REKLAMA

Lego Pac-Man to złoto. Ze wszystkich rzeczy, których nie potrzebuję, tej pragnę najbardziej

W tym roku mija 43 rocznica premiery kultowego Pac-Mana. Z tej okazji Lego wypuściło zestaw, po którego złożeniu możemy zagrać w legendarną zręcznościówkę. To czyste złoto.

22.05.2023 16.36
Lego Pac-Man
REKLAMA

W zeszłym roku Lego przygotowało specjalny zestaw, dzięki któremu mogliśmy zbudować w domu własną konsolę Atari 2600. To nie był pierwszy raz, gdy duński producent uśmiecha się w stronę gier i platform do grania. Możemy zbudować konsolę Nintendo Entertainment System (NES) i "grać" na dołączonym do zestawu retro telewizorze.

Za sprawą Lego możemy również zagrać w Mario, a teraz Duńczycy sięgnęli po absolutny fenomen i podali go w formie, w jakiej zadebiutował - na automacie do gier. Zabierzcie moje pieniądze.

REKLAMA

Lego Pac-Man to czysta wspaniałość

Zestaw składa się 2650 elementów, za pomocą których zbudujemy automat do gier, z podświetlanym miejscem na monety, czterokierunkowym joystickiem i korbą z boku. Za jej pomocą porusza się duszkami w labiryncie. Wymiary zestawu po złożeniu to 32 cm wysokości, 25 cm szerokości i 17 cm głębokości. Tak prezentuje się działanie w praktyce:

Nie mówcie, że to nie jest wspaniałe. Mamy własny automat do gry, który powstał dzięki wysiłkowi naszych rąk i z niewielką pomocą instrukcji Lego. Zestaw kosztuje 270 euro i będzie dostępny w sprzedaży od 4 czerwca.

Data pokazania zestawu nie jest przypadkowa - to właśnie 22 maja świat ujrzał niezwykle sympatycznego Pac-Mana, a reszta jest już historią.

Być może powiecie mi, że taki zestaw nie ma najmniejszego sensu, bo przecież w dowolnym momencie można odpalić Pac-Mana na tablecie, telefonie, przeglądarce itd. Owszem, ale żadnego z tych urządzeń nie zbudowaliście wcześniej sami, a tutaj budujecie własny automat do gier.

REKLAMA

Jak byłem małym chłopcem, to marzyłem o takim urządzeniu w domu. Teraz dzięki Lego mam szansę spełnić swoje marzenie i o to tak naprawdę chodzi, o spełnianie dziecięcych marzeń. Trudno doszukiwać się w nich sensu, ale ich realizacja daje mnóstwo satysfakcji. Kupujcie takie zestawy, póki jeszcze możecie i macie w sobie tę dziecięcą radość.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA