REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Technologie
 3. Sprzęt

Komputery to nie tylko hardware. Dell chce oferować klientom znacznie więcej

Dell już od długiego czasu pozycjonuje się nie tylko jako najlepszy producent sprzętu komputerowego dla klientów firmowych, ale też jako najlepszy dostawca rozwiązań IT dla firm. Patrząc na jego odświeżoną ofertę, trudno nie dostrzec atutów takiego podejścia.

02.05.2023
17:27
Dell dla firm 2023
REKLAMA

Sprzęt, system operacyjny, sterowniki, może jeszcze coś związanego z usługami MDM. Wielu dostawców komputerowego sprzętu biurowego na tym kończy swoje wysiłki i trudno się im dziwić. Zbudowanie bezpiecznego, stabilnego i funkcjonalnego oprogramowania do administracji i zabezpieczania floty firmowych komputerów to zadanie wymagające najwyższych kompetencji deweloperskich, co swoje kosztuje - a przecież Intel i Microsoft się tym już zajmują.

REKLAMA

Liderzy rynku nie uważają jednak takiego podejścia za wystarczające. Niektóre firmy kojarzone przede wszystkim z hardware’em na dziś zatrudniają więcej inżynierów od oprogramowania niż od sprzętu. Wszystko po to, by klientom firmowym zapewnić jak najtrwalsze, jak najwygodniejsze i optymalne rozwiązania - czyli komputery z zestawem usług, za sprawą których firma będzie jeszcze szybciej zarabiać.

Jedną z takich firm jest Dell, który właśnie zaprezentował nową ofertę dla klientów firmowych. Podczas pokazu nowych desktopów i laptopów z Windowsem przedstawiciele Della opowiadali równie długo o ich podzespołach, co ich oprogramowaniu. Nie bez przyczyny.

Dell Optimizer

Jednym z ważniejszych elementów prezentacji była nowa wersja oprogramowania Dell Optimizer, która umożliwia prostsze zarządzanie wyświetlaczami i urządzeniami peryferyjnymi z wykorzystaniem pojedynczego interfejsu. Udoskonalono też opcje audio, takie jak usuwanie pogłosu u wszystkich uczestników połączenia, czy też sygnalizowanie pogorszenia jakości głosu.

Biurowe notebooki Della: wydajność, cisza i ekologia.

Latitude 9440 to, jak twierdzi Dell, najmniejszy na świecie 14-calowy komputer dla firm. Czerpie on inspirację z wzornictwa linii XPS. Aluminiowa obudowa i grafitowa barwa zapewniają całkiem elegancki wygląd. Chłodzenie laptopa wykorzystuje dwa umieszczone z tyłu wentylatory, mające zapewnić wydajność i cichą pracę. Klawiatura ma szersze klawisze bez odstępów, których profil zapewnia bezproblemowe pisanie bezwzrokowe. 14-calowy wyświetlacz InfinityEdge QHD+ o proporcjach 16:10, za sprawą bardzo smukłej ramki, został umieszczony w 13-calowej obudowie.

Nowe komputery Dell Latitude

Model 9440 posiada touchpad z rozwiązaniami haptycznymi, w tym w zakresie dostępu do mikrofonu, kamery, udostępniania ekranu i funkcji czatu podczas telekonferencji poprzez aplikację Zoom (obsługa Microsoft Teams zostanie wprowadzona w dalszej części bieżącego roku).

Latitude 9440 jest natomiast pierwszym na świecie komputerem zaprojektowanym z niskoemisyjnego aluminium pochodzącego w 75 proc. z recyklingu. Wykorzystana w tym modelu klawiatura posiada nakładki klawiszy wykonane z tworzywa sztucznego, które również pochodzi w 75 proc. z recyklingu. Jego podzespoły wyprodukowano z kolei z odnawialnego tworzywa sztucznego, które wykonano z odpadów rolnych i żywnościowych. Dell po raz pierwszy wprowadził również w zasilaczach serii Latitude 9440 miedź pochodzącą z recyklingu. 

Latitude 9440 i jego haptyczny gładzik ze skrótami do Zooma i (wkrótce) Teams

Nowa seria Latitude 7000 jest dostępna w opcjonalnych wersjach Ultralight i w wersji wykonanej z aluminium. Model ten oferuje proporcje obrazu 16:10. Laptopy Latitude 7340 oraz 7440 mają zapewniać satysfakcjonującą wydajność przy kompaktowej formie oraz wadze (około 1 kg). Dell deklaruje, że za sprawą ich 14-calowego wyświetlacza komputery te stanowią najmniejsze i najlżejsze na świecie laptopy komercyjne klasy premium. Obudowa wykonana w całości z magnezu sprawia, że urządzenia są nie tylko lekkie, ale też wytrzymałe, a przy okazji gładkie w dotyku.

Seria Latitude 7000 jest dostępna również w aluminiowych wersjach 13-, 14- i nowej 16-calowej. Użytkownicy mogą wybrać modele z kamerami 5MP IR, FHD IR albo FHD, w zależności od potrzeb co do pracy hybrydowej i zgodności z Windows Hello.

Nowe komputery Dell Precision

Ostatnia z laptopowych nowości to nowy model Precision 5680, który ma najmniejsze wymiary wśród 16-calowych stacji roboczych na świecie. Przy specyfikacji co najmniej niczego sobie:

 • procesor do Intel Core i9 (45 W)
 • do 64 GB pamięci DDR5
 • przeznaczone do laptopów karty graficzne Nvidia RTX 5000 Ada
 • wyświetlacz PremierColor o rozdzielczości do UHD+ oraz proporcjach 16:10 z trójstronną ramką InfinityEdge
 • haptyczny touchpad
 • kamery FHD IR z czujnikami odległości i światła otoczenia

Dodatkowo Dell wprowadził do tego modelu opatentowaną technologię wentylatorów Dual Opposite Outlet, dzięki której system może obsługiwać złożone przebiegi robocze i intensywne zastosowania.  Ponadto użytkownicy skorzystają z technologii Extended Power Range (EPR) – umożliwiającej zasilanie z większą mocą poprzez uniwersalne złącze USB-C. Precision 5680 jest pierwszą niskoemisyjną mobilną stacją roboczą wykonaną z aluminium, które pochodzi z recyklingu.

Aktualizacji poddano całą ofertę Dell Precision – począwszy od podstawowych mobilnych stacji roboczych serii 3000, po najmocniejsze stacje robocze serii Precision 7000 w wersji mobile, tower i rack.

Dell OptiPlex, czyli prostota desktopa połączona z wydajnością.

Dell w swoich desktopach stawia przede wszystkim na cyberbezpieczeństwo. Komputery zostały wyposażone w weryfikację BIOS-u, która odbywa się poza hostem. Safe ID zapewnia natomiast integralność procesu uwierzytelniania poprzez bezpieczne przechowywanie i przetwarzanie zaawansowanych danych w dedykowanym chipie bezpieczeństwa.

Dell OptiPlex

Składając zamówienie, klienci nie muszą się martwić o zewnętrzną ingerencję przestępców w procesie dostawy: dzięki komponentowi bezpieczeństwa można łatwo sprawdzić, czy sprzęt został dostarczony w takiej formie, w jakiej został zamówiony. Dell stawia także na ekologię – nowe komputery stacjonarne OptiPlex składają się w 59,6 proc. z plastiku pozyskiwanego w procesie recyklingu, a wybrane modele są zbudowane z minimum dziesięcioprocentowym udziałem odzyskanej w procesach technologicznych stali.

Nowo zaprojektowany 24-calowy All-in-One można wyposażyć w procesory Intel Core i9, 64 GB pamięci DDR5 oraz chowaną kamerę FHD lub 5 MP IR z funkcją Express Sign-in. Wszystkie ekrany - dotykowe i bezdotykowe - posiadają certyfikat potwierdzający niską emisję światła niebieskiego, co przekłada się na wyższy komfort podczas całodziennego użytkowania komputera.

Komputer OptiPlex Micro Plus można wyposażyć w procesory Intel Core i9 i do 64 GB RAM. Największą innowacją jest kabel zasilający USB-C w konfiguracji OptiPlex Micro (35W). Umożliwia to zasilanie, przesyłanie obrazu oraz danych za pomocą jednego kabla USB-C, co przekłada się na ergonomiczną i łatwą w konfiguracji przestrzeń roboczą.

OptiPlex Micro można podłączyć do monitora jednym złączem, co pozwala na łatwe zarządzanie przybierającymi modułową formę komputerami AiO

Dla klientów wymagających szerszego zakresu wydajności lub większej liczby portów, ale nadal potrzebujących ekonomicznego designu, Dell odświeżył komputery w obudowach Small Form Factor, które można wyposażyć w procesy Intel Core i9 i 128 GB RAM.

OptiPlex Tower to propozycja dla użytkowników potrzebujących najwyższej wydajności oraz możliwości elastycznej rozbudowy komputera. Można go między innymi wyposażyć w procesory Intel Core i9 125 W, karty graficzne Nvidii oraz do 128 GB pamięci DDR5.

Dell Precision w wersji tower

Nowa linia układów Intel vPro Enterprise - w które mogą zostać wyposażone komputery z serii OptiPlex - zapewnia rozbudowane funkcje zarządzania, poprawiono także kwestię zabezpieczeń oraz przeprojektowano tryb czuwania, obniżający zużycie energii.

Porządny komputer to bezpieczny komputer. Dell rozbudowuje ofertę ochrony środowiska IT.

Dell rozszerzył możliwości swojej oferty MDR o usługę Managed Detection and Response Pro Plus, która chroni punkty końcowe, infrastrukturę, oprogramowanie, sprzęt i chmury poprzez:

 • zapewnianie ochrony i monitorowanie zagrożeń w trybie 24/7 oraz identyfikowanie słabych punktów oraz priorytetowe instalowanie aktualizacji
 • przeprowadzanie symulacji naruszeń bezpieczeństwa i ataków, celem weryfikacji istniejących mechanizmów kontroli bezpieczeństwa przedsiębiorstwa, w tym ustawienia bramek poczty elektronicznej i internetowych, pod kątem odpowiedniego skonfigurowania i prawidłowego funkcjonowania
 • przeprowadzanie testów penetracyjnych w celu znalezienia podatnych na zagrożenia luk w środowisku IT przedsiębiorstwa z wykorzystaniem technik stosowanych przez zawodowych hakerów
 • całoroczne szkolenia z cyberbezpieczeństwa w celu zwiększenia świadomości pracowników na temat zagrożeń i zachęcenia do stosowania najlepszych praktyk
 • rozwiązania Incident Recovery Care umożliwiające uzyskanie szybkiej pomocy certyfikowanych ekspertów, którzy ocenią incydent i przywrócą pełną sprawność infrastruktury IT w przypadku naruszenia bezpieczeństwa.
Dell dysponuje konfiguracją na niemal każdą potrzebę swojego klienta.
REKLAMA

Dell poszerzył również portfolio SafeGuard and Response o rozwiązanie CrowdStrike Falcon. Dzięki temu przedsiębiorstwa zyskują dostęp do rozszerzonego zestawu zabezpieczeń, które przyspieszają badanie zagrożeń i reagowanie na nie w celu ochrony krytycznych obszarów.

Firma uruchamia też opartą o chmurę wersję oferty Secured Component Verification (SCV). Zapewnia to przedsiębiorstwom dodatkowe zabezpieczenie dzięki integracji konstrukcji komputerów Dell z łańcuchem dostaw. Rozwiązanie pomaga zmniejszyć ryzyko zewnętrznej ingerencji w komputery, bowiem firma Dell generuje cyfrowy certyfikat, przechowywany w bezpiecznym środowisku chmury, który dokumentuje kluczowe komponenty komputera PC w fabryce. W dowolnym momencie zespoły IT mogą więc sprawdzić ich integralność pod kątem odpowiadających im certyfikatów. Dell wprowadza też usługę Product Success Accelerator (PSX) for Cyber Recovery (tzw. bunkier cyfrowy). Usprawnia ona wdrożenie i obsługę odizolowanego środowiska (Cyber Recovery), dzięki czemu organizacje mogą chronić krytyczne dane i zachować ciągłość działania.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA