REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Tyle będzie kosztowała konsola Asus ROG Ally w Europie. Kupisz?

Najnowsza przenośna konsola dla graczy od Asusa ma mieć swoją premierę już za kilka dni. Do sieci trafiły najnowsze informacje na temat urządzenia. Mianowicie jeden z najważniejszych aspektów każdej nowości na rynku, czyli cena. Ile trzeba będzie zapłacić za konsolę w Europie?

08.05.2023
21:26
Asus ROG Ally
REKLAMA

Im bliżej do oficjalnej zapowiedzi, tym więcej informacji dotyczących sprzętu pojawia się w sieci. Stosunkowo niedawno informowaliśmy o cenie ROG Ally wyrażonej w dolarach amerykańskich, a teraz przyszedł czas na kwotę ustaloną na europejski rynek.

REKLAMA

ROG Ally to nie tylko wyższa wydajność, ale także wyższa cena.

Jak już powszechnie wiadomo, nadchodząca przenośna konsola ASUS ROG Ally trafi na rynek w dwóch wersjach, o różnych wydajnościach. Producent postawił tu bowiem na mikroukłady od AMD, a mianowicie dwa różne czipy - Ryzen Z1 oraz Ryzen Z1 Extreme

Są to najnowsze propozycje od Czerwonych, które powinny poradzić sobie z układem APU AMD Aerith drzemiącym w Steam Decku. Po pierwsze, bazują na procesie technologicznym 4 nm, a po drugie, korzystają z najnowszych architektur AMD - Zen 4 dla CPU i RDNA 3 dla GPU. 

Za wyższą wydajność trzeba będzie odpowiednio zapłacić. Wcześniejsze dane sugerowały kwotę 699 dolarów za wersję z procesorem Ryzen Z1 Extereme, co po przeliczeniu na złotówki dawało kwotę około 3350 złotych. Aktualizację tej kwestii zaserwował jednak dziennikarz z portalu WinFuture - Roland Quandt. Na Twitterze opublikował europejską kwotę, którą przyjdzie nam zapłacić za ROG Ally.

Będzie to aż 799 euro, co po przeliczeniu na złotówki daje około 3700 złotych.

Premiera Asus ROG Ally już na dniach.

Dla przypomnienia Steam Deck w najmocniejszej konfiguracji z 512 GB pamięci na dysku SSD trzeba zapłacić 3100 złotych. Podana kwota za nadchodzącą konsolę Asusa jest wyższa, lecz patrząc na to, co zaoferuje ROG Ally, prawdopodobnie uzasadniona.

REKLAMA
Asus ROG Ally
Tak będzie wyglądać ASUS ROG Ally (źródło: Asus ROG)

Premiera urządzenia jest planowana na 11 maja, a więc już w czwartek sprawdzimy, czy doniesienia się sprawdziły.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA