REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

118 zupełnie nowych emotek. A Samsung stara się poprawić to, co ma

Konsorcjum Unicode zatwierdziło emotki w Unicode 15.1. Co to oznacza dla przeciętnego zjadacza chleba? Otóż nowe emotki! Te wzory pojawią się na waszych telefonach!

15.09.2023
12:43
Nowe emoji
REKLAMA

Przeważnie nowe emotki pojawiają się co jakiś czas. Najpierw otrzymujemy ich propozycję, potem zostaną zatwierdzone (lub odrzucone), aby finalnie producenci telefonów zaimplementowali je, po większych lub mniejszych zmianach, na nasze telefony. Tym razem w Unicode 15.1 nikt nie zaszalał za bardzo. Ale za to Samsung stara się poprawić to, co zepsuł wcześniej.

REKLAMA

Nowe emotki! Grzyb, feniks i neutralna rodzina

Konsorcjum Unicode oficjalnie zatwierdziło Emoji 15.1 ze 118 nowymi emotikonami, które mają pojawić się na urządzeniach cyfrowych w nadchodzącym roku. Emoji 15.1 jest zgodne z wydaniem wersji 15.1 standardu Unicode, standardu kodowania tekstu, który obsługuje różne systemy pisma na całym świecie.

Wśród nowych emotikonów znajduje się sześć zupełnie nowych koncepcji, cztery rodziny o neutralnej płci oraz 108 wersji istniejących emotikonów przedstawiających ludzi poruszających się w określonym kierunku. Niektóre z ciekawszych dodatków to emotikony przedstawiające potrząsanie głową w różnych kierunkach, feniksa, limonkę, brązowy grzyb i zerwane łańcuchy.

Jeżeli pamiętacie mój wcześniejszy tekst - to tak, nic się nie zmieniło w porównaniu do pierwszej zapowiedzi. Otóż konsorcjum zaakceptowało wszystkie emotki. Teraz producenci będą je implementowali w oprogramowaniu. Ten proces może trwać kilka miesięcy. Jednak jeśli chodzi o iOS-a, na zmiany być może trzeba będzie poczekać do 2024 roku.

Więcej o emotkach przeczytacie na Spider's Web:

Samsung naprawia swoje emotki

Jak przekazuje serwis SamMobile, określonych regionach Samsung udostępnił One UI 6.0 beta 3 dla serii Galaxy S23. Wprowadza ona kilka poprawek błędów i istniejących już funkcji, ale co najważniejsze, wprowadzona została aktualizacja poprawiająca wygląd nowych wersji emotikonów. Emotki te były wprowadzone w pierwszym wydaniu bety One UI 6.0. Teraz Samsung poprawił ich kontury i cieniowanie, aby wydawały się bardziej szczegółowe.

REKLAMA

Jeżeli nie widzicie różnicy, to przypatrzcie się szczególnie emotkom uśmiechu. Teraz wyglądają mniej, jak twarze z horroru, a bardziej jak coś, z czego możemy korzystać na co dzień.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA