REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nothing Phone (2) nadchodzi. Będzie (prawie) flagowym smartfonem

Wielkimi krokami zbliża się premiera nowego Nothing Phone (2), który będzie bezpośrednim następcą (1), czyli prawdopodobnie najgłośniejszego smartfona ubiegłego roku. W sieci pojawia się coraz więcej plotek na jego temat, a producent właśnie potwierdził, jaki procesor zasili urządzenie.

18.05.2023
15:47
Nothing Phone (2) nadchodzi. Będzie (prawie) flagowym smartfonem
REKLAMA

Carl Pei, czyli współzałożyciel OnePlusa, który kiedyś był kojarzony z zabójcami flagowców, postanowił przejść na swoje, tworząc markę Nothing. Firma ma za sobą 3 modele słuchawek i jeden smartfon, który niebawem zyska bezpośredniego następcę.

Jak Nothing Phone (1) był bardzo mocnym średniakiem, to "dwójka" będzie jeszcze lepsza.

REKLAMA

Nothing Phone (2) będzie niemal flagowcem. Zyska procesor Snapdragon 8+ Gen 1

W sieci ostatnimi czasy pojawiło się wiele nowych przecieków na temat kolejnego smartfona firmy Nothing. Teraz jednak sam Carl Pei, CEO firmy postanowił potwierdzić wszelkie plotki i doniesienia na swojej tablicy Twittera.

I tak nadchodzący Phone (2) otrzyma zeszłorocznego Snapdragona 8+ Gen 1, czyli odświeżoną wersję podstawowej "jedynki", tworzonej przez Samsunga.

Jest to tak naprawdę ten sam procesor, tylko stworzony przez TSMC w 4 nm procesie litograficznym, który oferuje znacznie lepsze zarządzanie energią. Implementacja zeszłorocznego układu, a nie Snapdragona 8 Gen 2 może mieć dużo sensu, głównie ze względu na cenę sprzętu - Nothing Phone (2) z pewnością będzie droższy od poprzednika, lecz patrząc na wcześniejsze ruchy firmy, może być konkurencyjny cenowo na tle innych producentów.

W Phone (1) został zaimplementowany średniopółkowy Snapdragon 778G+, a więc tak czy inaczej, będziemy mogli zauważyć duży skok wydajności. Phone (2) zapowiada się na prawie sztandarowego smartfona, który na pewno będzie oferował świetny stosunek cena-jakość.

REKLAMA

Co jeszcze wiemy na temat Nothing Phone (2)?

Jak na razie Carl Pei nie dostarcza więcej oficjalnych informacji na temat urządzenia, reszta specyfikacji pochodzi zatem z przecieków/plotek. Oczekuje się, że smartfon, tak jak poprzednik, wciąż będzie miał do dyspozycji wyświetlacz AMOLED o częstotliwości odświeżania 120 Hz.

Układ Qualcomma otrzyma do dyspozycji 12 GB pamięci operacyjnej, a użytkownik w najmocniejszej wersji zyska 256 GB przestrzeni na dane. Dodatkowo mówi się, że całość będzie zasilania przez akumulator o pojemności 5000 mAh. Smartfon ma zadebiutować latem tego roku - na potwierdzenie reszty informacji musimy jeszcze poczekać.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA