REKLAMA

Nie zdziw się. Etykiety InPost zmienią się po majówce

InPost postanowił odświeżyć wygląd etykiet przesyłek kurierskich. Choć zmiany nie są rewolucyjne, z pewnością ułatwią identyfikację paczek. Najbardziej zadowoleni z nowości będą prawdopodobnie kurierzy.

30.04.2024 08.03
Nie zdziw się. Etykiety InPost zmienią się po majówce
REKLAMA

Użytkownicy Paczkomatów InPost doskonale wiedzą, że w wielu przypadkach wystarczy stworzyć nadanie paczki w aplikacji, zapakować ją i umieścić w automacie – etykieta nie jest wtedy konieczna. W przypadku przesyłek kurierskich etykieta jest niezbędna. InPost postanowił wzbogacić je o dodatkowe informacje, które – choć nie od razu rzucające się w oczy – z pewnością okażą się pomocne.

REKLAMA

Nowe etykiety InPost od 8 maja

InPost ogłosił rozszerzenie informacji na etykietach paczek kurierskich. Zmiany te wejdą w życie 8 maja 2024 r. i obejmą przesyłki generowane za pomocą API i platformy WebTrucker w ramach usług InPost Kurier Standard, InPost Kurier Doręczenie do 10:00, Kurier Doręczenie do 12:00, Kurier Doręczenie do 17:00 oraz Paleta Standard. Nowe informacje będą widoczne na wszystkich formatach etykiet.

Główne zmiany obejmują:

  • Dodanie informacji o wymiarach paczki
  • Dodanie informacji o wadze paczki
  • Umieszczenie informacji o przesyłce niestandardowej (NST) w przypadku, gdy paczka została oznaczona jako taka przez Klienta

Planowana zmiana zostanie wdrożona automatycznie i nie będzie wymagać żadnych działań ze strony partnerów InPost. Nowe informacje będą widoczne na etykietach generowanych od 8 maja 2024 r.

Jak wygląda nowy projekt etykiety InPost?

Zmiany w nowych etykietach nie są rewolucyjne. InPost dodał jedynie kilka nowych informacji, zachowując dotychczasowy układ. Poniżej możesz dojrzeć szczegółowe zmiany:

Jeśli nie udało ci się dostrzec ich, spójrz na obszar nad uwagami nadawcy. Znajdziesz tam informacje o wadze i wymiarach paczki, a także pole do oznaczania przesyłek niestandardowych (NST).

Przeczytaj więcej o nowościach w świecie automatów paczkowych:

REKLAMA

Pamiętaj: etykiety generowane do 7 maja nie będą zawierać nowego pola. I co sądzisz o tej zmianie?

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA