REKLAMA

Jakie jest hasło do WiFi? W Orange już nie trzeba będzie męczyć się z odpowiedzią

O ile w przypadku prostych haseł nie jest to może wielki problem, ale często zostawia się ten długi i skomplikowany ciąg liter i cyfr. Nowość w aplikacji Mój Orange sprawia, że dzielenie się internetem w domu będzie nieco łatwiejsze.

23.02.2024 13.28
wifi
REKLAMA

Operator poinformował, że w aplikacji Mój Orange można już łatwo zarządzać siecią WiFi. Oprócz takich funkcji jak sprawdzenie hasła czy jego zmiana znajdziemy też chyba najciekawszą i w przyszłości potencjalnie najczęściej wykorzystywaną: udostępnienie połączenia za pomocą kodu QR. Wystarczy go zeskanować i drugi telefon może korzystać z WiFI bez konieczności wpisania kombinacji, jak miało to miejsce wcześniej.

REKLAMA

Dostęp do nowych funkcjonalności udostępniliśmy dla użytkowników: Funbox 2.0, Funbox 2.6, Funbox 3.0, Funbox 6 oraz na kolejnych nowych routerów, które udostępnimy w przyszłości w naszej ofercie. Jedno zastrzeżenie – jeśli posiadacie już aktywną sieć Wi-Fi dla gości lub IoT (Internet of Things), to nie zobaczycie tych sieci na swojej liście.

- wyjaśnia operator.

Orange już teraz zapowiada, że w niedalekiej przyszłości pojawiają się kolejne nowe opcje „związane z zarządzaniem usługami i urządzeniami w ramach sieci domowej”. Na razie tyle nam musi wystarczyć, bo poza obietnicą nie dostaliśmy jeszcze konkretów.

Więcej o operatorach sieci komórkowych przeczytasz na Spider's Web:

Orange nie jest pierwszym operatorem, który ułatwił dzielenie się WiFi

Taka opcja pojawiła się w Play już we wrześniu ubiegłego roku. Nie, żebyśmy wypominali spóźnienie – bardzo dobrze, że wygodne opcje znajdują kolejnych naśladowców.

Jeżeli zazdrościcie rozwiązania wprowadzonego w Play i Orange, ale korzystacie z Androida, to pamiętajcie, że wasze urządzenia już mogą podobnie udostępniać sieć WiFi. W ustawieniach można szybko wygenerować kod QR pozwalający zalogować się bez wpisywania hasła – najczęściej od razu pojawia się komunikat „dotknij, aby udostępnić hasło”, jeśli jesteśmy połączeni.  

REKLAMA

Teraz każdy będzie miał wybór: czy dzielić się kodem bezpośrednio, czy z aplikacji. Jak komu wygodnie.

Do aplikacji potrzebny jest telefon:
MediaExpert
Kup Samsunga Galaxy 24
MediaExpert
Kup iPhone'a 15
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA