REKLAMA

NVIDIA właśnie mocno ułatwiła ci życie. Zapomnij o dwóch aplikacjach

NVIDIA wreszcie postanowiła wprowadzić bardzo ważną zmianę w swoich aplikacjach. Jeśli masz w swoim komputerze kartę graficzną GeForce, to pozbędziesz się bałaganu w oprogramowaniu.

22.02.2024 17.55
NVIDIA właśnie mocno ułatwiła ci życie. Zapomnij o dwóch aplikacjach
REKLAMA

Od wielu lat sytuacja z aplikacjami, które NVIDIA dostarcza do swoich kart graficznych GeForce, była nie do końca oczywista. Aby wykorzystać pełnię możliwości układów, posiadacz karty Zielonych musiał pobrać dwa programy: Panel sterowania NVIDIA oraz GeForce Experience. Pierwszy pozwalał m.in. na kontrolę nad ustawieniami wyświetlania, drugi natomiast służył do m.in. aktualizowania sterowników graficznych, ale także optymalizowania poszczególnych gier.

REKLAMA

AMD był tutaj zdecydowanie górą, ponieważ ma jeden program: AMD Software, który oferował identyczne możliwości, co dwie aplikacje NVIDIA. Teraz zielony gigant technologiczny wreszcie postanowił ułatwić życie graczom i zrobił jeden program.

NVIDIA właśnie mocno ułatwiła ci życie. NVIDIA App zastąpi dwie aplikacje

Producent najpopularniejszych kart graficznych na świecie wydał jedną aplikację, którą nazwał bardzo prosto: NVIDIA App. Rozwiązanie ma docelowo zastąpić dotychczasowe apki Panel sterowania NVIDIA oraz GeForce Experience i oferować wszelkie funkcje w jednym miejscu. Producent twierdzi, że jest to "ujednolicony i ulepszony panel sterowania GPU".

Grafika przedstawiająca NVIDIA App potwierdza, że nie jest to po prostu kopia GeForce Experience z funkcjami Panelu Sterowania. NVIDIA przeprojektowała interfejs użytkownika i całość prezentuje się naprawdę dobrze. Największą zmianą w oprogramowaniu jest tu ujednolicony panel centrum sterowania kartą graficzną. Nowy panel pozwala modyfikować ustawienia dla poszczególnych gier i sterowników, ale także ustawić ujednolicony profil globalny dla wszystkich gier oraz aplikacji.

Wszystkie funkcje z Panelu sterowania NVIDIA trafią do NVIDIA App, natomiast niektóre opcje, które były dostępne w GeForce Experience, pójdą w zapomnienie. Producent usunie bowiem możliwość transmisji na żywo na Twitchu oraz YouTube (i tak większość osób korzysta z programów typu OBS), podobnie jak udostępnianie zdjęć i klipów wideo na Facebooku i YouTube wraz z przechwytywaniem w trybie fotograficznym. Oprogramowanie zyska m.in. możliwość podkręcanie GPU oraz przywracania sterowników.

Z dużych nowości warto wspomnieć o zmodyfikowanej nakładce monitorowania wydajności. Na zrzucie widać, że użytkownik korzystający z funkcji zyska dodatkowe informacje i poza samą wydajnością otrzyma także dane dotyczące m.in. opóźnień w renderowaniu gry oraz opóźnień sprzętowych komputera. Wszystko będzie można dostosowywać według własnych potrzeb – jeśli będziemy potrzebowali określonego parametru, to wystarczy włączyć jego śledzenie.

Pobieranie aplikacji z poziomu NVIDIA App

NVIDIA App pozwoli na pobieranie innych aplikacji producenta, takich jak NVIDIA Omniverse, Broadcast, GeForce Now. Wydaje się, że firma zrobiła dobry kawał roboty w projektowaniu nowego oprogramowania. Wreszcie użytkownicy kart Zielonych będą mogli pozbyć się dwóch osobnych aplikacji. Obecnie NVIDIA App jest dostępna w wersji beta, ale w niedalekiej przyszłości powinna zastąpić dotychczasowe apki.

REKLAMA

Więcej o NVIDII i kartach graficznych przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA