REKLAMA

Emoji nie dotarły jeszcze wszędzie. Google wrzuci je do rozmów telefonicznych

Kończenie dowcipu dźwiękiem perkusji, odtwarzanie dźwięku strzelającej tuby z konfetti przy składaniu gratulacji czy losowe dźwięki kupy podczas rozmowy? Te i inne "audiomoji" już wkrótce znajdziemy w... połączeniach głosowych.

01.03.2024 18.48
Emoji nie dotarły jeszcze wszędzie. Google wrzuci je do rozmów telefonicznych
REKLAMA

Emoji już dawno przestały być elementem jedynie rozmów tekstowych na komunikatorach. Obecnie możemy je spotkać jako naklejki w SMS-ach, reakcje w serwisach społecznościowych, a w świecie poza elektroniką są także elementem różnorakich gadżetów i bohaterami filmu.

Jednak Google pokazuje, że graficzne emoji to nie wszystko. Bo te mają trafić także do aplikacji Telefon.

REKLAMA

Jeżeli usłyszysz dźwięk kupy, nie oznacza to, że twój rozmówca jest w toalecie. To reakcja dźwiękowa w aplikacji Telefon Google

AssembleDebug, internauta zajmujący się odkrywaniem różnych funkcji aplikacji i usług Google, zanim te trafią do stabilnego wydania aplikacji, na swoim blogu poinformował o nowej funkcji: reakcjach i efektach dźwiękowych podczas rozmów telefonicznych.

We wrześniu ubiegłego roku AssembleDebug zauważył ekran "reakcji dźwiękiem" w wersji beta aplikacji Telefon Google, domyślnej aplikacji do wykonywania połączeń głosowych na większości telefonów z systemem Android. Jednak po jakimś czasie funkcja zniknęła, w tym również z kodu aplikacji.

W wersji 124 aplikacji beta Telefon Google natknął się on na kilka plików związanych z funkcją reakcji dźwiękowych. Jak tłumaczy, funkcja reakcji dźwiękowych jest podobna do funkcji reakcji w Wiadomościach Google, gdzie reagowanie na określone emoji wywołuje animację na ekranie.

W przypadku Telefonu Google reakcje to nie tylko animacja, ale także dźwięk odgrywany obu rozmówcom. Póki co w aplikacji zawarto 6 reakcji, nazywanych przez Google audiomoji: smutek, oklaski, party popper (dźwięk tuby strzelającej konfetti), płacz, śmiech, kupa i perkusja.

Podgląd animacji dźwięku perkusji / Źródło: TheSpAndroid

Jak przekazuje Assemble Debug, Google umieściło linki do tych animowanych efektów i dźwięków bezpośrednio w kodzie aplikacji Telefon, dzięki czemu udało mu się pobrać pliki z efektami dźwiękowymi i animacjami.

AssembleDebugowi trudno jest ocenić czy, jak i kiedy nowa funkcja zostanie zaimplementowana, gdyż obecnie istniejący w aplikacji kod "nie daje zbyt wielu wskazówek i jest niekompletny".

REKLAMA

Więcej na temat nowości w aplikacjach i usługach Google:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA