REKLAMA

Generatory zdjęć AI. Oto jak za darmo stworzyć najlepsze obrazki za pomocą sztucznej inteligencji

Generowanie zdjęć i obrazków za pomocą AI budzi wiele kontrowersji, ale jest to przydatne narzędzie, z którego wielu z nas używa już na co dzień. Oto najlepsze generatory zdjęć AI - za darmo i online.

24.03.2024 07.15
Generatory zdjęć AI. Oto jak za darmo stworzyć najlepsze obrazki za pomocą sztucznej inteligencji
REKLAMA

Jeśli do tej pory nie bawiłeś się generatorami zdjęć używających sztucznej inteligencji, to mamy dla ciebie doskonałe wieści. W tym artykule przedstawiamy trzy najlepsze i darmowe generatory takich treści. Nie musisz również nic instalować - te serwisy działają całkowicie online.

REKLAMA

Za darmo - znaczy z ograniczeniami. Za korzystanie z przedstawionych przez nas serwisów nie trzeba płacić (jedynym wymogiem jest założenie konta), ale będziesz ograniczony co do ilości stworzonych zdjęć. Na przykład jeśli danego dnia zużyjesz wszystkie punkty na koncie, to będziesz musiał czekać do północy, by ich pula się odnowiła. Oczywiście zawsze możesz skorzystać z opcji płatnej, która pozwoli na ominięcie takich ograniczeń.

Darmowe wersje takich narzędzi mogą również zawierać inne ograniczenia, jak choćby te dotyczące edycji, czy też mogą używać starszych wersji modeli AI.

Najlepsze darmowe generatory zdjęć AI

Chwila, ale jak to wszystko działa? Bardzo prosto. Po prostu piszesz co chcesz zobaczyć, a sztuczna inteligencja stara się to zamienić w obraz czy zdjęcie. Z różnym skutkiem.

Wybrane przez nas popularne narzędzia AI online oparte są na różnych modelach AI (np. Stable Diffusion, czy DALL-E) i pozwalają na uzyskanie całkowicie różnych efektów. Sami zdecydujcie, która z opcji najlepiej spełnia wasze oczekiwania.

Adobe Firefly (Firefly Image 2)

Aby skorzystać z narzędzia Adobe, wystarczy udać się na oficjalną stronę Firefly i się zalogować (choćby za pomocą konta Google lub Apple).

 class="wp-image-4501749"
Adobe Firefly

Adobe Firefly oddaje nam całkiem sporo opcji, jak choćby możliwość wyboru współczynnika proporcji, pozwala stosować dodatkowe efekty, czy nawet pokazać AI własny obrazek, by skopiowała jego styl przy pracy (opcja przesyłania obrazów referencyjnych). Zaznaczyć należy, że Firefly wciąż znajduje się w fazie beta, ale jego możliwości są bardziej niż interesujące.

DreamStudio (SDXL 1.0)

Tutaj również wystarczy udać się na oficjalną stronę DreamStudio i zalogować się, choćby za pomocą konta Google.

 class="wp-image-4501896"
DreamStudio

W darmowej wersji możemy ustalać między innymi rozdzielczość obrazków, czy też używać negatywnych promptów (czyli tego, czego chcemy uniknąć na wygenerowanych zdjęciach). Można również wykorzystać gotowe zdjęcie i generować obrazki z nim związane.

Microsoft Copilot Projektant (DALL-E 3)

Zakładam, że każdy użytkownik Windows ma swoje konto Microsoft, bowiem tylko tego potrzeba by skorzystać z Projektanta (który wcześniej nosił nazwę Bing Image Creator).

 class="wp-image-4501653"
Microsoft Copilot Projektant

Copilot Projektant w darmowej wersji nie oddaje nam zbyt wielu opcji - obrazki są w proporcjach 1:1, a jeśli zależy nam na jakimś filtrze czy konkretnym stylu, to musimy to zawrzeć w prompcie. Projektant jest częścią Copilota Microsoftu i to może być jego największą zaletą.

Zobacz inne artykuły o sztucznej inteligencji:

REKLAMA

Chociaż wiele zastosowań oprogramowania korzystającego z AI jest dyskusyjnych, to generowanie zdjęć zdecydowanie do nich nie należy. W ten sposób możesz szybko i łatwo stworzyć obrazek, na jakim ci zależy - pamiętaj tylko, że poszczególne narzędzia mogą mieć różne zasady co do późniejszego wykorzystania takich obrazów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA