dużo mniejszy od tego, którego wymaga od nas rower, szczególnie jeśli wybierzemy się do miejscowości położonej np. w górach.

Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze dwie spore zalety. Po pierwsze - hulajnogą elektryczną możemy wjechać tam, gdzie samochody albo nie mogą wjechać z powodów prawnych, albo jest to po prostu technicznie niewykonalne. Wyjazd na piknik przy samym brzegu rzeki? Samochodem nie będzie to łatwe, natomiast odpowiednią hulajnogą zajedziemy tak daleko, że zatrzymamy się dopiero przy samym brzegu.

Drugim powodem, dla którego hulajnogi elektryczne są tak atrakcyjnie szczególnie teraz, w lecie, jest fakt, że poruszając się nimi jesteśmy bardziej na dworze. Wysiłek w trakcie jazdy jest wprawdzie minimalny, ale kontakt z otaczającym nas światem i naturą stoi na zdecydowanie wyższym poziomie, niż podczas jazdy w zamkniętym aucie. Niby w kabriolecie też jest miło, ale ile osób może sobie pozwolić na dodatkowy wakacyjny samochód - a na hulajnogę elektryczną może sobie pozwolić większość z nas.

Hulajnoga elektryczna na wakacje - jaka powinna być?

To w dużej mierze będzie zależało od tego, jaki mamy pomysł na spędzie wakacji - oraz czasu poza tym okresem, bo jeśli sprawimy sobie taką hulajnogę elektryczną teraz, to gwarantuję, że będziemy jej bardzo chętnie używać także później.

Niezależnie jednak od naszych preferencji - o których za chwilę - wakacyjna hulajnoga powinna spełniać przede wszystkim trzy główne wymagania. Po pierwsze - powinna być względnie lekka i oczywiście w pewnym stopniu składana, żeby łatwo ją było zabrać ze sobą np. do hotelu czy wnieść tam, gdzie chcemy dotrzeć. Po drugie - powinna mieć jak największy zasięg, żeby nie zabrakło nam energii chociażby w drodze na wspomniany piknik albo nie trzeba było codziennie pamiętać o jej ładowaniu. Po trzecie - powinna mieć odpowiednią moc, żeby skutecznie dostarczyć nas do celu, najlepiej jeszcze z jakimś plecakiem czy inną turystyczną torbą.

To jednak, jaka poza tym będzie nasza hulajnoga elektryczna na wakacje, będzie zależeć przede wszystkim od tego, gdzie chcemy pojechać, tj. czy głównie będziemy się poruszać po mieście, czy najchętniej z tego miasta uciekniemy. Na jakie hulajnogi elektryczne zwrócić uwagę w takim przypadku?

Jaka hulajnoga elektryczna do miasta?

Idealny przykład miejskiej hulajnogi wakacyjnej to Motus Scooty 10 Gen5. Przede wszystkim jest zaskakująco wręcz lekka, jak na tego typu sprzęt i ma masę zaledwie 17,8 kg, co przy składanej konstrukcji sprawia, że bez problemu zabierzemy ją ze sobą absolutnie wszędzie. „Wszędzie” dotyczy też miejsc docelowych, bo maksymalny zasięg na poziomie 65 km pozwoli nam dojechać naprawdę daleko i jeszcze komfortowo z tej wycieczki wrócić. Do tego dostajemy jeszcze 10-calowe koła, szeroki deck, czytelny wyświetlacz i oczywiście pakiet dodatków takich jak kierunkowskazy czy odblaski. Silnik o mocy 350 W (szczytowa - 700 W) powinien też poradzić sobie z wjazdem na wzniesienie o nachyleniu do 20 stopni i to przy 120 kg na pokładzie.

Alternatywą dla tego modelu, również idealną do miasta, może być Ruptor R1 Lite. W przypadku tej hulajnogi elektrycznej także udało się zachować niską masę (21 kg), łącząc ją z mocnym silnikiem (500 W), kołami w odpowiednim rozmiarze (10”), sporym udźwigiem (120 kg) i zasięgiem na poziomie 60 km. Dodatkowo dostajemy tutaj mocne oświetlenie i świetny wygląd oraz system składania, który pozwoli wrzucić hulajnogę bez problemu np. do bagażnika samochodu.

Jedna i druga hulajnoga elektryczna doskonale więc spiszą się podczas jazdy po mieście, czy to turystycznie, czy też - już po wakacjach - użytkowo. Jeśli jednak ciągnie nas bardziej w kierunku natury, wtedy powinniśmy zerknąć w nieco innym kierunku.

Jaka hulajnoga elektryczna w teren?

Motus PRO10 Sport 2021 to rozwiązanie dla tych, którzy lubią prędkość, moc i komfort jazdy. Wciąż mieścimy się tutaj wagowo poniżej 30 kg (29 kg), ale w porównaniu do mniej ekstremalnych modeli dostajemy aż dwa silniki, każdy o mocy 1000 W, a także skuteczny i dodatkowo wzmocniony system amortyzacji i zestaw dwóch hamulców tarczowych, które ułatwią nam zatrzymywanie się niezależnie od warunków. Mało tego, w przypadku hulajnogi elektrycznej Motus PRO10 Sport 2021 możemy zmienić opony na terenowe i zwiększyć funkcjonalność jednośladu, aby wybrać się na wycieczkę również poza miasto. . Może nam się to przydać, szczególnie że moc i zasięg (do 65 km) tego modelu będą zachęcać do eksploracji nieznanych terenów.

Jeśli jednak nie sama moc, ale zasięg jest naszym głównym celem, to wtedy warto zerknąć na hulajnogę Ruptor R6 V3. Oczywiście mocy nam tutaj nie zabraknie, bo do dyspozycji mamy dwa silniki elektryczne o mocy 800 W, ale - przy zachowaniu masy równej 29 kg - udało się tutaj uzyskać maksymalny zasięg na poziomie aż 75 km. Dodajmy do tego 10-calowe koła, amortyzację i naprawdę udany wizualnie projekt i mamy hulajnogę, którą będzie się chciało wybrać jako główny środek transportu podczas wyjścia z domu. Niezależnie od tego, czy będzie to wyjście wakacyjne i podróż w nieznane, czy późniejszy przejazd do pracy albo sklepu.

Jeśli jednak szukamy odpowiedzi na pytanie, jaka jest najlepsza hulajnoga wyczynowa, to odpowiedź jest prosta i brzmi: Dualtron Eagle. Producent nie oszczędzał tutaj absolutnie na niczym - mamy tutaj i spory akumulator LG (24,5 Ah, 60 V), który zapewni nam imponujące 90 km zasięgu, i dwa silniki o mocy szczytowej aż 1650 W, i świetny system amortyzacji elastomerowej. Dorzućmy do tego jeszcze nie tylko standardowe oświetlenie, ale i dodatkowe oświetlenie boczne i dostajemy ostateczną hulajnogę elektryczną. Taką, która zajedzie wszędzie, wjedzie wszędzie, wwiezie wszędzie niemal każdego, a przy tym zapewni nam naprawdę wyjątkowy poziom komfortu.

Powyższe modele dostępne są w sklepach z największym wyborem hulajnóg elektrycznych: 7Way.pl, Media Expert, Media Markt, RTV Euro AGD, Decathlon, X-kom oraz Komputronik.

Lokowanie produktu: BAREL POLAND
Najnowsze
Zobacz komentarze