Huawei pokazuje, że Europa jest dla niego ważna

Lokowanie produktu: Huawei Polska

Ponad 800 gości na widowni, dziesiątki osób organizujących i cała oferta flagowych nowości, które niebawem trafią na nasz rynek. Byliśmy na europejskiej premierze produktów marki Huawei w Monachium.

17.05.2023 18.14
Huawei pokazuje, że Europa jest dla niego ważna

Podczas imprezy inauguracyjnej w Monachium 9 maja, firma Huawei pokazała ofertę flagowych nowości. Na scenie The Showpalast, przez 1,5 godziny oficjalnie prezentowano między innymi nowy smartwatch z eSIM, laptopy oraz dwa topowe smartfony nowej generacji: HUAWEI P60 Pro – fotograficzny smartfon z najwyższym wynikiem w historii rankingu DxOMark, oraz HUAWEI Mate X3 – smukły i lekki składany smartfon z dużym ekranem.

Królem wieczoru był fotograficzny smartfon HUAWEI P60 Pro

Po wystąpieniach przyszedł czas na „The Experience Zone". W specjalnie do tego celu zaaranżowanej sali, na gości czekały stoiska ze wszystkimi najnowszymi produktami Huawei.

 class="wp-image-3607358"

Najważniejszą nowością wieczoru był sztandarowy smartfon tego producenta, czyli HUAWEI P60 Pro. Miałem okazję sprawdzić go jeszcze przed premierą. Przygotowałem obszerny test skupiony na jego najważniejszej funkcji, czyli aparacie fotograficznym.

Jeśli chcecie próbkę możliwość aparatu P60 Pro, to możemy ją zobaczyć także w tym materiale, bowiem część zdjęć ilustrujących ten tekst, wykonałem właśnie nim. Już ten fakt mówi sam za siebie. Następny razem, jeśli będę jechać jako dziennikarz na podany event, chyba zostawię swój pełnoklatkowy aparat w domu, bo zdjęcia trzech aparatów P60, są wystarczająco dobre, na potrzeby ilustracji w internecie. 

 class="wp-image-3607367"

Główny aparat w HUAWEI P60 Pro ma rozdzielczość 48 Mpix i jest oparty na stabilizowanym systemie optycznym z ultrajasnym obiektywem o ekwiwalencie ogniskowej 27 mm ze zmienną przysłoną f/1.4-f/4.0. Przysłona dostosowuje się automatycznie do warunków: niższa wartość do portretów czy przy kiepskim świetle, wyższa w słoneczny dzień, kiedy robimy zdjęcia krajobrazowe. Wrażenie robi również peryskopowy teleobiektyw z rekordowo niską wartością przysłony f/2.1.

 class="wp-image-3607373"
Zdjęcie wykonane Huawei P60 Pro. Fot. KB.

Tu również zastosowano innowacyjny zestaw soczewek, pozwalających uchwycić jeszcze więcej światła i przekazać je do stabilizowanego optycznie sensora 48 Mpix RYYB SuperSensing. Jak możecie się przekonać z mojego testu, w praktyce teleobiektywem można spokojnie robić zdjęcia czy nagrywać filmy także w nocy, a ich jakość nie odstaje mocno od materiałów z głównego aparatu, co odróżnia P60 Pro od konkurencji. Zestaw uzupełnia obiektyw szerokokątny 13 mm f/2.2. 

 class="wp-image-3607376"
Zdjęcie wykonane Huawei P60 Pro. Fot. KB.

Ważnym punktem tego urządzenia jest również ekran OLED o przekątnej 6,7 cala ze zmiennym odświeżaniem ekranu w technologii LTPO od 1 do 120 Hz. Dodatkowo pokryty jest on autorskim szkłem Kunlun Glass, które jest nie tylko odporne na zadrapania, ale też ma zwiększoną odporność na upadki.

 class="wp-image-3607370"
Zdjęcie wykonane Huawei P60 Pro. Fot. KB.

Hasłem promującym HUAWEI P60 Pro jest „Piękno unikalności”. Slogan nawiązuje nie tylko do unikalności naszych zdjęć, które możemy nim wykonać, ale też unikalności wyglądu nowego flagowca. 

– Smartfony HUAWEI z serii P tworzone są z myślą o najwyższym komforcie i satysfakcji użytkowników. Łączą doskonałe doświadczenia z pięknym designem i przełomowymi innowacjami w dziedzinie mobilnej fotografii. Nasz najnowszy smartfon przeszedł rewolucję pod względem wyglądu, dzięki czemu każdy perłowy egzemplarz jest równie wyjątkowy, jak jego właściciel. Jednocześnie zapewnia możliwość realistycznego uchwycenia otaczającego nas piękna w każdych warunkach, dzięki zastosowaniu jeszcze jaśniejszego teleobiektywu czy odmienionych zdjęć super makro.

Martin Sun, Country Manager, Huawei CBG Polska.

Dobrze się składa, że pokazano też HUAWEI Mate X3

Drugą dużą premierą na europejski rynek, był HUAWEI Mate X3. To topowy smartfon ze składanym ekranem, który robi wrażenie nie tylko smukłym wyglądem, ale też aparatem i świetną specyfikacją. Także tego smartfona, mogliśmy przetestować przed premierą. Pełny test Mate X3 możecie przeczytać w tym materiale oraz obejrzeć na naszym kanale na YouTube.

HUAWEI Mate X3 to obecnie najcieńszy i najlżejszy na świecie składany smartfon z dużym ekranem, który ulepszono w aspektach, takich jak ekran wewnętrzny i zewnętrzny, wielowymiarowy system zawiasów i wszechstronny aparat. 

 class="wp-image-3607331"
Zdjęcie wykonane HUAWEI P60 Pro. Fot. KB.

Jak mówi Arek Margol, który testował Mate X3 przed premierą, jest to pierwszy składak, który wygląda tak, jak powinien. Jeżeli jest złożony, to mamy niemalże klasyczny, cienki telefon, który jest jeszcze bardziej smukły po rozłożeniu. Wrażenie robi pionowy ekran o przekątnej 6,4 cala, który powiększa się niemal do kwadratu o przekątnej 7,85 cala. Dobrze wypadają też aparaty. Główny aparat ma rozdzielczość 50 Mpix, do tego jest obiektyw ultraszerokokątny 13 Mpix, i teleobiektyw 12 Mpix.

huawei mate x3 3 class="wp-image-3598955"
Huawei Mate X3

Smartwatche HUAWEI z serii WATCH 4 robią tytanowe wrażenie

Dobre wrażenie zrobiły też nowe, zaawansowanie technologiczne smartwatche HUAWEI WATCH 4 i HUAWEI WATCH 4 Pro, które jeszcze bardziej koncentrują się na zarządzaniu zdrowiem. 

 class="wp-image-3607382"

Podstawowy model ma rozmiar 46 mm i jest wykonany ze stali nierdzewnej. Wersja Pro jest delikatnie większa (tarcza 48 mm), ale do jego wykonania, wykorzystano stop tytanu. Obie wersje mają ekrany AMOLED pokryte szafirowym szkłem odpornym na zarysowania. 

 class="wp-image-3607388"

Nowe smartwatche umożliwiają dodanie karty eSIM. W połączeniu z wbudowanymi mikrofonem i głośnikami możemy wykonywać połączenia z zegarka bez konieczności połączenia ze smartfonem. W stosunku do poprzedników mamy udoskonalone systemy monitorowania i analizowania naszych danych zdrowotnych. Poza standardowym śledzeniem kroków, tętna, SpO2, jakości snu, zegarki oferują też pomiar EKG, temperatury ciała, jakości oddechu oraz sztywności tętnic. 

 class="wp-image-3607337"

Nowością jest specjalny tryb, w którym urządzenie w 1 minutę zbiera i zapisuje 7 pomiarów i prezentuje wyniki w szybkim podsumowaniu. Aby go włączyć, wystarczy jedno dotknięcie ekranu.

– Uwielbiam ofertę smartwatchy HUAWEI. Każdy z nich ma coś wyjątkowego do zaoferowania, niezależnie od tego, czy jest to super dokładny GPS lekkiego WATCH GT Runner, czy też wspaniały luksusowy design nowego WATCH Ultimate. Cokolwiek robię i dokądkolwiek jadę, mogę wybrać odpowiednie urządzenie, które idealnie wpasuje się w moje potrzeby. Nowy HUAWEI WATCH 4 jest kolejnym zwycięzcą. Uwielbiam jego wyborne wykończenie z tytanu, a jego ekran jest nie z tego świata! I chociaż większość ludzi uważa, że ja i mój trener dbamy tylko o śledzenie umiejętności biegania, to tak naprawdę, aby pomóc analizować, gdzie są moje progi wydajności, niezwykle ważne są ogólne wskaźniki zdrowia. Naprawdę łatwe uzyskanie wszystkich tych informacji o zdrowiu przy użyciu jednego przycisku w WATCH 4 to jest coś, co naprawdę kocham!

Sir Mo Farah, wielokrotny złoty medalista olimpijski i mistrzostw świata, który był gościem specjalnym wydarzenia.
 class="wp-image-3607391"

HUAWEI zaprezentował również nową generację komputerów przenośnych. HUAWEI MateBook X Pro to ultrasmukły, lekki laptop, zapewniający lekką i wygodną formę. Zadebiutował również HUAWEI MateBook 16s – laptop z dużym ekranem 2,5K i procesorem Intel Core 13. generacji. Komputery mają najnowsze procesory i lepsze anteny, co przekłada się na stabilniejsze i szybsze połączenie z Wi-Fi. Model MateBook 16s otrzymał nowy, świetnej jakości ekran dotykowy o rozdzielczości 2520 × 1680 px, który oddaje 100% palety barw sRGB i posiada 2 certyfikaty ochrony wzroku.

 class="wp-image-3607379"

Wszystkie prezentowane urządzenia będą dostępne w Polsce. Smartfony HUAWEI P60 Pro oraz HUAWEI Mate X3 są już w sprzedaży. Dostępność oraz ceny dostępne są u Sprzedawców. Smartwatche HUAWEI z serii WATCH 4 oraz laptopy HUAWEI MateBook X Pro i HUAWEI MateBook 16s trafią do sklepów w czerwcu, a ich ceny, zostaną podane z czasem. 

To pierwszy tak duże wydarzenie marki Huawei w Europie

Dobrze jest wrócić po pandemii do takich dużych, europejskich wydarzeń dla prasy oraz twórców. I to od razu na tak wysokim, wręcz światowym poziomie. Huawei po raz pierwszy zorganizował taką imprezę z udziałem wszystkich europejskich rynków, co pokazuje, że ten region, jest dla firmy naprawdę ważny.

 class="wp-image-3607364"

Huawei rozwija się, inwestuje w innowacje i poszerza swoje portfolio urządzeń dostępnych na naszym kontynencie i polskim rynku. Większa oferta, to większa konkurencja, co może nam wszystkim wyjść tylko na dobre.

 class="wp-image-3607349"
Zdjęcie wykonane Huawei P60 Pro. Fot. KB.

Firma posiada 20 ośrodków badawczych w Europie, w tym w Polsce, Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Szwecji i Belgii. Huawei jest również najbardziej znaczącym wnioskodawcą patentowym w Europejskim Urzędzie Patentowym (EPO) – firma złożyła aż 4505 patentów, co stanowi ponad 27% wzrost rok do roku. Nowymi premierami Huawei podkreśla swoją silną pozycję na rynku elektroniki użytkowej.

Lokowanie produktu: Huawei Polska
Najnowsze