Smartfon to świetny pomysł na prezent dla dziecka. Wcale nie musi kosztować fortuny

Lokowanie produktu: Plus

Wielkimi krokami zbliża się okres komunijny, a tuż za nim Dzień Dziecka i zakończenie roku szkolnego. To ważne wydarzenia w życiu, ale także niemałe wyzwania dla rodziców. Przede wszystkim w kwestii wydatków. A prezent dla dziecka to obowiązkowa pozycja w budżecie.

25.04.2024 08.30
Smartfon to świetny pomysł na prezent dla dziecka. Wcale nie musi kosztować fortuny

Podarunek jednak nie musi być drogi. Świetną opcją na przystępny cenowo prezent jest pierwszy smartfon. Dostarcza on nie tylko rozrywki, ale też przede wszystkim zapewnia komunikację z rodziną i rówieśnikami. Plus pokazuje, że dobry prezent nie musi kosztować wiele.

Smartfon to niedrogi pomysł na prezent dla dziecka

Zdarza się, że najmłodsi korzystają ze smartfonów rodziców, ponieważ nie mają własnego urządzenia. Jest to zrozumiałe, ponieważ wtedy ma się największą kontrolę nad czasem spędzanym przez dziecko w cyberprzestrzeni. W dzisiejszych czasach brak smartfonu może być jednak problemem – nawet dla dziecka.

Świetną propozycją w Plusie jest motorola motorola moto g34 5G 4/128GB, która powinna spełnić wszystkie wymagania naszego dziecka. Sprzęt ma przede wszystkim dużą baterię 5000 mAh, która pozwoli na długie godziny działania. Dziecko wychodząc rano do szkoły z telefonem z w pełni naładowanym akumulatorem po powrocie do domu nie będzie musiało sięgać po ładowarkę, bo w smartfonie zostanie jeszcze sporo energii.

 class="wp-image-4294334"
Motorola Moto G34

Rodzic natomiast będzie spokojny, że nie zdarzy się sytuacja, w której rozładowana bateria uniemożliwi swojej pociesze możliwości odebrania telefonu lub odpisania na komunikatorze internetowym. Ten model w Plusie w wariancie na 12 rat kosztuje łącznie zaledwie 799 zł, co nie powinno mocno obciążyć domowego budżetu.

Do urządzenia będzie potrzebny numer telefonu umożliwiający bycie w stałym kontakcie – w Plushu na kartę w tanim pakiecie za 30 zł/30 dni. operator daje nielimitowane rozmowy, SMS-y, MMS-y a także duży pakiet Internetu 30 GB. W tej ofercie korzystanie z komunikatorów typu WhatsApp czy Messenger nie zużywa transferu danych, więc dziecko zawsze będzie z rodzicem w kontakcie.

Ciekawą propozycją jest również Oppo A79 5G 4/128GB, który wyróżnia się dużym ekranem o przekątnej 6,72". Taki telefon może stanowić pomoc edukacyjną, dzięki której dziecko będzie mogło pozostać w kontakcie z rówieśnikami i wysyłać oraz odbierać np. zaległe notatki z lekcji. Duży ekran przyda się także do konsumpcji przydatnych w rozwoju młodej osoby treści – np. wartościowych filmików na YouTubie czy nauki języków obcych w dedykowanych aplikacjach.

 class="wp-image-4247354"
Oppo A79 5G

Urządzenie do wykorzystania pełni możliwości musi mieć połączenie z Internetem – jeśli wolimy stałe zobowiązania, to do telefonu można dobrać ofertę abonamentową. Sam koszt Oppo A79 5G, jeśli zdecydujemy się na 12 rat, będzie wynosił 1000 zł, natomiast zestaw abonament i smartfon to 142,12 zł/mies. z umową abonamentową na 24 miesiące. W Plusie abonament to duże paczki gigabajtów internetu i dostęp do sieci 5G. Jeśli mamy drugie dziecko, to jest opcja na zaoszczędzenie – dwa abonamenty w cenie jednego w Plusie kosztują 69 zł/mies. z rabatami, ale jest też opcja dobrania trzech abonamentów w cenie jednego.

To zrozumiałe, że np. komunia to okres większych wydatków, ale jest na to rozwiązanie – skorzystanie z promocji Wakacji od Rat. Opcja sprawia, że smartfon zaczniemy spłacać dopiero po pół roku. Pełna lista smartfonów dostępnych w ramach promocji znajduje się pod linkiem.

Pierwszy smartfon to również nowe wyzwania i pasje dziecka…

Pierwszy smartfon dla dziecka może być też sposobem na odkrywanie nowych pasji, przykładowo fotografii mobilnej, której nie mogło rozwijać, pożyczając telefon od rodzica. Gdy otrzyma własny sprzęt będzie miało więcej czasu na wykonywanie najróżniejszych zdjęć – zwierząt, przyrody, architektury. Świetnym fotograficznym smartfonem jest nowy Samsung Galaxy A35 5G 6/128 GB, który ma naprawdę dobry i wszechstronny zestaw fotograficzny: główny 50 Mpix, szeroki 8 Mpix i makro 5 Mpix.

 class="wp-image-4582950"
Samsung Galaxy A35 5G

Telefon również nie jest drogi – płatność za urządzenie można rozłożyć na 24 raty po 134,75 zł – w kwotę wchodzi również abonament z umową na dwa lata z dużymi paczkami Internetu.

Gry wideo również mogą stanowić pasję dla dziecka. Propozycją smartfonu, który poradzi sobie z mobilnymi grami jest Infinix Note 30 Pro 8/256 GB, który ma ładny ekran AMOLED oraz 256 GB pamięci wbudowanej na aplikacje. Sprzęt z abonamentem w Plusie kupimy za 120,17 zł/mies. przez okres 2 lat. Taki smartfon będzie stanowił centrum rozrywki dla dziecka – pozwoli na granie w ulubione gry mobilne, ale także oglądanie YouTube’a czy serwisów VOD gdy pogoda za oknem nie będzie dopisywać.

 class="wp-image-3775259"
Infinix Note 30 Pro

Z abonamentem w Plusie można odebrać nawet 6 miesięcy gratisowego pakietu All in Streaming, który daje dostęp do platform Disney+, HBO Max i Polsat Box Go Plus. Rodzic może zalogować się na smartfonie dziecka do Disney+ i pociecha otrzyma dostęp do całej biblioteki ciekawych treści.

… i spokój ducha dla rodzica

Jak widać, prezent w postaci smartfonu może być początkiem wielu najróżniejszych pasji i możliwości rozwoju dziecka. Niemniej jednak to równocześnie wyzwanie dla rodzica, aby poprawnie wdrożyć je w ten cyfrowy świat. Trzeba zatem ustalić pewne granice korzystania z telefonu – m.in. limity dzienne. W tym może pomóc usługa Plusa Ochrona Internetu i Tożsamości, która daje możliwość m.in. kontrolowania czasu spędzonego przed ekranem, ale jednocześnie chroni smartfon pociechy przed wirusami, złośliwym oprogramowaniem, a także możliwymi wyłudzeniami.

Smartfon dla dziecka to też spokojna głowa dla rodzica, ponieważ ułatwia komunikację na odległość. Plus ma w ofercie usługę Gdzie jest bliski, która pozwala sprawdzić w czasie rzeczywistym, gdzie znajduje się pociecha – np. kiedy bawi się z kolegami na podwórku lub placu zabaw i nie słyszy dzwonka. Wystarczy zajrzeć do aplikacji i będziemy wszystko wiedzieć – a gdy zakończy zabawę, będzie mogło oddzwonić.

Lokowanie produktu: Plus
Najnowsze
Zobacz komentarze