REKLAMA

Walka o tytuł króla składanych smartfonów nabiera tempa. Starcie dwóch gigantów

Składane smartfony podbijają rynek, a dwóch najważniejszych graczy przystępuje do starcia o koronę króla składaków. Samsung i Huawei zdecydują jak będzie wyglądała najbliższa przyszłość tego segmentu.

12.03.2024 20.08
Walka o tytuł króla składanych smartfonów nabiera tempa. Starcie dwóch gigantów
REKLAMA

Piszę te słowa na składanym smartfonie, ale nie mogę wam o nim opowiedzieć, bo podpisałem klauzulę NDA i w razie ujawnienie informacji o nim będę zmuszony sprzedać nerkę, a że lubię mieć kompletny organizm, więc musicie mi wybaczyć milczenie. Mogę tylko powiedzieć, że idealnie nadaje się do pracy, a mobilność i wygoda to coś wspaniałego. Klienci na całym świecie zaczynają dostrzegać moc drzemiącą w tego typu konstrukcjach i chętniej je nabywają. Do tej pory liderem branży jest Samsung, który swoimi Galaxy Z Fold i Galaxy Z Flip podbił rynek składanych smartfonów. Nie przeszkodziła mu w tym niższa niż zakładana sprzedaż w 2023 r. Ale właśnie czuje na plecach oddech rywali.

REKLAMA

Lider rynku składanych smartfonów ma powody do niepokoju

Zajmuje pierwsze miejsce już od 2019 r., ale sytuacja w tym roku staje się nieciekawa. W ostatnim kwartale 2023 r. Samsung zajmował fotel lidera, królując wśród ogółem 23 modeli składanych smartfonów, które trafiły do sprzedaży w 2023 r. Pierwsze miejsce zajął przeuroczy Samsung Galaxy Z Flip 5, ale zaraz za nim uplasował się Huawei Mate X4. Trzecie miejsce przypadło Honorowi Magic VS2, czwarte Galaxy Z Fold 5, a piąte powędrowało do Oppo Find N3 Flip. Takie dane znajdziemy w najnowszym raporcie przygotowanym przez firmę DSCC, która od lat analizuje różne segmenty rynku.

Źródło DSCC

Lider ma powody do niepokoju, bo jeżeli nic się nie zmieni, to w 1 kwartale 2024 r. palma pierwszeństwa trafi do Huaweia, któremu świetnie sprzedają się najnowsze modele Mate X5 i Pocket 2. Triumf Huaweia to również pogorszenie sytuacji Samsung Display, który straci pozycję lidera produkcji składanych wyświetlaczy na rzecz chińskiego BOE.

Więcej o składanych smartfonach przeczytasz w:

Tylko jest jeden problem z tą analizą

Pierwszy i drugi kwartał będą należały do innych producentów z prostego powodu - Samsung będzie szykował się do premiery Galaxy Z Flip 6 i Galaxy Z Fold 6, a gdy one zadebiutują, to na 99 procent koreański producent wróci na pozycję lidera. Służy mu w tym większa dostępność globalna.

REKLAMA

Cieszy jednak, że raport zakłada pojawienie się w 2024 r. az 27 nowych składanych modeli. Czuję w kościach nadchodzący urodzaj. I dobrze, bo składane smartfony to życie, to śpiew, to taniec, to miłość, a przynajmniej tak uważał pewien egipski skryba.

IDŹ DO SKLEPU
Media Expert
Samsung Galaxy Z Flip 5
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA