REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Skanujesz kod i masz wszystkie informacje na temat leku. Świetna nowość w aplikacji mojeIKP

Centrum e-Zdrowia właśnie zaktualizowało mobilną aplikację Internetowego Konta Pacjenta. W mojeIKP znajdziemy teraz kilka przydatnych funkcji, które docenią m.in. rodzice, osoby o niskiej aktywności fizycznej czy osoby mające dość papierowych ulotek.

02.01.2023
12:42
Skanujesz kod i masz wszystkie informacje na temat leku. Świetna nowość w aplikacji mojeIKP
REKLAMA

2 stycznia Centrum e-Zdrowia poinformowało o aktualizacji aplikacji mojeIKP i wprowadzeniu do niej nowych funkcji. Od dzisiaj aplikacja Ministerstwa Zdrowia użytkownicy będą mogli skorzystać ze skanera leków, a na swoim profilu zobaczą też zdarzenia medyczne, które były ich udziałem. Dodatkowo mojeIKP zawiera teraz ułatwienie korzystania z programu "8 tygodni do zdrowia" – aplikacja sama policzy odległość i czas w teście wysiłkowym, który poprzedza właściwy trening.

REKLAMA

Skaner leków w aplikacji mojeIKP

Skaner leków daje użytkownikom dwa ułatwienia. Po zeskanowaniu kodu kreskowego znajdującego się na opakowaniu leku, pacjent może otworzyć jego ulotkę zawierającą wszystkie niezbędne informacje dotyczące stosowania, wskazań i przeciwwskazań. Ulotka dostępna jest, jeżeli została ona udostępniona przez producenta, a dostęp do niej wymaga połączenia z internetem. Skaner znajduje się w zakładce "e-Zdrowie".

Po zeskanowaniu kodu kreskowego użytkownik aplikacji otrzymuje także możliwość włączenia przypomnienia o leku. Dotychczas przypomnienie wymagało manualnego wprowadzenia nazwy leku.

Z kolei zdarzenia medyczne to wszelkiego rodzaju zdarzenia w instytucjach, takich jak wizyty u lekarza w przychodni, u dentysty, pobyt w szpitalu, wszelkiego rodzaju badania i zabiegi oraz szczepienia, również w placówkach prywatnych. Od teraz w aplikacji mojeIKP możemy sprawdzić rejestr tych zdarzeń, a w przypadku osób niepełnoletnich podgląd rejestru mają także rodzice i opiekunowie prawni.

REKLAMA

Ostatnią nowością w mojeIKP jest program "8 tygodni do zdrowia", w ramach którego użytkownicy dostają dostęp do bezpłatnego zestawu ćwiczeń opracowanego z myślą o osobach nieaktywnych i chorych przewlekle. Każdy zestaw zaczyna się od rozgrzewki, a kończy rozciąganiem. Program dostępny jest w zakładce "profilaktyka" w aplikacji mojeIKP

Aplikację mojeIKP można pobrać ze sklepu Google Play na urządzenia z systemem Android oraz Apple AppStore na iPhone.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA