REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Polska cena ROG Ally! Mocarza do gier kupisz za 2 Steam Decki

ASUS Polska przedstawił oficjalną cenę urządzenia ROG Ally. Najwydajniejszy handheld do gier dostępny na rynku kosztuje tyle, co dwa konkurencyjne Steam Decki w najtańszym wariancie.

11.05.2023
16:00
ASUS ROG Ally
REKLAMA

ROG Ally to najciekawsze urządzenie do gier majaczące aktualnie na horyzoncie. Handheld czerpie inspirację z komercyjnego sukcesu Steam Decka, usprawniając go o wydajniejsze podzespoły, ekran wyższej rozdzielczości i lepszy układ przycisków, a także preinstalowany system Windows 11. Teraz poznaliśmy także cenę tego cacka.

REKLAMA

Oficjalna polska cena ASUS ROG Ally to 3799 złotych. Chodzi o droższy model Extreme.

ASUS Polska ujawnił cenę droższego modelu ROG Ally, wyposażonego w najwydajniejszy niskonapięciowy procesor dostępny na rynku: Ryzen Z1 Extreme. Ten zadebiutuje na rynku już 12 czerwca 2023 roku wraz z premierą ROG Ally, a gracze w Polsce niebawem będą mogli składać zamówienia przedpremierowe na topowy sprzęt firmy ASUS.

Co ciekawe, cena tańszego handhelda z bazowym procesorem Ryzen Z1 wciąż nie została ujawniona mediom. Dowiedzieliśmy się natomiast, że sprzęt pojawi się później względem wydajniejszego i droższego wariantu, ale wciąż w 2023 roku. Ciekawe czy w ten sposób ASUS chce regulować kwestię popytu i podaży, ponieważ zainteresowanie urządzeniem Ally wydaje się całkiem spore.

Dokonajmy szybkiego cenowego porównania w obszarze handheldów.

Konkurencyjny Steam Deck kosztuje pd 1899 do 3099 złotych, w zależności od wybranego wariantu. Konsola Nintendo Switch to natomiast wydatek od 1000 do 1600 złotych, w zależności od modelu. Oczywiście oba porównywane urządzenia są mniej wydajne od ROG Ally, ale za to mają inne atuty. Przykładowo, Nintendo posiada kapitalną bibliotekę gier na wyłączność.

ROG Ally jest nie tylko droższy od przenośnej konkurencji, ale również stacjonarnych platform do grania. PlayStation 5 z napędem bez problemu kupimy za 2700 złotych, natomiast Xbox Series X będzie nas kosztował 2600 złotych. W tym kontekście ROG Ally okazuje się najdroższą platformą do współczesnych gier AAA. W dużej mierze za sprawą niezwykle wydajnych niskonapięciowych podzespołów od AMD pozwalających zabrać go ze sobą w teren.

  • ASUS ROG Ally z Ryzen Z1 Extreme: 3799 zł
  • ASUS ROG Ally z Ryzen Z1: brak danych
  • Nintendo Switch Lite: 999 zł
  • Nintendo Switch OLED Model: 1599 zł
  • Steam Deck eMMC: 1899 zł
  • Steam Deck nVME 512 GB: 3099 zł
Asus ROG Ally

Na osoby kupujące handheld ASUS ROG Ally czekają miłe bonusy, ale jest też jeden potężny brak.

REKLAMA

Każde urządzenie posiada preinstalowany system Windows 11. Miłym dodatkiem jest kwartał abonamentu Xbox Game Pass, w formie kodu. Dzięki niemu posiadacze handhelda mogą bezpłatnie pobierać tytuły z szerokiej oferty Microsoftu, a także grać w nie za pośrednictwem chmury Xbox Cloud Gaming. Inne potwierdzone źródła gier dostępne na ROG Ally to Steam, Epic Games Store oraz EA App.

Niestety, urządzenie nie będzie sprzedawane ze stacją dokującą ROG Gaming Charger Dock, pozwalającą przesyłać obraz na telewizor podczas ładowania, tak jak działa to w konsoli Nintendo Switch. Taką przystawkę będziemy musieli dokupić osobno. Trochę szkoda, zwłaszcza biorąc pod uwagę wysoką cenę samego handhelda.

To co, bierzecie?

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA