REKLAMA

Dzielenie się hasłami będzie bezpieczniejsze. Tak udostępnisz hasło na Androidzie

Choć technologia passkeys to przyszłość, Google nadal dba o tych, którzy nadal do logowania wykorzystują hasła. Najnowsza aktualizacja jednej z kluczowych aplikacji systemowych Androida przynosi ze sobą możliwość udostępniania haseł rodzinie - tę samą, którą jakiś czas temu Google wprowadził do swojej przeglądarki.

04.03.2024 07.50
Dzielenie się hasłami będzie bezpieczniejsze. Tak udostępnisz hasło na Androidzie
REKLAMA

Jakiś czas temu do Google Chrome trafiła możliwość udostępniania haseł członkom grupy rodzinnej. W założeniu funkcja ta ma pomóc w usprawnieniu (ale i uczynieniu bezpieczniejszą) czynności, którą normalnie wykonujemy poprzez kopiowanie i wklejanie tekstu lub pisanie haseł na kartce.

Jak się okazuje, Google ma całkiem ambitny plan na udostępnianie haseł, gdyż to ma wkrótce trafić do systemu Android.

REKLAMA

Android z możliwością udostępniania haseł rodzinie

W miniony weekend AssembleDebug, prowadzący blog TheSpAndroid, poinformował o odnalezieniu nowej funkcji w kodzie źródłowym najnowszej wersji Google Play Services oznaczonej numerem 24.09.12. Dzięki niej użytkownicy będą mogli dzielić się hasłami nie tylko wpisywanymi w przeglądarkę Google Chrome, ale także w różne aplikacje, gdyż funkcja stanowi integralną część Menedżera Haseł Google (który z kolei stanowi część Google Play Services).

Za każdym razem, gdy będziesz wpisywać swoje dane logowania do dowolnej aplikacji lub witryny, pod polami wpisywania tekstu będzie znajdować się przycisk Udostępnij (Share), który pozwoli na udostępnienie hasła członkowi rodziny.

Ponadto udostępnianie haseł będzie działać jedynie dla tradycyjnych haseł - bez wsparcia dla technologii passkeys.

Fraza "członkowi rodziny" jest istotna, gdyż tak jak w przeglądarce Google Chrome udostępnianie haseł będzie możliwe jedynie dla kont Google połączonych w ramach grupy rodzinnej.

Jak informuje AssembleDebug, obecnie funkcja nie działa i Google wciąż nad nią pracuje. Bloger spodziewa się, że funkcja trafi na nasze telefony w ciągu miesiąca lub dwóch.

Więcej na temat systemu Android:

REKLAMA

Zdjęcie główne: Primakov / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA