REKLAMA

Oto darmowe gry w PlayStation Plus na kwiecień. Trzy nowe tytuły do ogrania

Sony odsłania karty i podaje listę gier, które będą dostępne w ramach abonamentu PS Plus w kwietniu. Posiadacze konsol PlayStation w tym miesiącu otrzymają trzy produkcje.

27.03.2024 19.58
Najlepsze gry na PS5. W co warto zagrać na konsoli Playstation 5 w 2023 roku?
REKLAMA

Marcowe gry oferowane w ramach comiesięcznego cyklu PlayStation Plus były naprawdę niezłe: mieliśmy do dyspozycji m.in. wyścigi F1 2023 i Destiny 2: The Witch Queen oraz dwie inne gry - wszystkie cztery można było uruchomić zarówno na PS4, jak i PS5. Tym razem Sony nie postarało się aż tak bardzo – jedna gra jest stworzona na obie konsole, a w jedną zagrają tylko posiadacze najnowszego sprzętu Sony.

REKLAMA

Tak prezentują się "darmowe" gry w PlayStation Plus na kwiecień

Zdecydowanie najciekawszą produkcją, która trafi do kwietniowego PS Plusa, jest Minecraft Legends. To strategiczna gra akcji, która mocno bazuje na popularności oryginalnego Minecrafta, chociaż z produkcją oficjalnie wydaną w 2011 roku niewiele ma wspólnego, może poza sześcienną grafiką oraz potworami.

Jak w większości strategii, w Minecraft Legends będziemy musieli czegoś bronić: w tym przypadku świata nazwanego przez twórców jako Overworld przed stworami przypominającymi świnie, które przybyły z piekła (Netheru). Nie jest to produkcja, w którą musimy grać sami – gra wspiera bowiem sieciowy tryb kooperacji, chociaż niestety brakuje lokalnego "co-opa". Gra nie spotkała się z najlepszymi ocenami, ale jeśli nie musimy wydawać prawie 200 zł, to może warto dać szansę produkcji Microsoftu. Minecraft Legends dostępny jest zarówno dla posiadaczy konsol PlayStation 5, jak i PS4.

Następny na liście jest Immortals of Aveum, czyli jednoosobowa gra typu FPS. Produkcja ma wyróżniać się wykorzystaniem magii w strzelance, co raczej standardem nie jest - czary w grze wykorzystywane są zarówno do ataku, jak i defensywy. Twórcy produkcji dają graczowi do dyspozycji ponad 25 zaklęć i 80 talentów oraz możliwość ulepszania i tworzenia własnego ekwipunku. Magia zamiast karabinów, smoki zamiast helikopterów i samolotów. Gra dostępna jest wyłącznie na PlayStation 5.

Trzecią i ostatnią grą w ramach kwietniowego PlayStation Plus jest Skul: The Hero Slayer. To zdecydowanie prostsza gra z gatunku platformówek. Jest najstarsza ze wszystkich trzech produkcji udostępnianych w abonamencie (bo wydana w 2021 roku, pozostałe miały premierę w 2023), ale za to spotkała się z dużo cieplejszym przyjęciem społeczności gier: wystarczy spojrzeć na oceny na platformie Steam, gdzie produkcja zdobyła ich ponad 43 tys. ze średnią 9/10.

Gry będą dostępne już w następny wtorek

W jedną produkcję nie zagrają posiadacze PlayStation 4, a do uruchomienia Skul: The Hero Slayer gracze z PlayStation 5 będą musieli uruchamiać tytuł w trybie wstecznej kompatybilności, co jednak nie powinno być dużym problemem – mowa o bardzo prostej dla sprzętu gry. Wszystkie produkcje zostaną udostępnione już w następny wtorek, 2 kwietnia, i będą dostępne przez nieco ponad miesiąc do 6 maja.

Doładowanie PS Network
MediaExpert
PlayStation Network 50 zł

Aby zagrać we wszystkie gry będzie potrzebny co najmniej abonament PlayStation Plus Essentials, którego miesięczny koszt to 37 zł. Natomiast trzymiesięczna subskrypcja kosztuje 100 zł.

REKLAMA

Więcej o grach przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA