REKLAMA

Chrome wymyśli, co masz napisać. Wystarczy krótki opis

Google Chrome wprowadza funkcję Help me write, która przyśpieszy twoje pisanie. Gdy złapiesz blokadę twórczą, wystarczy jeden kliknięcie, opis - i już. Chrome ogarnie wszystko za ciebie. Jednak istnieje jeden haczyk związany z tą nowością.

23.02.2024 18.59
Chrome wprowadza Pomóż mi napisać
REKLAMA

Generatywna sztuczna inteligencja jest obecnie jednym z najgorętszych tematów, zaraz po SI. Programy takie jak ChatGPT, Gemini (wcześniej Bard), MidJourney oraz inne, które potrafią naśladować głos celebrytów czy artystów, stają się coraz bardziej popularne. Teraz Chrome wprowadza do komputerowej wersji przeglądarki "Help me write", czyli funkcję, która ułatwi pisanie, gdy brakuje ci pomysłu.

REKLAMA

Pomóż mi napisać w Chrome. SI przychodzi z pomocą

Google wprowadził w aktualizacji 122 przeglądarki Chrome szereg ulepszeń opartych na sztucznej inteligencji, w tym funkcję Help me write, czy też Pomóż mi napisać, dostępną na razie tylko w Stanach Zjednoczonych. Ta nowość, zasilana przez model SI Gemini od Google, pomaga użytkownikom w tworzeniu treści lub udoskonalaniu istniejących tekstów w kontekście przeglądanej strony internetowej.

Korzystając z modelu Gemini, nowa funkcja pomoże ci rozpocząć pisanie lub dopracować to, co już napisałeś - czy to sprzedajesz mebel, opisujesz restaurację, czy też pytasz o rezerwację hotelową. Narzędzie rozumie kontekst strony internetowej, na której się znajdujesz, aby proponować odpowiednie treści

- wyjaśnia Google.

Jak to działa? Użytkownicy otwierają stronę internetową w Chrome, klikają prawym przyciskiem myszy na aktywne pole tekstowe i wybierają opcję Pomóż mi napisać. Pojawi się wtedy nowe pole tekstowe, w którym użytkownik może wprowadzić swoje zapytanie.

Funkcja Help me write (źródło: Google)

SI może inteligentnie wyodrębniać istotne szczegóły ze strony produktu, aby wzmocnić twoją recenzję:

Na przykład, jako zapalony ogrodnik, pisząc recenzję na temat nożyc ogrodowych, Chrome wydobędzie istotne szczegóły związane z produktem ze strony, aby wzmocnić twoją rekomendację, dzięki czemu będzie bardziej wartościowa dla innych miłośników ogrodnictwa

- dodaje.

Przeczytaj więcej o nowościach w popularnych aplikacjach:

REKLAMA

Na razie ta funkcja jest dostępna tylko w wersji Chrome na komputery dla systemów Windows i macOS. Nie wiemy jeszcze, kiedy funkcja Help me write/Pomóż mi napisać zostanie udostępniona w innych krajach. Czatbot Gemini jest dostępny w języku polskim, więc teoretycznie implementacja tej funkcji w naszym kraju nie powinna być żadnym problemem.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA