REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Gigantyczna promocja na Steamie. Klasyki nawet o 90 proc. taniej

Steam, znana na całym świecie platforma cyfrowej dystrybucji gier od Valve, skończyła właśnie 20 lat. Choć na próżno szukać trzeciej części Half-Life, Valve rekompensuje to graczom ogromnymi, nawet 90-proc. obniżkami cen. Jest także smaczek dla fanów historii gier komputerowych.

13.09.2023
17:41
Gigantyczna promocja na Steamie. Klasyki nawet o 90 proc. taniej
REKLAMA

Zwykle wyprzedaże na Steamie to cyklicznie odbywające się wydarzenia, które można wpisać do kalendarza. Jednak tym razem Steam prawdopodobnie zaskoczył większość mniej zaangażowanych użytkowników platformy, bowiem właśnie wystartowało specjalne wydarzenie celebrujące 20 lat Steama.

REKLAMA

Ogromne przeceny na dziesiątki gier. Tak Steam celebruje okrągłe urodziny

Dokładnie 12 września 2003 roku Valve oficjalnie wydało pierwszą stabilną wersję klienta platformy dystrybucji cyfrowej Steam. Dziś dystrybucja cyfrowa gier - czy to przez Steam, czy inne platformy należące do wydawców gier - raczej nie dziwi, lecz ówcześnie projekt Valve był przełomowy dla rynku. Nie był także najłatwiejszy do zrealizowania, bowiem graczom przyzwyczajonym do pierwszego Xboxa, Playstation 2, GameCube i gier komputerowych wydawanych na płytach trzeba było sprzedać ideę kupowania stuprocentowo cyfrowych treści.

Więcej na temat Steam:

Jak zweryfikował czas, graczy udało się przekonać, a Steam obecnie jest gigantem. Aby uczcić udane 20 lat, w sklepie dostępna jest specjalna podstrona, na której znajdziemy przecenione klasyki - przede wszystkim te od Valve. Za 10 proc. pierwotnej ceny użytkownicy Steama mogą kupić m.in. gry z serii Half-Life, Counter-Strike, Portal czy Left 4 Dead. Z kolei z trochę mniejszymi, lecz nadal atrakcyjnymi przecenami znajdziemy Arma 3, Total War Rome II: Emperor Edition, Assassin's Creed Origins, Borderlands: The Pre-Sequel czy serię Call of Duty (ta świętuje własne 20 lat).

REKLAMA

Nawet jeżeli na wyprzedaży nie ma niczego, co mogłoby cię zachwycić, to sama strona wyprzedaży jest warta odwiedzenia. Valve bowiem zaprojektowało ją w formie osi czasu - od 2003 roku aż do dzisiaj. Każdy rok opatrzony jest opisem najważniejszych wydarzeń (na Steamie, w świecie gier i nie tylko) oraz listą najlepiej sprzedających się na Steamie gier. Dodatkowo strona pełna jest ilustracji przedstawiających postaci z gier Valve odgrywających różne memy, które w danym roku podbijały Internet.

Zdjęcie główne: Lutsenko_Oleksandr / Shutterstock.com

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA