REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Olej Tindera. Teraz apka z AI znajdzie ci chłopaka, dziewczynę lub kogo tam chcesz

Niewiele jest tak nieprzyjemnych i niezręcznych sytuacji, jak nieudana randka z osobą, którą znalazłeś poprzez aplikację. Jak mówią twórcy TeaserAI, rozwiązaniem jest tu sztuczna inteligencja. I to nie poprzez zastępowanie ludzi, a wysyłanie chatbota-klona na zwiady.

10.05.2023
13:00
Olej Tindera. Teraz apka z AI znajdzie ci chłopaka, dziewczynę lub kogo tam chcesz
REKLAMA

Mówiąc o randkowaniu przyszłości, zwykle wyobrażamy sobie świat, w którym sztuczna inteligencja - pod postacią chatbotów lub po prostu, robotów - zastępuje ludzi i umożliwia nawiązywanie głębszych relacji tym, którzy nie mogą lub nie chcą znaleźć ludzkiej drugiej połówki.

REKLAMA

Jednak co, gdyby do problemu tworzenia nowych relacji przez internet podejść w inny sposób? Twórcy popularnej aplikacji do robienia zdjęć, Dispo, chcą rzucić rękawicę na nowym gruncie: aplikacja randkowa ze sztuczną inteligencją. Ich plan zakłada wykorzystanie sztucznej inteligencji do usprawnienia poszukiwań poprzez nawiązania pierwszej interakcji... z klonem w postaci chatbota. A nie jest to plan zbyt odległy, bo aplikacja TeaserAI ma się pojawić już pod koniec maja.

Twórcy TeaserAI nie są bezimienni.

Pod koniec 2019 roku popularny amerykański youtuber, David Dobrik, przy współpracy z przedsiębiorcą Danielem Lissem stworzyli Dispo, aplikację do robienia zdjęć, która stylem imituje fotografie robione jednorazowymi aparatami analogowymi.

Aplikacja stała się hitem nie tylko ze względu na styl, w jakim robi zdjęcia, ale też na fakt, że aby zobaczyć wykonane zdjęcie, potrzeba poczekać do 9 rano następnego dnia - a to ze względu na uniknięcie sytuacji, w której użytkownik skupia się bardziej na uchwyceniu najlepszego kadru, a nie chwili. Ponadto założona przez Lissa i Dobrika firma Dispo oferuje możliwość wydruku zdjęć.

TeaserAI na nowo definiuje randkowanie przyszłości

Współzałożyciel Dispo, Daniel Liss pracuje nad kolejną aplikacją. Tym razem bez udziału Dobrika, Liss rozwija aplikację randkową o nazwie TeaserAI. To, co wyróżnia TeaserAI na tle innych aplikacji typu Tinder czy Bumble to fakt, że zanim użytkownicy będą mogli porozmawiać ze sobą "twarzą w twarz" (a raczej zdjęcie profilowe w zdjęcie profilowe), najpierw będą rozmawiać ze swoimi klonami - chatbotami stworzonymi na podstawie rozmów, które użytkownicy uprzednio przeprowadzili ze sztuczną inteligencją.

Po rozmowie z chatbotem użytkownicy mogą zdecydować czy chcą pociągnąć relację z człowiekiem dalej, czy jednak interakcja z chatbotem była wystarczająca do przekonania się, że to nie osoba, której szukają.

REKLAMA

Kiedy uruchamiasz TeaserAI, nasza sztuczna inteligencja zaczyna uczyć się o Tobie - poprzez Twój profil i czaty, za każdym razem staje się mądrzejsza. Potencjalni partnerzy mogą rozmawiać z Twoją SI, a Ty możesz rozmawiać z ich SI. Gdy dojdzie do dopasowania, pokażemy rozmowę SI na czacie, a następnie oboje przejmiecie kontrolę.

- czytamy w opisie aplikacji w App Store

Strona TeaserAI dostępna jest już w sklepie App Store, a według zapowiedzi aplikacja ma zostać oficjalnie udostępniona za darmo pod koniec maja.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA