REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Od teraz zamówisz e-receptę w aplikacji mojeIKP

W aplikacji mojeIKP pojawiła się naprawdę przydatna funkcja. Sprawdzi się dla osób, które muszą stale przyjmować te same leki, ponieważ zamiast iść do przychodni, będzie można to zrobić bezpośrednio w aplikacji.

07.06.2023
18:31
obiektyw google recepta
REKLAMA

MojeIKP jest znacznym krokiem ku unowocześnieniu spraw związanych z wizytami u lekarzy. Może ułatwić organizację wizyt, wykupienie leku bez „papierowych” recept i wiele innych funkcji. Do możliwości oprogramowania doszła właśnie kolejna duża, przydatna opcja sprawiająca, że aplikacja jest coraz bardziej kompletna.

REKLAMA

E-receptę można zamówić w aplikacji mojeIKP

Od razu należy zaznaczyć, że nowa wersja mojeIKP nie umożliwi zamówienie dowolnej e-recepty. Pacjent korzystający z rozwiązania musi mieć na koncie wystawioną już wcześniej receptę przez lekarza na ten lek - a to przyda się przede wszystkim osobom, które stale przyjmują poszczególne lekarstwo.

Dotychczas trzeba było to robić online w Internetowym Koncie Pacjenta bądź bezpośrednio w przychodni - teraz zrobimy to przez aplikację. Jednak aby to wykonać, w aplikacji trzeba będzie wybrać naszą przychodnię POZ i lekarza podstawowej opieki zdrowotnej - a to można załatwić również online, bądź podczas wizyty w przychodni.

Jak to zrobić?

REKLAMA

Proces jest bardzo prosty - wystarczy wejść do aplikacji, zalogować się, wybrać zakładkę e-zdrowie, wyszukać e-receptę i kliknąć „Zamów e-receptę” oraz potwierdzić. Później w aplikacji sprawdzimy także status wystawionej recepty.

Natomiast jest możliwość, że określona przychodnia nie obsługuje jeszcze tej funkcji. Jeśli tak, to guzik „Zamów receptę” w liście e-recept się nie pojawi. A w zakładce „Zamówione” będzie jasna informacja, że dana placówka nie obsługuje usługi zamawiania recept.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA