Infoshare 2023. Dwa dni z ekspertami i darmowy wstęp dla wszystkich

Dziewięć scen, blisko dwustu prelegentów i dwa dni branżowej wymiany doświadczeń. Zbliża się Infoshare 2023, czyli święto ludzi ze styku technologii i biznesu. Tym razem szczególny nacisk w dyskusjach zostanie położony m.in. na wyzwania związane z rozwojem sztucznej inteligencji. Spider's Web objął patronat medialny nad wydarzeniem.

17.05.2023 20.02
Infoshare 2023 - program, bilety, daty

Wszystko potrwa dwa dni i każdy, kto bywał na Infoshare, wie, że prawdziwą sztuką jest tak ułożyć sobie plan, by nie pominąć żadnych ciekawych paneli, dyskusji czy prezentacji.

- Chcemy, żeby Gdańsk stanowił naturalną bazę dla przedsiębiorców, pozwalając im właśnie tutaj rozwinąć żagle, dlatego jako samorząd już od 10 lat wspieramy konkurs dla najlepszych i najbardziej przełomowych inicjatyw – mówi Aleksandra Dulkiewicz, Prezydent Miasta Gdańska.

Dużo będzie się działo wokół AI. Dla przykładu badacz i ekspert w dziedzinie etyki w technologii, dr Zachary Goldberg, spróbuje obalić mit, jakoby rzeczona etyka przeszkadzała we wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań. Z kolei Phaedra Boinodiris, liderka praktyk w dziedzinie AI w IBM Trust, opowie, jak tworzyć odpowiedzialne narzędzia.

Nie zabraknie też niżej podpisanego. Jakub Wątor ze Spider’s Web poprowadzi panel “Czy podryw na AI jeszcze działa?”. Dziś każdy chwali się komponentem AI w swoich produktach, ale mało kto z użytkowników faktycznie wie, gdzie to AI jest. Co to za rewolucja, której nie widać? Uczestnicy panelu opowiedzą o tym, jak mówić o AI i jak skalować biznes, który jest tak abstrakcyjny. O tym Wątor porozmawia z Agnieszką Kułakowską, założycielką i prezeską wyszukiwarki ofert turystycznych Qtravel.ai oraz z Michałem Mazurem, który w Stanach Zjednoczonych założył startup AI Clearing oferujący rozwiązania do monitorowania prac budowlanych.

Deweloperzy z sześcioma scenami

Ale AI to nie wszystko. Pojawią się też takie tematy, jak znaczenie metaverse dla ludzkości, o czym opowie niezależny ekspert Benedict Evans. Z kolei Sergey Jakimov, założyciel LongeVC, wyjaśni, dlaczego Blockchain, Web3 i AI odgrywają kluczową rolę w zapewnieniu dobrobytu ludziom i powinny być traktowane priorytetowo. Z kolei o prowadzeniu i skalowaniu biznesu opowie m.in. Verne Harnish, założyciel Organizacji Przedsiębiorców EO i autor bestsellera "Scaling Up".

Jednak Infoshare 2023 to nie tylko prelekcje o przyszłości technologii. Na dziewięć scen aż sześć poświęconych jest deweloperom IT (AI, Java, Colud&Devops, Front-End, Trends, Architecture), jedna skupia się wokół marketingu, a pozostałe dwie to scena główna i scena inspiracji.

W tym roku organizatorzy przytomnie zorientowali się, że listopadowe imprezy na sopockiej plaży i rejsy po Bałtyku to nie najlepszy pomysł. Przenieśli wydarzenie na maj, co wydaje się dobrym posunięciem. Infoshare odbędzie się 24 i 25 maja w gdańskim Amber Expo. Wstęp na halę główną jest darmowy. Za dostęp do dodatkowych atrakcji i wydarzeń trzeba zapłacić.

Dla wszystkich obowiązkowa jest rejestracja na stronie infoshare.pl. Tam też dostępna jest pełna agenda.

Najnowsze