REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Klienci Netto nie będą stać w kolejkach do kasy. Wchodzi sprytny sposób płacenia za zakupy

Sieć sklepów Netto postanowiła pójść o krok dalej w ułatwianiu życia klientom. Wprowadziła usługę umożliwiającą realizowania płatności mobilnych za produkty, które sami zeskanują własnym smartfonem.

07.11.2023
21:02
Klienci tej sieci nie będą stać w kolejkach do kasy. Wchodzi sprytny sposób płacenia za zakupy
REKLAMA

Jak na razie funkcja Scan&Go połączona z mobilnymi płatnościami została uruchomiona w duńskich sieciach Netto - obecnie jest to prawie 400 sklepów w całym kraju, natomiast plan jest wprowadzenie rozwiązania do wszystkich 530 sklepów. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, skorzystamy z niego także w sklepach Netto w Polsce. Warto zaznaczyć, że podobne rozwiązanie możemy spotkać w naszym kraju.

REKLAMA

Skanujesz smartfonem produkty i automatycznie nim płacisz. Netto ułatwia życie klientom

Scan&Go to funkcja, która w znaczący sposób ma ograniczać kolejki do kas. Całość działa na prostej zasadzie - klient korzysta z aplikacji mobilnej i wybierając kolejne produkty z półek sklepowych na bieżąco je skanuje. Netto połączyło mechanizm z płatnościami mobilnymi w aplikacji, dzięki czemu nie dość, że można zapłacić bezpośrednio z poziomu aplikacji za wykonane zakupy, to również zaoszczędzić czas na czekanie w kolejkach oraz skanowanie produktów przy kasie.

Jak na razie w Polsce sieć Netto co prawda nie wdrożyła scan&go w połączeniu z aplikacją mobilną, ale to prawdopodobnie kwestia czasu. W kraju nad Wisłą Carrefour obsługuje Scan&Go w połączeniu z płatnościami mobilnymi, a od niedawna w dwóch warszawskich sklepach Auchan również istnieje podobna możliwość, chociaż trochę na innej zasadzie - bo płatność trzeba zrealizować przy kasie przy pomocy wygenerowanego kodu QR w aplikacji.

Więcej o zakupach przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Portal wiadomościhandlowe przekazuje, że Aldi również szykuje rozwiązanie Scan&Go. Obecnie w Polsce możemy taki mechanizm potraktować jako ciekawostka i dopiero, gdy wszystkie duże sieci sklepów będą oferowały w całej Polsce możliwość skanowania produktów smartfonem wraz z płatnościami w aplikacji mobilnej, będziemy mogli mówić o rewolucji.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA