Kupiłem telefon, mam wirtualną kartę 700 zł do wydania. Akcja Samsung i Visa to wzór promocji cashback

Lokowanie produktu: Samsung

Nabywcy telefonów z rodziny Samsung Galaxy S23 mogli wziąć udział w świetnej promocji. Kupno urządzenia umożliwiło otrzymanie przedpłaconej wirtualnej karty Visa ze środkami w wysokości kilkuset złotych, do wydania na dowolne produkty i usługi. To przykład tego jak powinny wyglądać dobre, sensowne i przemyślane promocje typu cashback.

26.07.2023 18.03
Samsung Galaxy S23: Kupiłem telefon, mam kartę 700 zł do wydania

Rzadko kiedy przekonują mnie promocje oparte o zasadę "zakup towar i odbierz rabat na kolejne zakupy w naszym sklepie". Tego typu oferty - chociaż mogą się opłacać - powodują przywiązanie do danej sieci sprzedaży lub konkretnej marki. Dlatego tak bardzo spodobała mi się nowa promocja Samsunga, który we współpracy z Visa oferował posiadaczom telefonów z rodziny Galaxy S23 wirtualne karty przedpłacone z pokaźną kwotą do wydania. Na co tylko chcemy i w dowolnym sklepie, salonie usługowym lub jako środek płatności przez internet.

AKUALIZACJA: opisywana poniżej promocja typu cashback została rozwinięta na właśnie zapowiedziane telefony Samsung Galaxy Z Flip5 oraz Samsung Galaxy Z Fold5. Osoby nabywające te urządzenia w przedsprzedaży nie tylko zyskują smartfony o większej pojemności w cenie mniej pojemnych wariantów, ale również otrzymają 450 PLN w formie zwrotu na kartę do płatności mobilnych.

Kupujesz telefon z rodziny Samsung Galaxy S23, dostajesz do 700 zł do wydania na karcie przedpłaconej Visa w Google Pay.

Czym powyższa promocja różni się od wielu innych, w których klient otrzymuje pewne benefity w zamian za zakup? Pierwszym istotnym wyróżnikiem jest pełna swoboda w dysponowaniu środkami. Użytkownicy smartfonów Samsung Galaxy S23 otrzymują bowiem unikalne kody za pośrednictwem których aktywują wirtualne karty przedpłacone Visa dodawane do Portfela Google Pay. Potem taką kartę można wykorzystać w dowolny sposób.

 class="wp-image-3930848"

To diametralna różnica względem innych promocji, w których klient otrzymuje punkty rabatowe czy lojalnościowe zniżki do wykorzystania w obrębie konkretnej usługi lub sieci sprzedaży. Samsung razem z Visa oferują posiadaczom Galaxy S23 przedpłaconą kartę z konkretnymi środkami - 400, 500 lub 700 zł w zależności od zakupionego modelu - które możemy wydać w ten sam sposób, jak podczas płatności własną kartą. Taką plastikową albo w telefonie czy zegarku.

Proces przyznania środków w postaci wirtualnej karty przedpłaconej trwa do 14 dni od aktywacji urządzenia w aplikacji Samsung Members. Tym sposobem jest to najszybsza procedura cashback z wykorzystaniem karty debetowej jaka ma miejsce w Polsce i m.in. dlatego może stanowić punkt odniesienia w przypadku innych organizatorów promocji. Żaden inny producent smartfonów na terenie Polski nie oferował podobnego rozwiązania.

W przypadku klasycznych promocji typu cashback proces oczekiwania na zwrot środków bywa często wydłużony. Poszukując rozwiązań, które będą dla klientów przejrzyste i intuicyjne, jako pierwsi wprowadzamy w tego typu promocjach mechanizmy zwrotu na wirtualną, przedpłaconą kartę. Dzięki temu zwrot środków odbywa się dużo szybciej i bez ingerencji dodatkowych osób czy urządzeń. Zwróconymi środkami zapłacimy zbliżeniowo korzystając z każdego terminala płatniczego w Polsce, możliwe są również płatności on-line.

Wiktor Roszkowski, Head of Product Management, Samsung Polska.

Organizatorzy promocji nie stawiają żadnych przeszkód, oferując pełną swobodę w wydawaniu pozyskanych środków.

 class="wp-image-3930842"

Otrzymane 400, 500 lub 700 złotych możemy przeznaczyć na co tylko mamy ochotę, nie licząc oczywistych wyjątków wynikających z regulaminu operatorów płatniczych. Usługa fryzjerska? Proszę bardzo. Duże zakupy spożywcze w markecie? Żaden problem. Prezent na dzień ojca kupiony w sklepie internetowym? Oczywiście. Wszędzie tam, gdzie realizowane są płatności kartą, możemy wydać środki. Zbliżeniowo lub w internecie, podając numery takiej karty czy też przez Google Pay.

Po każdej transakcji pozostałe złotówki pozostają jako saldo do dalszego wykorzystania na karcie przedpłaconej, a posiadacz telefonu z rodziny Samsung Galaxy S23 ma aż 11 miesięcy od aktywacji wirtualnej karty na ich rozdysponowanie. Świetna sprawa jeśli nie akurat mamy palących wydatków, ale chcemy sobie zostawić zakupową poduszkę finansową. Zwłaszcza, że 400, 500 czy 700 złotych to niemała kwota.

Płatności wirtualną kartą przedpłaconą Visa od Samsung są proste i bezpieczne, ponieważ  są oparte o technologię tokenizacji.

 class="wp-image-3930866"

Posiadacze telefonów Samsung Galaxy S23 aktywują swoje karty Visa przy pomocy dedykowanej aplikacji Samsung Zwrot na kartę. W niej wpisuje się unikalny kod promocyjny i z jej poziomu przedpłaconą kartę można błyskawicznie dodać do Google Pay. Jeśli na telefonie nie ma zainstalowanej aplikacji Portfel Google, można to zrobić bezpłatnie z poziomu Sklepu Play. Z kolei wcześniej wspomniana Aplikacja Samsung Zwrot na kartę pozwala podejrzeć stan dostępnych środków oraz historię transakcji.

Jako część środowiska Google Pay, karta przedpłacona Visa jest nie tylko łatwa w użyciu podczas płatności zbliżeniowych, ale również bezpieczna. Ekosystem Google Pay w połączeniu z telefonami Samsung to nowoczesne zabezpieczenia biometryczne skutecznie chroniące wrażliwe dane karty.

Płacąc moim Galaxy S23 Ultra w sklepie, po prostu przykładam telefon do terminalu płatniczego, a następnie odblokowuję go potwierdzając operację kartą. Takie wygodne płatności idą w parze z trendami w naszym kraju, gdzie już co piąty Polak płaci w sklepie wyłącznie zbliżeniowo. Jak wskazuje Adrian Kurowski, dyrektor generalny Visa w Polsce:

Co piąty Polak płaci smartfonem w sklepach stacjonarnych, a 71% respondentów kupuje w ten sposób w internecie. Płacenie smartfonem byłoby trudne, bez wdrożenia tokenizacji. Token w płatnościach zastępuje dane karty, zamieniając je w skomplikowany szyfr. Każdy token jest unikatowy – niemożliwy do odczytania i wykorzystania przez oszustów. Właśnie dlatego dane karty zapisanej na smartfonie są zabezpieczone. Płacenie smartfonem jest proste, a zapisanie karty Visa na urządzeniu mobilnym umożliwiającym płacenie zajmuje tylko kilka chwil.

Adrian Kurowski, dyrektor generalny Visa w Polsce:

Tak powinna wyglądać promocja cashback na każdym smartfonie. Dlatego cieszę się, że będzie ich więcej.

 class="wp-image-3930854"

Samsung ograniczył promocyjną procedurę aktywacji oraz rejestracji do minimum. Jednocześnie dzięki współpracy z Visa oraz Google środki uzyskane przez posiadaczy telefonów Galaxy S23 mogą być wydawane szybko, wygodnie, bezpiecznie oraz na dowolne produkty i usługi. Zarówno w sklepach fizycznych, jak również przez zakupy w sieci. Chociaż sama promocja już się zakończyła (trwała do 25 czerwca), dla mnie to wzorowy model cashbacku i cieszę się, że Samsung zamierza organizować podobne inicjatywy w przyszłości. 

Rozwijamy  inicjatywy w zakresie bezpiecznych mobilnych płatności z użyciem smartfonów i smartwatchy Galaxy. To ścieżka, którą planujemy podążać, żeby oferować użytkownikom naszych urządzeń jeszcze więcej wygodnych rozwiązań. Płatności z wykorzystaniem cyfrowych narzędzi i mechanizmów tokenizacji sprawiają, że płacenie smartfonem lub smartwatchem jest bezpieczne, ale również szybkie, co ma ogromne znaczenie przy obecnym tempie życia.

Wiktor Roszkowski, Head of Product Management, Samsung Polska

Trudno wyobrazić sobie lepszy i wygodniejszy sposób na cashback niż bezpieczna wirtualna karta przedpłacona bezpośrednio w telefonie, do wykorzystania w ramach sprawdzonego ekosystemu płatniczego. Samsung wprowadza na tym polu nowy standard, który może być dobrym punktem odniesienia dla innych podmiotów na rynku.

Lokowanie produktu: Samsung
Najnowsze